Oд кaде потекнува Thrash Metal-ot ..?

Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
У однос на Металика , не ги кобите нив поради денешните албуми за цена на старите добри Металика во нивниот почеток.
добро постарите се за респект, али сега......
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
znaci dojdovme do zaklucok deka Britanija, Germanija, Sad i Brazil se zemjite kade se pojavija prvite thrash metal grupi.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
znaci dojdovme do zaklucok deka Britanija, Germanija, Sad i Brazil se zemjite kade se pojavija prvite thrash metal grupi.

ne se soglasuvam, brazil nikako, britanija bas bi me interesiralo koj se bendovite "thrash" osven xentrix (koj bez vanessa warwick so headbangers ball nikad nemase da uspee), germanija bese mnogu poopsiren vo metalot i togasniot hard rock....taka da ostanuva samo SAD na kraj
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
ne se soglasuvam, brazil nikako, britanija bas bi me interesiralo koj se bendovite "thrash" osven xentrix (koj bez vanessa warwick so headbangers ball nikad nemase da uspee), germanija bese mnogu poopsiren vo metalot i togasniot hard rock....taka da ostanuva samo SAD na kraj
И Onslaught се стари иако незнам од која точно година се... швабите ги имаат танкард содом и креатор и дистракшн, значи остануваат и тие а Бразил можеби немале први треш бендови но дефинитивно придонеле МНОГУ за ширење на трешот! Многу се пичи треш таму...

У однос на Металика , не ги кобите нив поради денешните албуми за цена на старите добри Металика во нивниот почеток.
Па и старите бе добри се ама не се УАУУУ... па шо само мастер, рајд и џастис им се добри... кил ем ол шо го праите прв треш албум не ни личи на треш...

не знам батка али аватарот ти е закон ...:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
нормално па и MUNICIPAL WASTE се закон ....
Да, закон се ама не се чист треш... они се кросовер (треш со панк мешавина)
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
И Onslaught се стари иако незнам од која точно година се... швабите ги имаат танкард содом и креатор и дистракшн, значи остануваат и тие а Бразил можеби немале први треш бендови но дефинитивно придонеле МНОГУ за ширење на трешот! Многу се пичи треш таму...


Па и старите бе добри се ама не се УАУУУ... па шо само мастер, рајд и џастис им се добри... кил ем ол шо го праите прв треш албум не ни личи на треш...
za prvite, slusni gi starite albumi op niv...i odluci samiot sto se!
za drugite, sumljam deka prvite albumi NE moze da se istaknat kako thrash albumi...

za poslednovo se soglasuvam 1000000000000%
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
za prvite, slusni gi starite albumi op niv...i odluci samiot sto se!
za drugite, sumljam deka prvite albumi NE moze da se istaknat kako thrash albumi...

za poslednovo se soglasuvam 1000000000000%
Ги иам слушнато и не се чист треш... знам... но сепак се треш! Иначе тоа е германскиот стил на трешот! Тие многу наликуваат на треш-дет зашто имаат пред се чудни вокали! Сепак е треш, музиката е треш! Брз трзај со едноставни рифови (не толку едноставни ко панкот) и тупа тупа многу :) Е сеа обсесд бај круелти од содом точно не личи ама ИЧ ама креатор (ендлес пеин) личи а и дистракшн и танкард!
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Abe sudejki po imeto sigurno od nekoja kanta za gjubre.LOL
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
не знам батка али аватарот ти е закон ...:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
нормално па и MUNICIPAL WASTE се закон ....
Да да, добри се...ама од Crossover групиве што ги слушнав до сега, највише ќеиф ми праат Suicidal Tendencies
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Abe sudejki po imeto sigurno od nekoja kanta za gjubre.LOL
Ако незнаеш да читаш или незнаеш англиски тоа е твој проблем!
THRASH METAL е а тоа не е ѓубре. Или незнам англиски??? Исправи ме ако грешам...
колку смешно ЛОЛ ЛОЛ ....кога немаш врска у метал оди има теми за бритни спирс и рихана...зборувај таму...
А ти демек се разбираш? Кажи три бенда треш ја зеленко ти давам бе! Ама немој Металика те молам! И немој тие ја шо ги набројав горе! Слушаш Хим и Слипнот бе ееј! Шо се мешаш у тема за треш метал?
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
колку смешно ЛОЛ ЛОЛ ....кога немаш врска у метал оди има теми за бритни спирс и рихана...зборувај таму...
Abe ti sto odma napagjas neli gledas deka se zezam.Bree kakvi lugje ima ne moze covek da se nasali.:uvo:A ti od kaj znaes kolku jas znam za Metal.Da ne si jasnovidec kako Kleopatra.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom