NBA

2007/2008 НБА шампион


  • Вкупно гласачи
    125

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
MeToNo1[MkD] напиша:
Вечер у 4 и 30 станувам да гледам Лејкерс .. ако не тепа и вечерва е*ах им га мајката право се откажувам од лејкерс .. само за Брајант ке сум хехехех .. ( шала ) Гоу Гоу Лејкерс
Не знамto e toа ке даваат на Орбит или на Сител:tv:..ке станам ке глеам што ке праам и така сум болен не идам на школо ке глеам...Искрено мислам дека Лејкерси ке победи ама не е ништо изненадувачко ако тепа и Феникс:tv:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Na Sitel ke davat .. a i na OBN ( ako ja fakate u sk ) I tamu ke ja davat .. pa Stani GLedaj i Legni si >> :) Lakers Champions ( Sorry za fontot )
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
MeToNo1[MkD] напиша:
Na Sitel ke davat .. a i na OBN ( ako ja fakate u sk ) I tamu ke ja davat .. pa Stani GLedaj i Legni si >> :) Lakers Champions ( Sorry za fontot )
И да ти кажам дека ке гледам....значи у 4.30 на Сител..:tv:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Значи вака!
Лејкерс-Феникс 95-89
Јута-Хјустон 81-67
Орландо-Детроит 77-93

Лејкерс-Феникс

Лејкерс успеа да намали на 2-1 во меѓусебните дуели со Феникс и воедно дојде до првата победа во плејофот оваа година...
Одлична партија пружи Коби Брајан кој иако играше помалку скржаво
постигна 45 поени и му ја донесе на Лејкерс првата победа во дуелот со Феникс...Од клупата на Феникс одлична партија пружија Стадемаер со 24 поени 10 скока и Неш со 14 асистенции

Јута-Хјустон

:nesum:Јута победи со 81-67 и исто така дојде до првата победа во плејофот оваа година и прва победа во меѓусебните дуели со Хјустон во плејофот...Јута победи благодарение на Карлос Бузер со 22 поени и неговите 12 скока односно дабл-дабл учинокот....Од страната на поразениот Хјустон:cry:..доминираа Јао Минг со 26 поени и Трејси Мегреди исто со 24 поени..а да и Јао Минг со 14 негови скока..

Орландо-Детроит

И во последниот дуел одигран претходнава вечер немаше изненадувања Детроит лесно го совлада Орландо со 77-92 и со тоа можеби им стави крај на надежите на Орландо дека ке поминат во наредната рунда...сега резултатот е 3-0 за Детроит...следниот натпревар се игра на истиот овој терен односно теренот на Орландо.
Тој меч ке биде многу тежок за Орландо кој ке биде под невиден притисок и желбата за победа и враќање во игра...додека Детроит ке сака да заврши и да се концентрира на следниот противник...
Иначе забораив да кажам вечерва доминираа Тајшон Принс со 23 поени од кај Детроит..и Нелсон со 27 поени.
Во скоковите најдобри беа Мегдајс со 11 скока и Хауард со 12 скока
 
Член од
6 март 2007
Мислења
66
Поени од реакции
0
Spored mene najnoviot sampion bi bil Dallas Mavericks ili Phoenix Suns.Tie dvojat od drugite nba ekipi
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Вечерва играат
Њу Џерси-Торонто
Голден Стејт-Далас
Мајами-Чикаго

Ја би типувал вака Њу Џерси 1,Голде Стејт 1 и Мајами 1to e to
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Billa Bong напиша:
Вечерва играат
Њу Џерси-Торонто
Голден Стејт-Далас
Мајами-Чикаго

Ја би типувал вака Њу Џерси 1,Голде Стејт 1 и Мајами 1to e to
haha значи почна да ми веруваш за Вориорс па немаше и да згрешат тие што типуваа на ГС. Иако коеф. беше огромне сепак јас како што кажав уште пред плеј офот ГС. е најнезгодниот противник што можеше да му се падни на Далас кој друг да му се паднеше ќе беше поразен 4-0. Вака сеа можи Вориорс нема да одат понатаму ама ќе ги намачат и тоа многу ќе ги намачат Далас.

pozdraFFF...
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
jove_bt напиша:
haha значи почна да ми веруваш за Вориорс па немаше и да згрешат тие што типуваа на ГС. Иако коеф. беше огромне сепак јас како што кажав уште пред плеј офот ГС. е најнезгодниот противник што можеше да му се падни на Далас кој друг да му се паднеше ќе беше поразен 4-0. Вака сеа можи Вориорс нема да одат понатаму ама ќе ги намачат и тоа многу ќе ги намачат Далас.

pozdraFFF...
Абе не верував дека ке тепаат кај Далас ама ете и тоа се случи..1 и тоа голем 1 Голден Стејт ако победи е многу блиску до одење натака...ако ги тепа и двете веќе ќе биде со една нога напред..:tv:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Вечерва :
23.55 Сан Антонио-Денвер
Ке биде одличен меч за гледање му треба победа на Сан Антонио за да поведе со 3-1 а на Денвер за да изедначи 2-2 и со тоа да се зголемат надежите за одење натака...
4.30 Феникс-Лејкерс
Може и последен меч за Лејкерс оваа сезона тешко дека Лејкерс ке го победи фаворизираниот Феникс...може и ке се случи изненадување ама тешко ке видиме утре :helou:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Детроит-Чикаго 95-69 1-0 за Детроит

Најефикасни беа Луол Денг од кај Чикаго со 18 постигнати поени и по 20 поени постигнати од Хемилтон и Билапс во тимот на Детроит...следниот меч се игра повторно кај Детроит...

Хјустон-Јута 89-103
4-3 за Јута и толку од Хјустон оваа сезона...и покрај домашниот терен Хјустон не успеа да победи...доминираа:Карлос Бузер со 35 поени во тимот на Јута и Мегреди со 24 поени..но тоа не помогна...искрено жал ми е за Хјустон сакав они оваа година да одат натака ама тоа е следната сезона
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Отпаднаа Лејкерси или? (не сум следил НБА одамна, ич неам време)
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
pcjodamaster напиша:
Отпаднаа Лејкерси или? (не сум следил НБА одамна, ич неам време)
Аха одпанаа од Феникс 4-1to e to
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Billa Bong напиша:
Друго е регуларен тек друго е плејоф ке видишto e to

pa како и по обичај погодиФ. По по по голден стејт ќе ги праеме шампиони :vozbud::zlo::tapp:.

должиШ едно милка големо. :)
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
jove_bt напиша:
pa како и по обичај погодиФ. По по по голден стејт ќе ги праеме шампиони :vozbud::zlo::tapp:.

должиШ едно милка големо. :)
ОФ топик:Хих обавезно коа ке доаѓаш у Скопје ке ти даам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom