No Justite, No Peace! -- САД се пред расна војна!

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од VOLK2234, 9 јули 2016.

 1. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  3.646
  Допаѓања:
  2.511
  Им отишол на сред протест и ги испукал:

  Gunman fires during vigil for slain Baltimore man; 5 shot
   
 2. Бачето

  Бачето

  Член од:
  1 февруари 2005
  Мислења:
  469
  Допаѓања:
  319
  Така и во Босна викаа, тоа не можно, братство јединство, но за еден ден војната започна после веста " На дан 1. марта 1992. , припадник Зелених беретки Рамиз Делалић је пуцао на српску свадбену поворку на Башчаршији и притом убио младожењиног оца Николу Гардовића"
  Иако и САД и ЕУ активно работеа за таа граѓанска војна и распад на Југославија.
  Сега за САД ќе видиме, може да стане вистинска револуција но може и да е шарена граѓанска војна, доста работи никогаш не може да се разберат.
   
 3. Drettica

  Drettica Антички кумановец

  Член од:
  24 ноември 2008
  Мислења:
  11.801
  Допаѓања:
  12.518
   
  Bafra, Zoran MKD, Ne_sum_ja и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. karan

  karan бивш поет, плукач, вљубеник во слободата

  Член од:
  31 мај 2006
  Мислења:
  3.499
  Допаѓања:
  2.485
  Коа ќе погледнеш подобро овие западните вампири (без разлика дали се десни или леви, црни или бели, антифа или неонацисти) го направија светот хаос.. Нивната шизофренија се одразува на сите луѓе глобално.

  Ама ако, ајде "кад је бал нек је маскенбал", па и САД да ги почувствува благодетите на "развојот на демократијата".
   
  Holy Temple, Solaire of Astora, Zoran MKD и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Ne_sum_ja

  Ne_sum_ja

  Член од:
  8 мај 2013
  Мислења:
  4.906
  Допаѓања:
  10.278
  Шо убаво на времето се знаеше, Феудалец имавме и тој што ќе кажеше или дадеше тоа беше тоа. Се знаеше барем кој е кој, он газда ти закрепостен селанин и така тераше животот.

  Сега сите права сакаат, одговорност од власта, гласање за промена на власта и други триста чуда. Све се измеша веќе...
   
 6. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  3.646
  Допаѓања:
  2.511
  И промена на власта без гласање...
   
  На Holy Temple му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Spiegel

  Spiegel

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  10.575
  Допаѓања:
  8.060
  [​IMG]
   
  На KyleXY, Solaire of Astora и Human им се допаѓа ова.
 8. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  29.596
  Допаѓања:
  30.401
  Oвој знае дека Америка веќе 8 години има црнец за претцедник?
   
 9. Благоев

  Благоев The Spartan General

  Член од:
  8 јануари 2014
  Мислења:
  1.317
  Допаѓања:
  2.050
  Црнецот е растен од бела фамилија. :D
   
 10. Spiegel

  Spiegel

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  10.575
  Допаѓања:
  8.060
  Што има тоа врска со неговата изјава, сакаш да кажеш дека не е во право?


  Од самохрана бела мајка е израснат ако не се лажам. Поцрнечки стереотип од ова, амин :icon_lol:
   
 11. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  29.596
  Допаѓања:
  30.401
  растеше и со очув, индонезиец, а тој шо кука дека “We as black people we are never going to be successful" нема многу пратено спорт, музика, филм, па и политика шом така вели.
   
 12. Spiegel

  Spiegel

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  10.575
  Допаѓања:
  8.060
  Секогаш ќе има поединци коишто ќе бидат успешни, но не го менува фактот дека поголемиот дел ќе си останат неуки и сиромашни. Баркли конкретно го критикува менталитетот на гето црнците кои го возвишуваат thug life животот. Според него треба да го баталат тоа и да се фатат за книга место за дрога и некакви си улични банди.

  Исти кур е и кај нас, дете кое што учи и ги реди сите 5ки или 10ки на факс го гледаат ко изрод, бубалица, а овие барабиве што едвај поминуваат година се некои фраери, а всушност се најголеми пропалици. Ма да се менува кај нас тој менталитет полека, полека.

  Проблемот го гледам во ниското ниво на едукација и прилично глуп народ во глобала.
   
  Bafra, VOLK2234, Human и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. wicked_1

  wicked_1

  Член од:
  20 јули 2014
  Мислења:
  4.942
  Допаѓања:
  6.278
  Чарлс Баркли да го прашаш нема да знае да ти одговори колку континенти постојат.

  Надвор од кошарката, нема доволно интелигенција ни да коси трева а не пак да подучува за менталитет на групи. Нешто како Роби Севиџ.
   
 14. Spiegel

  Spiegel

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  10.575
  Допаѓања:
  8.060
  Ти мене кажи ми дали се согласуваш со неговата изјава и зошто не се согласуваш, а не да ми кажуваш дека Баркли немал основно познавање по географија.

  Иначе шо вака расистички ко деградираш Баркли, пошо е црнец и не ја земаш неговата изјава како валидна? :cenzura:
   
 15. wicked_1

  wicked_1

  Член од:
  20 јули 2014
  Мислења:
  4.942
  Допаѓања:
  6.278
  Прочитај ја првата реченица само, тоа е доволен показател за тоа каква епска глуперда се работи.

  Исто, ти како белец ултра-интелектуалец припадник на супериорна раса со победнички менталитет треба да се запрашаш од кај Баркли собрал информации за да оформи валиден суд на темава. Така праат интелектуалците обично.
  да
   

Сподели преку: