No Justite, No Peace! -- САД се пред расна војна!

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од VOLK2234, 9 јули 2016.

 1. Spiegel

  Spiegel

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  10.688
  Допаѓања:
  8.281
  Горе пишав дека ние Македонците го имаме истиот проблем ко нив, не знам од каде испадна сега припадник на супериорна раса :toe:
  Нема да постигнеш никаков напредок ако за секој проблем бараш кривица во другиот место во себе. Изјавава на Баркли е погодена и за Балканов не само за црнците во САД.

  Ти реков, искочи од филмот дека си супериорен па можда нема да си толку исфрустиран и верувам многу посреќен ќе бидеш :)
   
 2. wicked_1

  wicked_1

  Член од:
  20 јули 2014
  Мислења:
  5.058
  Допаѓања:
  6.463
  Да имаше малку ориентација кого квоташ немаше да живееш во такви филмови. Од сите ликови што постојат го најде Баркли кој е архетип на човек кој не треба да се цитира.

  "We as black people, we are never going to be successful" - C.B. (First Take) - ТИТАН!

  Јас рекламирам некаква супериорност? :pos:
  Абе се утепавте со другарите тука белците против светот. Апсурд невиден е да лепиш ти некому етикети за исфрустрираност, супериорност и незнам што. Цело време исправате системи на вредности, менталитети на етникуми, кои се добри кои лоши, кои паметни кои глупи..

  Не ми е чудно што Баркли ти е ориентир, ти одговара до некаде. Разгледај ги и стојалиштата на Шекил.
   
  На Blister му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Spiegel

  Spiegel

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  10.688
  Допаѓања:
  8.281
  Ти упорно се фаќаш за тоа дека е Баркли дебил, а не на тоа што он го има изјавено. Те прашав, со кој дел од неговата изјава не се согласуваш?

  Ние како Македонци, никогаш нема да бидеме успешни пошто секогаш некој друг ни е крив за нашата неспособност - Спигел (Втор обид) - ЏАБОЛЕБАР!

  Кои другари? Од форумов знам само неколку дечки од фан клуб Јунајтед:confused:

  Јас не исправам ништо него критикувам идеологии и однесувања на одредени групи. Ако според тебе е покажување супериорност кога ја критикуваш Европската Унија и нејзините политики, посебно во делот како се справуваат со мигрантите и нивното слепо верување во мултикултурализмот, критикување на Исламот како идеологија која не е компатибилна со Европскиот начин на живеење или пак јадење говна за однесувањето на шконите кај нас е покажување некаква супериорност тогаш ок, нека биде по твое.

  Според тебе сите сме еднакви и исти, така?
   
  На Holy Temple и Bafra им се допаѓа ова.
 4. Shitko Shatgan

  Shitko Shatgan

  Член од:
  24 мај 2016
  Мислења:
  49
  Допаѓања:
  40
  I sega otkako vidovme kako edna turcija se snajde so butnovnicite za eden den, mislite deka snaga kako amerika ke dozvoli graganska vojna?
  --- Споено дупло мислење, 17 јули 2016 ---
  Pisi si na google black on black crime rate i ke vidis kolku 'slozen' e toj narod i soremen za nekakva si revolucija protiv belcite vo amerika. Drn drn jarinja
   

  Прикачени податотеки:

 5. Бачето

  Бачето

  Член од:
  1 февруари 2005
  Мислења:
  488
  Допаѓања:
  337
  Ослободувањето започна и во САД, во Лујзиана убиени тројца полицајци и седум ранети.
  Во Детроит околу 2500 полицајци напуштиле работа, и тие се луѓе знаат дека работат за фараонот против својот народ, така да ќе си кажат доста печалев крвави пари не ми се гине за Рокфелер.
  Тоа е најдобрата варијанта за сите нас, ако американскиот народ си ја врати државата во свој раце.
   
 6. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  9.256
  Допаѓања:
  17.773
 7. Ligar

  Ligar

  Член од:
  23 октомври 2011
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1.732
 8. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.360
  Допаѓања:
  3.182
 9. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.360
  Допаѓања:
  3.182
  Fox News:
  Ugly scenes emerged from Wednesday night’s rioting in Charlotte, including Twitter video of a white man being beaten and dragged by a mob, and the brother of the black man whose death in a police shooting touched off protests telling media that all white people are “devils.”   
 10. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.360
  Допаѓања:
  3.182
   
  На gjoko-mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Darko_ufo

  Darko_ufo Гостин

  Bravo go unisti sorosoidnoto kopile! Makedonija e vecna nikola ot gospot praten
   
 12. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.360
  Допаѓања:
  3.182
  Добар си бе?
  Мислам дека ја утна темата... again.
   

Сподели преку: