Need for Speed: The Run

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892
Според тебе која неед фор спеед е најдобра да ја слегнам ?
Целата слава што ја има NFS серијалот е само заради една игра. Need for Speed Underground (специфично кецот; двојката беше срање).
Most Wanted & Carbon исто-така беа доста добри изданија, па провери ги и нив.

А ако сакаш да пробаш нешто што не е типична NFS, туку повеќе наликува на Gran Turismo & Forza Motorsport, check this out.
 

Riste123

RISTE
Член од
7 октомври 2009
Мислења
100
Поени од реакции
3
Hot Pirsuit првите 2 беа стварно добри но после играње на Underground како најдобра тешко сега на некој да му се допаднат
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
348
Поени од реакции
81
Имам проблем со играта. Кога ја играм е забавена снимка т.е. слоу моушн :) Ја имам симнато од blackbox.

Немам јак компјутер, но не би требало да биде до толку, дури и се ставам на Low и резолуција на 800x600 и пак е исто. А видов дека и други имале ваков проблем. Како што знам со Battlefield 3 се на ист енџин - frostbite, но Battlefield ја играм.

Матична: Gigabyte P31-ES3G
Процесор: Intel Pentium Dual CPU E2180 @ 2.00GHz
РАМ: 4GB PC2-6400 DDR2 (800MHz)
Графичка: nVidia Geforce 9400GT (512MB VRAM)
Хард диск: Hitachi 750GB DDR3
Оперативен систем: Windows 7 - 64bit
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892
Имам проблем со играта. Кога ја играм е забавена снимка т.е. слоу моушн :) Ја имам симнато од blackbox.

Немам јак компјутер, но не би требало да биде до толку, дури и се ставам на Low и резолуција на 800x600 и пак е исто. А видов дека и други имале ваков проблем. Како што знам со Battlefield 3 се на ист енџин - frostbite, но Battlefield ја играм.

Матична: Gigabyte P31-ES3G
Процесор: Intel Pentium Dual CPU E2180 @ 2.00GHz
РАМ: 4GB PC2-6400 DDR2 (800MHz)
Графичка: nVidia Geforce 9400GT (512MB VRAM)
Хард диск: Hitachi 750GB DDR3
Оперативен систем: Windows 7 - 64bit
Срањево од игра е ограничено на 30 фрејма во секунда. Затоа ти изгледа ко да е забавена снимка.
Поз.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
348
Поени од реакции
81
Не е затоа. Знам за тоа дека е до 30 фрејма, ама еве кај другар ми не е така, а скоро иста ни е конфигурацијата на компјутерите.
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Не е затоа. Знам за тоа дека е до 30 фрејма, ама еве кај другар ми не е така, а скоро иста ни е конфигурацијата на компјутерите.
Провери колку рам имаш слободно, провери да не ти го цица некој процес процесорот. Многу работи играат улога не е само конфигурацијата. Види дали ги имаш сите драјвери инсталирано, мислам на последна верзија. Од Nvidia последниве драјвери што ги вадат се претежно за игриве. Исклучи ги сите можни програми (пр. Daemon Tools, Skype ...)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.026
Поени од реакции
6.051
Не е затоа. Знам за тоа дека е до 30 фрејма, ама еве кај другар ми не е така, а скоро иста ни е конфигурацијата на компјутерите.
A која верзија од играта ја има другар ти? Исто таа од Black Box или како и да е, или па има друга верзија(од "кракерите")инсталирано Reloaded или Ali123
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
348
Поени од реакции
81
Истата верзија е, јас му ја дадов на усб. А инаку ги гасам сите програми, има рам слободно, а и ги инсталирав најновите драјвери за графичката (мислам дека беа 285.62).
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Не знам зошто али никад не сум бил нешто воодушевен од NFS. Се е некако вештачко, ко што вика Mac ко тенкови да возиш, немаат некоја динамика што ќе те заинтересира, колите немаат уопште добар handling, едноставно не ги бива.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Зошто не можам да наместам да ми се игра на стрелкиве на тастатура? Т.е. може да се игра ама само лево десно и кочење, а на горната стрелка за гас не можам да наместам...
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
Имам проблем со играта. Кога ја играм е забавена снимка т.е. слоу моушн :) Ја имам симнато од blackbox.

Немам јак компјутер, но не би требало да биде до толку, дури и се ставам на Low и резолуција на 800x600 и пак е исто. А видов дека и други имале ваков проблем. Како што знам со Battlefield 3 се на ист енџин - frostbite, но Battlefield ја играм.

Матична: Gigabyte P31-ES3G
Процесор: Intel Pentium Dual CPU E2180 @ 2.00GHz
РАМ: 4GB PC2-6400 DDR2 (800MHz)
Графичка: nVidia Geforce 9400GT (512MB VRAM)
Хард диск: Hitachi 750GB DDR3
Оперативен систем: Windows 7 - 64bit
можно е да е до процесорот твој зашто е на 2.00 а играва бара повеќе,
а иначе може ли на стрелките да се намести да се вози а не на А и З???? и зошто антвирусот ми јавува дека кракот е вирус, и сега морам секојпат кога ја пуштам играва да го гасам
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
36
NFS THE RUN за мој вкус не е многу брза како поранешните нфс игри.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom