NBA

2007/2008 НБА шампион


  • Вкупно гласачи
    125
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
и шо рекоф за голден стејт пак ги шлапнаја е морееееееееее после јас ен сум се разбирал од НБА :) не бе мораше за да влезат сигурно во плеј оф. и голден стејт се единствени шо го тепаја далас 4 пати оваја сезона ееееееј немаам пораз најаки се :pos2:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
jove_bt напиша:
и шо рекоф за голден стејт пак ги шлапнаја е морееееееееее после јас ен сум се разбирал од НБА :) не бе мораше за да влезат сигурно во плеј оф. и голден стејт се единствени шо го тепаја далас 4 пати оваја сезона ееееееј немаам пораз најаки се :pos2:
Друго е регуларен тек друго е плејоф ке видишto e to
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
убо за ниф туку јас се нервирам Мајами со Чикако шо се падна оти чнасни се тие можи да го примиме шитттттт!!!
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Мајами игра дома добро Чикаго игра катастрофа на гости така да Мајами ке иде ке видиш
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
vasko_od_ohrid напиша:
miami-bulls ke bidit interesno ama ipak mislam dek miami ke se podobri
И јас мислам така но сепак мислам дека Далас или Феникс ке ја земат оваа година може тука да се вмеша и Сан Антонио ама не толку...
Јас сакам Рокетс еднаш да биде шампионto e to
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
абе Само Лејкерс бе .. Друго не признавам .. Тхе Бест Лос Анџелес Лејкерс
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Мојот омилен тин Торонто се падна со ЊуЏерси...баш сега да го видам Vince како губи од стариот тим :helou:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Ddime напиша:
Мојот омилен тин Торонто се падна со ЊуЏерси...баш сега да го видам Vince како губи од стариот тим :helou:
Па не би било изненадувачки Торонто игра добро оваа година така се може да се очекува
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
jeeeee majami go primi od chicago abe kaj ke ojme ne mrdna wade pokraj onaj so najgrdoto ime na s kako beshe da go ttiiiiiiiiiiitttttt...
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
jove_bt напиша:
jeeeee majami go primi od chicago abe kaj ke ojme ne mrdna wade pokraj onaj so najgrdoto ime na s kako beshe da go ttiiiiiiiiiiitttttt...
Абе чекај 96-91 сеа ке видиш следната:zlo:...Важно Хјустон си тепаше:zver:..Детроит исто...Њу Џерси исто....Сега има Феникс-Лејкерс
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
сега ја имам феникс 1 ама ова коби ако продолжи вака има да палам авионот и еден атентат да му манам
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
jove_bt напиша:
сега ја имам феникс 1 ама ова коби ако продолжи вака има да палам авионот и еден атентат да му манам
:pos::pos:Па се става ли бе 1 на Феникс во вакво дуел бе знаеш што се случи претходната сезона теее..ти мора да си со средно:pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom