Nokia ги претстави Lumiа 920 и Lumiа 820

Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Кога ќе дојде телефонов во МК или вопшто нема да се појави ??
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.147
Поени од реакции
1.233
Кога ќе дојде телефонов во МК или вопшто нема да се појави ??
Во Ледиком види, на веб страната го има, цена 33800денари.
Само јави се, има контакт број и прашај за најсигурно.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Мало потсетување

На 25 овој месец во Барселона почнува најголемиот саем за мобилни телефони, каде што Нокиа се очекува да претстави 4 модели на windows phone телефони.

Lumia 520
Lumia 720
Lumia xxx
Lumia 1000 - кој би требало да е новиот хај енд телефон со pure view и 42 мегапикселна камера
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Мало потсетување

На 25 овој месец во Барселона почнува најголемиот саем за мобилни телефони, каде што Нокиа се очекува да претстави 4 модели на windows phone телефони.

Lumia 520
Lumia 720
Lumia xxx
Lumia 1000 - кој би требало да е новиот хај енд телефон со pure view и 42 мегапикселна камера
Од овие само ги престави 720 и 520.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Го има и 920 во VIP
Баш поминав да го видам денеска во салонот од вип. Не е изложен никаде, мора да им кажеш на вработените да го извадат од фиоки да се види :).

За телефонов мислев дека е огромна цигла, и дека тежи премногу, но кога го земав во рака телефонот се осеќа дека е направен квалитеттно, и големината и тежината воопшто не ми претставуваа никаков проблем.

Го размрдав лево десно, и се слуша како леќата од камерата внатре мрда заради видео стабилизацијата :)

Го имаа црна боја само, но претпоставувам дека жолтата или плавата боја се феноменални.

Сепак 28 000 денари со претплата од 599денари и договор од две години е премногу.

На иБеј се наоѓа за 18 000 без никаков договор.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.708
Поени од реакции
808
Баш поминав да го видам денеска во салонот од вип. Не е изложен никаде, мора да им кажеш на вработените да го извадат од фиоки да се види :).

За телефонов мислев дека е огромна цигла, и дека тежи премногу, но кога го земав во рака телефонот се осеќа дека е направен квалитеттно, и големината и тежината воопшто не ми претставуваа никаков проблем.

Го размрдав лево десно, и се слуша како леќата од камерата внатре мрда заради видео стабилизацијата :)

Го имаа црна боја само, но претпоставувам дека жолтата или плавата боја се феноменални.

Сепак 28 000 денари со претплата од 599денари и договор од две години е премногу.

На иБеј се наоѓа за 18 000 без никаков договор.
Ова само во Македонија може да се случи. Ццццццццц...
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ова само во Македонија може да се случи. Ццццццццц...
Уште пострашно е што едната вработена не ни знаеше за што и зборувам, дојде колегата да и објасни за кој течефон зборувам.

На прашањето дали е windows phone е добар, добив кратко НЕ. Бидејќи не сум можел да пратам музика преку блуттот на друг телефон. :pos:

зарем некој уште го прави тоа?

До сега јас па ни еднаш не сум уклучил блуттот, на телефонот.

П.С

Штета што дечките не слушнале за NFC технологија.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.708
Поени од реакции
808
Уште пострашно е што едната вработена не ни знаеше за што и зборувам, дојде колегата да и објасни за кој течефон зборувам.

На прашањето дали е windows phone е добар, добив кратко НЕ. Бидејќи не сум можел да пратам музика преку блуттот на друг телефон. :pos:

зарем некој уште го прави тоа?

До сега јас па ни еднаш не сум уклучил блуттот, на телефонот.

П.С

Штета што дечките не слушнале за NFC технологија.
Не сакам да вреѓам и потценувам, ама морам. По салониве на операториве работат идиоти и дебили. Па да му еб*м мајката, земи седни еден ден, прочепкај по интернет што е модерно, некои работи што ќе ти требаат за да му објасниш на муштерија кога ќе те праша, да имаш некоја претстава за тоа што го работиш, и кои се трендовите...Идиотчиња.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.976
Поени од реакции
2.418
Штета што дечките не слушнале за NFC технологија.
Се согласувам со се што напиша.

Но ќе морам да те надополнам/поправам дека, во случаеви за праќање слика, аудио, датотека, NFC само го иницира трансферот, односно го врши она автоматско спарување за многу краток период, а самиот проток се врши преку блутут или WiFi Direct. Ова конкретно го имам тестирано помеѓу 4-5 NFC способни уреди, каде кога беше исклучен блутутот не се вршеше трансфер. Да напоменам дека сите телефони беа на андроид, не сум пробал со WP.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.267
Поени од реакции
12.161
Lumia 920 за само 12 000 денари од Али Експрес

11 купувачи оставиле рејтинг од 100%, а продавачот има позитивен фидбек од 96.8% на над 3800 порачки. Треба да се напомене дека производот е refurbished односно е или нов отпакуван, или е вратен со мана под гаранција, им дале нов а овај е поправен и се гарантира неговата исправност.
Вака некако иде - New>Refurbished>Used

Испораката е бесплатна, плаќате само 22 денари во пошта, со што вкупно сумата иди нешто под 12 000 денари.
 
На врв Bottom