Nokia ги претстави Lumiа 920 и Lumiа 820

Член од
13 март 2012
Мислења
478
Поени од реакции
128
Не е скап, МС си ги враќа тие пари преку Windows Phone Store, 30% по купена апликација не се малку пари :)
Ти како што кажуваш е дека на нокиа и прднало и начукала цена 600 евра кога има телефон со истите карактеристики и хардвер за 450евра кој возат андроид
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Ти како што кажуваш е дека на нокиа и прднало и начукала цена 600 евра кога има телефон со истите карактеристики и хардвер за 450евра кој возат андроид
Тикви истите карактеристики. Сеуште нема телефон со таква камера (таа технологија не е ефтина). Touch-от им работи со нараквици итн итн. Дај не зафркавај :) 920ката е моментално најиновативен телефон на пазарот. Али како што кажав претходно, јас повеќе од 30 илјади денари не би дал за тел.
 
Член од
5 декември 2007
Мислења
428
Поени од реакции
5
Go ima nekoj telefonov da spodeli iskustvo??
zosto sakam da zimam tel i se mislam megu ovoj i iphone 4s(kao veke proverena varijanta)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Go ima nekoj telefonov da spodeli iskustvo??
zosto sakam da zimam tel i se mislam megu ovoj i iphone 4s(kao veke proverena varijanta)
Требаше да ми го донесат мене за нова година, но ништо не бидна остана за понатака. Инаку за разлика од 4с овај е далеку далеку подобар телеофон.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Подетално ревју за телефонов немате видено :)

 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Lumia 620 ефтинурија телефон со одлични ревјус

 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Lumia 620 ефтинурија телефон со одлични ревјус

Иако сеуште мислам дека нема доволно апликации за WP8 и не знам колку е паметно да се зима WP8, многу ме лакоми телефонов. Многу добро изгледа, а и самиот интерфејс и user experience кај WP8 прави да ми течат лиги...Некој да не знае кога точно ќе го донесат T-Mobile? Мене ми рекоа во Февруари, ама не ми кажаа датум...
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Иако сеуште мислам дека нема доволно апликации за WP8 и не знам колку е паметно да се зима WP8, многу ме лакоми телефонов. Многу добро изгледа, а и самиот интерфејс и user experience кај WP8 прави да ми течат лиги...Некој да не знае кога точно ќе го донесат T-Mobile? Мене ми рекоа во Февруари, ама не ми кажаа датум...
Кога и да го донесат се надевам нема да збудалат со цената

Добро му стои бојава
Engadget имаат многу многу пофални зборови за телефонов

 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Кога и да го донесат се надевам нема да збудалат со цената

Добро му стои бојава
Engadget имаат многу многу пофални зборови за телефонов


И јас се надевам дека нема да збудалат со цената, и мислам дека ќе биде 2-3.000 поефтин од HTC 8S, ти што мислиш? Инаку боите му се перфектни, мене највеќе ми се свиѓа небесно сината :).
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
И јас се надевам дека нема да збудалат со цената, и мислам дека ќе биде 2-3.000 поефтин од HTC 8S, ти што мислиш? Инаку боите му се перфектни, мене највеќе ми се свиѓа небесно сината :).
И вака не е лош
Би требало да биде барем 2000 поефтин, а и да биде иста цена овај би го бирал наместо него. Заради нокиа апликациите, ептен јаки работи имаат.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.146
Во УК е 190 фунти, значи во МКД околу 250 евра.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
И вака не е лош
Би требало да биде барем 2000 поефтин, а и да биде иста цена овај би го бирал наместо него. Заради нокиа апликациите, ептен јаки работи имаат.
Да, ако би купувал WP8 телефон, би купил Nokia, баш ради апликациите.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ако играш играш, играј како што треба.... :pos::pos::pos::pos:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom