Nokia ги претстави Lumiа 920 и Lumiа 820

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076Штотуку беше најавена новата Нокиа Лумиа 920.

Овај е првиот windows phone 8 од нокија кој има pure view технологија на камерата


Дефинитивно неговата најдобра страна е камерата, која снима 1080p со невероватен квалитет. Особено ќе бидат добри сликите кој се сликани навечер заради pure view технологијата.


A и да се полни бежично
Дефинитиво нокиа е на правиот пат.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не ми се верува на врвот да бидат, али ќе бидат добри. Во рангот на Сони. Едино што ми се допаѓа е камерата и бежичното полнење.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
За извинување од Нокиа го пуштија оригиналното видео кое го споредуваат со галакси 3


За тие што незнаат нокиа разви посебен екран кој работи буквално со што и да го допреш. Клучеви пенкала нараквици you name itспоредба со ајфон и галакси 3


:pos:
 
Член од
19 април 2012
Мислења
429
Поени од реакции
681
Прашање е дали некој од нашите мобилни оператори ќе ги донесе двата модела, Lumia 920 i Lumia 820, затоа што ВИП го има само Lumia 800, а го нема Lumia 900, а и плус само ВИП го имаат Lumia, никој друг од другите два оператора.

А и во план ми беше еден Галакси С3 да земам, ама, ќе почекам за овој телефон, ем има подобар изглед(барем според мене) и подобар дизајн, не некоја евтина пластика како Самсунг што користи. :)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Прашање е дали некој од нашите мобилни оператори ќе ги донесе двата модела, Lumia 920 i Lumia 820, затоа што ВИП го има само Lumia 800, а го нема Lumia 900, а и плус само ВИП го имаат Lumia, никој друг од другите два оператора.

А и во план ми беше еден Галакси С3 да земам, ама, ќе почекам за овој телефон, ем има подобар изглед(барем според мене) и подобар дизајн, не некоја евтина пластика како Самсунг што користи. :)
Ти било во план да купиш Galaxy SIII но кога го виде Lumia 920 сфати дека Samsung - от е ефтина пластика, така ?? Замисли, да не се појавеше Нокијава, никогаш немаше да знаеш. :LOL: Добро, се сложувам до негде дека не користат баш најквалитетни материјали, но дека е ефтина пластика, е тука се лажеш. :)

Инаку ми се допаѓа телефончево (Lumia 920), се надевам дека овој модел конечно ке ги извади од калта и не им требаше "малиот" пех со фејк видеото, сега на самиот старт. :)
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Добри телефони, но една камера не може да изваде цела компанија од кал, не посебно кога излегува сега Iphone 5, не велам дека нема да можат да постигнат успех но за да извади цела компанија нема шанси покрај толкава конкуренција, не можеш да ги паднеш S3 и iPhone 4S и сега 5ка само со ова, ете нека им биде почеток ова и натаму да продолжат а не овде да застанат затоа што двојката што го движи светов е секој ден со ново и ново, буквално не спијат. Иначе супер телефонче вака. :)
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.738
Поени од реакции
7.992
Одлични хардверски карактеристики, само оперативниот систем некако не ми прај кеф.

Ама би требало и за тоа да има решение, т.е. да се инсталира Андроид :) Custom ROM и шибаш (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom