Oперација на нос

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од Despotov, 11 јануари 2012.

 1. Boge92

  Boge92

  Член од:
  6 април 2015
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  И јас би сакал да го прашам истото, дали направи во скоро време некаква интервенција на носот?
  Јас моментално користам носни стимулатори, фаце формер, и сплинт кој ми помагаат малку од малку, бидејќи едната страна на носот ми е скоро 80% затната од девијацијата, и имам отежнато дишење, а кај нас докториве некако не ми се сигурни зошто сакаат само да сечат побрзо и да завршат.
  позз
   
 2. Nalinka

  Nalinka

  Член од:
  8 јануари 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Треба хитно да правам операција на нос поради проблеми со дишење и естетика. Времето си оди, и како минува времето станува се полошо па извесно е дека мора да се прави операција. Немам страв од зафатот, туку од резултатот и стручноста на нашиве доктори. Тука се мислам за Никица Атанасова и Добри или ВМА во Србија. НЕ е исклучена можноста да тука биде и некој друг доктор. Па ако сте имале искуство ве молам да ми дадете совет. Благодарам.
  --- Споено дупло мислење, 29 јули 2017 ---
  Треба хитно да правам операција на нос поради проблеми со дишење и естетика. Времето си оди, и како минува времето станува се полошо па извесно е дека мора да се прави операција. Немам страв од зафатот, туку од резултатот и стручноста на нашиве доктори. Тука се мислам за Никица Атанасова и Добри или ВМА во Србија. НЕ е исклучена можноста да тука биде и некој друг доктор. Па ако сте имале искуство ве молам да ми дадете совет. Благодарам.
   
 3. irendim

  irendim

  Член од:
  1 ноември 2016
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  1
  Napraviv operscija vo 8mi Septemvri kaj doktor Rade zaboraviv kako se preziva. Operacijata pomina dobro posle toa e tezok period dodeka si so tamponi no se izdrziva. Sega sum podobro mada pak se zatnuvam ponekogas ama mislam e podobro od prethodno sega za sega.
   
 4. aiwa

  aiwa

  Член од:
  25 ноември 2009
  Мислења:
  1.273
  Допаѓања:
  269
  Објасни повеќе малце ако сакаш. Дали и естетика или само на внатрешно?
  Цена?
   

Сподели преку: