Oперација на нос

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од Despotov, 11 јануари 2012.

1. Boge92

Boge92

Член од:
    6 април 2015
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    И јас би сакал да го прашам истото, дали направи во скоро време некаква интервенција на носот?
    Јас моментално користам носни стимулатори, фаце формер, и сплинт кој ми помагаат малку од малку, бидејќи едната страна на носот ми е скоро 80% затната од девијацијата, и имам отежнато дишење, а кај нас докториве некако не ми се сигурни зошто сакаат само да сечат побрзо и да завршат.
    позз

2. Nalinka

Nalinka

Член од:
    8 јануари 2017
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Треба хитно да правам операција на нос поради проблеми со дишење и естетика. Времето си оди, и како минува времето станува се полошо па извесно е дека мора да се прави операција. Немам страв од зафатот, туку од резултатот и стручноста на нашиве доктори. Тука се мислам за Никица Атанасова и Добри или ВМА во Србија. НЕ е исклучена можноста да тука биде и некој друг доктор. Па ако сте имале искуство ве молам да ми дадете совет. Благодарам.
    --- Споено дупло мислење, 29 јули 2017 ---
    Треба хитно да правам операција на нос поради проблеми со дишење и естетика. Времето си оди, и како минува времето станува се полошо па извесно е дека мора да се прави операција. Немам страв од зафатот, туку од резултатот и стручноста на нашиве доктори. Тука се мислам за Никица Атанасова и Добри или ВМА во Србија. НЕ е исклучена можноста да тука биде и некој друг доктор. Па ако сте имале искуство ве молам да ми дадете совет. Благодарам.

3. irendim

irendim

Член од:
    1 ноември 2016
    Мислења:
    17
    Допаѓања:
    1
    Napraviv operscija vo 8mi Septemvri kaj doktor Rade zaboraviv kako se preziva. Operacijata pomina dobro posle toa e tezok period dodeka si so tamponi no se izdrziva. Sega sum podobro mada pak se zatnuvam ponekogas ama mislam e podobro od prethodno sega za sega.

4. aiwa

aiwa

Член од:
    25 ноември 2009
    Мислења:
    1.273
    Допаѓања:
    269
    Објасни повеќе малце ако сакаш. Дали и естетика или само на внатрешно?
    Цена?

Сподели преку: