NBA

2007/2008 НБА шампион


  • Вкупно гласачи
    125
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
Почнува најинтересниот дел од НБА сезоната плејофот кој според вас ќе биде новиот шампион. Јас сум тоа да биде тим од истокот и типувам на Мајами
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Јас сум за Лејкерси, али ги нема овој пат во плеј оф ... после којзнае колку години :( ... инаку типувам на Феникс :wink:
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Koj saka moze da se kladi so mene...

SPURS ke bidat shampioni
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
И јас мислам San Antonio дека ќе биде шампион. Најкомплетна екипа се.

Ама ќе навивам за Detroit, затоа што се најборбена екипа.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Trebashe Cleveland da odat namesto New Jersy, mislam deka Miami Heat ke bidat shampioni, ako ne im se sluchi nekoj maler ba Wade ili O'Neal da se povredi.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Зошто Cleveland? Па кутрите само LeBron James го имаат. Друг нема кој кош да даде.

А за Miami, не ми се верува. Некако не ми се комплетни. Мислам дури и дека нема да стигнат до големото финале. Detroit со одбраната што ја играат ќе бидат тежок залак за Shaq i Wade.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Detroit ovaa godina se pokakaa, edno vreme vo tekot na sezonata imaa i pod 50% efikasnost.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Се покакаа, затоашто тренерот им беше болен, а башка тој период беше казнет и Ben Wallace. Сега влегоа во форма а и имаат мотив невиден. Да покажат дека тоа лани не било случајност.

Ама како што реков погоре, San Antonio е најјаката екипа во NBA.
 

Iris

Ruzha, ruzhica...
Член од
29 април 2005
Мислења
278
Поени од реакции
7
Radical Boy напиша:
Ама ќе навивам за Detroit, затоа што се најборбена екипа.
Pa normalno borbeni se, crnchuga do crnchuga :D

Jas sum standardno za Sacramento 8) Malce me isplashija prvite dve utakmici, ama vcera dokazhaa deka seushte se u kondicija :wink:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Djabe se nadevate, Miami ke gi reshi site.Siguren sum.
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Јас навивам за Детроит, ама тешко им оди засега со Индијана. Мајами има изгледни шанси да биде шампион, а Вејд најверојатно би бил MVP. За Феникс не верувам дека ќе можат да издржат во playoff, како што издржаа на врвот на Западната конференција. Сепак, останува да видиме... Идеално финале според мене: Детроит - Далас.
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Lakers шампиони :P
Не, се зезам .... Како што кажав погоре Феникс, мада мислам дека Мајами имаат поголеми шанси
Многу слабо пратам НБА последниве 2 години, пошто ретко на телевизииве кај нас даваат пренос
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
НБА Плејоф

Апдејт на форумов слабо а?!

Мајами да им еам шабаните, а највише тоа дебелото, еве ги у финале на исток со скор од 8-0 у плејоф.. на запад е вуна, навијам за Феникс и Сиетл, ама џабе, по се` изглеа Двејн Вејд и другарите ќе му донесат титула на свињата, па после кој ќе го слуша со тоа изјавите како е најдобар и сл.

ПС Догодина Lakers шо ќе праат.. уф едвај чекам. :lol: :lol: :lol:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Steve Nash е звер!

Чикаго отидоа, така да немам за кого да навивам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom