Oцет

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Користам многу нормално во салати и супи.И дури пред да ставам во тањирот за супа една лажица сркнувам,тоа ми останало уште од мала:kez:А иначе најубав ми е јаболков.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
ewwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww
оцет мразам...у салати ставам само една капка оти мама така ме учеше..процедурата било таква јбг морам да ги следам нејзините чекори за подобра иднина :ha:
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Ставам ама само во салати..у супа не можам да смислам..
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Само за салати и строго домашен јаболков (сами си го правиме) :smir:
 

Demon_Lord

May the force be with you!
Член од
11 септември 2008
Мислења
428
Поени од реакции
9
Имам користено многу видови на оцетна киселина, најмногу ми се допаѓаат винските, но цар на сите оцети е дефинитивно балсамираниот (иако е скап)
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Ставам во супа и во салата. Салата без оцет не јадам.
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Многу кисело јадам.Највеќе оцет ставам во супа и со зелка салата.Толку многу кисело јадам што после тоа устата ме пече и ми побелува.
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Никој не спомна дека можеш и дома сам да си го направиш.Татко ми го прави,и мислам дека не е некоја филозофија ама треба да го чекаш да скисне.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
во супа најмногу и во салати
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
...Не јадам многу оцет...и плус мноогу непријатно ми мириса...бљак!!:nesvest:
...Може некат со марула по малце:toe::helou:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
do tamu dojdovme -OCET asalen nemozhesh da kupish- sve neshto sklj ti prodavaat so nekakvi si etiketki od pred 20 godini-
pred nekoj den mi trebashe ocet za salata da kupam- nooooooooo,pateshestvieto zapochna od tinex, sp ( chitam ocetna kiselina od suva destilacija na drvo) ... jasno mi e kakvi oceti ima i od shto- no nejkjaaaaaam bre takov, i na kraj vo eden mini-market zedov kisko - na badel- noo, se` mislam deka i toj e nekoja ujdurma,nemozhev da otidam do vero- i go zedov,nadevajki se deka sepak hrvatite se drzhat na svoeto-ama... ispadna deka se` shto nadvor ne im chini- MK si uvezuva.
kolku razocharuvachki!!!!!!!
a stanuvashe zbor samo za 1 ocet, ne neshto kojznae shto- togash bi trebal cel den da izgubish odejki niz prodavnici i barajkji ona shto si naumil- i prashanje dali ke najdesh
 
V

Vollstandig

Гостин
Јас коа јадам салата толку е солена-кисела што ќе приумри човек:)))
Јаболковиот е најзакон
 

Kajgana Shop

На врв Bottom