Netflix (стриминг платформа за гледање филмови и серии)

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.104
Поени од реакции
8.170
А има опција за англиски превод така? Пошто ја така си ги гледам сериите и филмовите.

Друга ствар, обврзан си колку време мораш да користиш?
1. ima opcija za angliski prevod.
2. Ne,koga sakas mozes da otkazes,
Sea preku Hola free vpn se logirav so istiot user i pass na US Netflixot, eden ton drugi ima zanrovi vo filmovi, odbrav Horori i kaj makedonskiot imas samo 22 filma, na US imas 294 filma.
 
Член од
7 февруари 2015
Мислења
38
Поени од реакции
16
1. ima opcija za angliski prevod.
2. Ne,koga sakas mozes da otkazes,
Sea preku Hola free vpn se logirav so istiot user i pass na US Netflixot, eden ton drugi ima zanrovi vo filmovi, odbrav Horori i kaj makedonskiot imas samo 22 filma, na US imas 294 filma.
Инаку не користи Hola, или барем бриши го од extensions кога ке завршиш со гледање филм.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Не користете Хола, пред некое време апликацијата ја купи друга shady фирма. Засега smartflix.io е подобра опција.
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Пу бе да ви го онадам.
Додека немаше Нетфликс сите се као „ејј види каква држава сме, без Нетфликс, не бива ништо“. Сеа кога всушност го иаме, одма да се јадело го()на за тоа „Како ќе дознаеш дека македонец уплатил за Нетфликс? Сам ќе си каже.“ или „бууу, фак Нетфликс, да живее Замунда“. Ствано не заслужувате ништо. Небаре од џеп ви ги зимат парите. До толку ли е тешко да игнорирате нешто шо ништо нема да ви смене у животов?

Онтопик, фино шо е и кај нас мада да изборо на филмови не ми се допаѓа. Да имаме избор како шо имат у америките да ти е мерак пари да им даваш и слободно време да имаш.
 
H

HoT IcE

Гостин
Прв ден кога ќе биде достапно Spotify за МК одма уплаќам за премиум, едини сервис што вреди за плаќање.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.525
Поени од реакции
33.718
Prefrleno u televizii.


Ja bi daval za ova pari, ali ponatamu, ne znam ako uspee da me stignat.

Poso sve mi e izgledano od ponudava. :D
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.368
Поени од реакции
25.099
Prefrleno u televizii.


Ja bi daval za ova pari, ali ponatamu, ne znam ako uspee da me stignat.

Poso sve mi e izgledano od ponudava. :D
Зошто би давал пари? :D
Стварно не гледам причина, ем нетфликс горе долу го нема тоа арт кино што го гледаш, а блокбастерите ги спушташ на пет милиони гигабајти торенти и ем се фалиш, добитен си во секој поглед :D
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.189
Поени од реакции
8.385
Зошто би давал пари? :D
Стварно не гледам причина, ем нетфликс горе долу го нема тоа арт кино што го гледаш, а блокбастерите ги спушташ на пет милиони гигабајти торенти и ем се фалиш, добитен си во секој поглед :D
Покрај торентите, не гледам причина ниту јас. Да беше забранета пиратеријата, за арт киното Criterion е стопати подобар избор. :)
 

NovaLine

Not an idiot.
Член од
5 јануари 2011
Мислења
228
Поени од реакции
112
Опааа биче жустро... Netflix and Chill...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Се додека нема македонски или српско-хрватски преводи е неатрактивен за нашиот пазар. Се регистрирав и би го користел на смарт тв и лаптоп, ама без преводи не е тоа - тоа. Ајде, очекуваме во следниот период и локализација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom