Oд кaде потекнува Thrash Metal-ot ..?

Член од
29 септември 2008
Мислења
64
Поени од реакции
2
Другар првобитниот треш ти е мешавина од new wave of british heavy metal и hardcore punk,значи od Англија и Америка,али сепак првиот дефиниран треш ти е од BAY AREA-San Francisco,другиве сцени низ светот се покасно избацени-европски Teutonic Thrash,Бразилски итн...

Иначе да thrash-от дефинитивно потекнува од панкот:)
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
па знам не три бенди колку сакаш ке ти кажам ... и прашувај ме за што сакаш во врска со металот и ке ти се одговарам...само за блек метал не прашувај.......
1.ratos de porao
2.annihilator
3.destruction
4.kreator
5.sodom
6.tankard
7.bathory
8.the haunted
9.anthrax
10.dark angel

и од македонија санаториум ....сакаш уште бендови да ти кажувам ..од тие што ги слушам..
анихилатор богами и не се некој си треш! Содом креатор танкрад дистракшн - се читам самиот себеси од постот над тој кај шо ти барам листа! Ти реков некој шо не се горе стаени! Антракс ај да не барам назад мада мислам дека се спомнати! Батори не се треш! Браво за дарк ејнџел! :vozbud: а доле ете некој спомна за ратос или као и да беа зашо ги неам слушнато. И Д хантед неможам ги коментирам... значи тоа се 2 бенда шо не ги знам...
А за санаториум и баба ми ги знае више! Ај и холокауст спомни! Мада најбоље треш кај нас мислам дека се ЛАОД! Мене ептен ми праат мерак! Може ли од негде демо или било шо да се набави??? Сакам дома да си ги слушам :)

ПС: ТРИ БЕНДИ???? ОД КАЈ СИ БЕ ТИ БЕ???
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.848
Поени од реакции
11.070
анихилатор богами и не се некој си треш! Содом креатор танкрад дистракшн - се читам самиот себеси од постот над тој кај шо ти барам листа! Ти реков некој шо не се горе стаени! Антракс ај да не барам назад мада мислам дека се спомнати! Батори не се треш! Браво за дарк ејнџел! :vozbud: а доле ете некој спомна за ратос или као и да беа зашо ги неам слушнато. И Д хантед неможам ги коментирам... значи тоа се 2 бенда шо не ги знам...
А за санаториум и баба ми ги знае више! Ај и холокауст спомни! Мада најбоље треш кај нас мислам дека се ЛАОД! Мене ептен ми праат мерак! Може ли од негде демо или било шо да се набави??? Сакам дома да си ги слушам :)

ПС: ТРИ БЕНДИ???? ОД КАЈ СИ БЕ ТИ БЕ???
А myspace имаат ли да ги слушнеме?
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Треш металот потекнува од ѓубрето. Е сеа овие металците паметни, додале една буква за да не е ептем апла. Инаку трешерите во срце се џубреџии:vozbud:.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
добро бе влези у википедија и гледај кој се првите 10 и после дојди и зборувај глупости.... bthw не беше за тебе таа информација........зош мислиш дека мене ке ме боли..........бидејќи ти не верувааш...хахаха оди бе гледај цртани...:drk:
Ти брат ја пишуваш информацијата за да ја видат сите а не за да ја види само еден член па затоа би ти советувал најдобро ако мислиш да се брукаш идучи пат нека биди тоа на пп кај некој член па можеби нема јавно да те исмее.......Ајде јас отидов да глеам цртани
 

Интел

Otaku! :)
Член од
31 јануари 2009
Мислења
12
Поени од реакции
1
На второто видео на пиволенд младичот со елекот со креатор прешивач на грбот е томислеер од форумов :) Другите ги нема на форум :) Иначе мислам дека коа ја прегледуев темата за гитари, LouWeed ко шо приметив е ќелавиот гитарист на ЛАОД или се лажам? Ако може да ми одговори некој (или баш он :)) :smir:
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
На второто видео на пиволенд младичот со елекот со креатор прешивач на грбот е томислеер од форумов :) Другите ги нема на форум :) Иначе мислам дека коа ја прегледуев темата за гитари, LouWeed ко шо приметив е ќелавиот гитарист на ЛАОД или се лажам? Ако може да ми одговори некој (или баш он :)) :smir:
Тој е. :wink:
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
64
Поени од реакции
2
LAOD kicks some fuckin ass!!!Тромбе иди лечи се и слушај Hammerfall-gay...хахахаха
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
LAOD kicks some fuckin ass!!!Тромбе иди лечи се и слушај Hammerfall-gay...хахахаха
Ташак иди бе слушај КИССС и не се мешај тука у тема х) лол :) (до администраторите, не го вреѓам со тоа ТАШАК него така му е ник нејм у парк)
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Туууу сигурно лу ќе биде повеќеќ до аздоволенкога ќе видиш те се пишало на темава, бар се надевам.
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Па и треба да е ЛУ задоволен :) ЛАОД се кросовер треш ама се факинг мрсни :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom