Oперација на нос

Член од
21 ноември 2011
Мислења
11
Поени од реакции
2
ако може некој да ми помогне како да го одбегнам страв од операција оти јас у петок идам се праам операција на нос а имам много голем страв од игли боцнувања и така натака ако може некој да ми каже како да го одбегнам стравот и некој совет да ми даде во врска со операцијата дали се има правено како послем операција и така натаму
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
брате за естетска не знам ама знам за обична операција без игли без анестезија без играчки туку директно чеканот и гнетото во ностот и чукај со чеканот уффффффф СТРАШНА БОЛКА најстрашната болка во мојот живот....и на крај ти ставаат завој во двете дупчиња во носот за да се држи коската исправена и шибај 10 дена цел заврзан со завој.Ама болката е само тогаш после тоа немаш никаква болка ни при вадење на фластери ни при прегледи ни при ништо..ама се надевам дека при естетска хирургија нема ништо да осетиш ке те успијат и ке бидеш како нов кога ке се разбудиш така да немај гајле ке ти бувнат една маска и за 10 сек. си веке заспан.Со срека новиот нос и кажи детали што,како се одлучи итн....
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
11
Поени од реакции
2
брате за естетска не знам ама знам за обична операција без игли без анестезија без играчки туку директно чеканот и гнетото во ностот и чукај со чеканот уффффффф СТРАШНА БОЛКА најстрашната болка во мојот живот....и на крај ти ставаат завој во двете дупчиња во носот за да се држи коската исправена и шибај 10 дена цел заврзан со завој.Ама болката е само тогаш после тоа немаш никаква болка ни при вадење на фластери ни при прегледи ни при ништо..ама се надевам дека при естетска хирургија нема ништо да осетиш ке те успијат и ке бидеш како нов кога ке се разбудиш така да немај гајле ке ти бувнат една маска и за 10 сек. си веке заспан.Со срека новиот нос и кажи детали што,како се одлучи итн....
во ред е сето тоа но како што читам и по другите форуми операцијата на нос била многу страшна тс опасна за правење одкако ке ти ја извадат рскавицата ти ставаат тампони на нос послем тоа пластика за да го крепе носот и ти го врзуваат со фластери но тоа послем одкако ке се разбудиш многу болело треба да се чуваш од ладно но мене најстрашно е иглата додека ме успијаат додека ми ја ставаат анестезијата... позз се најдобро
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.779
Поени од реакции
21.187
пријателе да не ти сум во кожата,само тоа ке ти речам.
немам правено , ама тие што ги правеле лежеле до мене на болница и слободно ке ти речам дека иглите ти се најмалиот проблем. прво еден до два дена ке бидиш во фаца како да те опчекал брзиот воз во тунел. џигер син, очињата затворени и крвјосани, целиот изврзан, во носот испикан памук до мозокот, па течи па боли па не смееш да кивнеш, почешаш. абе греојте нема да ти се гледат. е по една недела ке се вратиш во живите колку толку.
и да незнам за што ке одиш на операција ама основен алат за корекција на коската на носето е длето и чекан. па уште ако ти прават со локална ке мислиш дека во мозокот ти мава со длетото.
ова по кажвање, ама ги жалев стварно.
иначе ти ставаат една инекција за опуштање, а анастезијата преку инфузија ја ставаат ама не ме држи за збор, можи се сменаа времињата.
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
ке одиш во некоја приватна клиника колку пари те кошто ова задоволство? ако си платил голема сума верувај ништо нема да осетиш ама баш ништо.А доколку одиш ради здравствени причини тоа е 6 та работа...,сепак не ти ја знам причината поради која одиш.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
ако може некој да ми помогне како да го одбегнам страв од операција
Сети се дека со овој нос си грд ко рачка од лопата.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
11
Поени од реакции
2
ке одиш во некоја приватна клиника колку пари те кошто ова задоволство? ако си платил голема сума верувај ништо нема да осетиш ама баш ништо.А доколку одиш ради здравствени причини тоа е 6 та работа...,сепак не ти ја знам причината поради која одиш.
јас операцијата е правам од задоволство операцијата ке кошта многу пари сумата е огромна а посебно за македонски стандарди сумата на операцијата почетна е 44,000 денари пред и 77,000 потоа значи вкупната сума ке биде 121,000 и башка од тоа патни трошкови лекови з тоа уште 200 евра нешто е сосе патни трошкови причината е мала грбка на носот и сакам да ми биде подобар.... позз
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Таа сума е далеку од огромна, сепак се работи за операција на човек нели?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Пази да не се навлечеш на Тродон . Нема никави болки да осеќаш но можеш да се навлечеш.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
117
Поени од реакции
75
Их какви лошотилоци и плачипички сте бре,го преплашивте човекот.
Братче ич гајле да немаш,терај си магаренцето и само напред.
Среди си го носето и шибај,остај ова овде кукавициве што ти велат.
Имало болка,па комарец ќе те касне па имаш болка а камо ли операција.
Целта е важна :)
 
Член од
9 јануари 2012
Мислења
53
Поени од реакции
21
ако може некој да ми помогне како да го одбегнам страв од операција оти јас у петок идам се праам операција на нос а имам много голем страв од игли боцнувања и така натака ако може некој да ми каже како да го одбегнам стравот и некој совет да ми даде во врска со операцијата дали се има правено како послем операција и така натаму
aj da ne si o pobaras stariot dobar nos :pos:
--- надополнето: 11 јануари 2012 во 13:51 ---
ако може некој да ми помогне како да го одбегнам страв од операција оти јас у петок идам се праам операција на нос а имам много голем страв од игли боцнувања и така натака ако може некој да ми каже како да го одбегнам стравот и некој совет да ми даде во врска со операцијата дали се има правено како послем операција и така натаму
aj da ne si o pobaras stariot dobar nos :pos:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Кај ќе ја правиш операцијата? Во Бугарија?
 
S

Shellshock nam67

Гостин
ако може некој да ми помогне како да го одбегнам страв од операција оти јас у петок идам се праам операција на нос а имам много голем страв од игли боцнувања и така натака ако може некој да ми каже како да го одбегнам стравот и некој совет да ми даде во врска со операцијата дали се има правено како послем операција и така натаму
Hipokrit edno ima kazano operacija pravi samo ako e neophodna za zdravjeto !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom