NBA 2K13

Член од
31 јануари 2013
Мислења
18
Поени од реакции
12
Другари ви се молам некој ако може да ми помогне ја инсталирав 2К13 си играше првиот ден ко на сон сега се почесто ми засецкува играм на лап топ со конфигурација Леново 500 хард,4 гига рам,Процесор АМД А6-4400 М apu with radeon (tm) HD Graphics 2.70 GHZ,64 bit operating system,со графичка AMD Radeon HD 7520G дали не е доволно јака конфигурацијата или што е проблемот,однапред благодарам​
 

anevski

Manuel Neuer
Член од
26 февруари 2013
Мислења
16
Поени од реакции
12
Здраво!Мозе ли играва да се игра онлајн и како?
 
Член од
20 мај 2011
Мислења
126
Поени од реакции
52
Znae nekoj kolku sezoni se misli koga kje napravis dogovor za 2 godini ? Zosto vekje mi e 3ta sezona i uste igram za istiot tim ... ?? Dali treba da ja zavrsam i 3tata sezona so istiot tim ili ?
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Znae nekoj kolku sezoni se misli koga kje napravis dogovor za 2 godini ? Zosto vekje mi e 3ta sezona i uste igram za istiot tim ... ?? Dali treba da ja zavrsam i 3tata sezona so istiot tim ili ?
Да не имаш team option на договорот, па ти го продолжиле автоматски?
 
Член од
20 мај 2011
Мислења
126
Поени од реакции
52
Да не имаш team option на договорот, па ти го продолжиле автоматски?
Ne ne koga kje otidam kaj General Manager (GM) mozam da izberam contract extention i free agency ,biram free agency i nisto ne se slucuva izigrav 15 utakmici i posle 5 utakmici pak mi ja dava temata za razgovor Free Agency ... neznam dali treba da ja zavrsam i ovaa sezona so istiot tim ili treba nesto drugo da napravam .
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Ne ne koga kje otidam kaj General Manager (GM) mozam da izberam contract extention i free agency ,biram free agency i nisto ne se slucuva izigrav 15 utakmici i posle 5 utakmici pak mi ja dava temata za razgovor Free Agency ... neznam dali treba da ja zavrsam i ovaa sezona so istiot tim ili treba nesto drugo da napravam .
Кога си rookie автоматски имаш team-option во договорот. А за ова со Free Agency, на крај на сезона ако не сакаш да продолжиш договор(а и да сакаш избагирана е ќе ти крешне) одиш во слободните играчи.
 
Член од
20 мај 2011
Мислења
126
Поени од реакции
52
Кога си rookie автоматски имаш team-option во договорот. А за ова со Free Agency, на крај на сезона ако не сакаш да продолжиш договор(а и да сакаш избагирана е ќе ти крешне) одиш во слободните играчи.
Ja imam za xbox orginal ne e bagirana . Znaci na kraj na sezona mozam da odam free agent okej fala .
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Има играва Slam Dunk такви работи?
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Јас касно палам ја почнав играва пред некој ден, добра зараза е, имам два профили, еден класичен тројкаш (се отепувам од кошеви не е ни интересно веќе) и еден PG со повеќе акцент на асистенции и креација во играта (далеку потешко но и поинтересно).
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.326
Не ми ја пушта :(

Барав по нетов многу луѓе ист проблем имаат ама не најдов решение.
Ја пуштам играта и после кратко појавување на window од играта се гаси. Не знам што му е проблемот :/
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Не ми ја пушта :(

Барав по нетов многу луѓе ист проблем имаат ама не најдов решение.
Ја пуштам играта и после кратко појавување на window од играта се гаси. Не знам што му е проблемот :/
Мислим дека треба да стаеш директ икс у играта,мора да го има туе негде.Инаку еве ист проблем имам со фифата.Си влага у игра и одма излага,ама таму ништо не ми помага:D.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.326
Мислим дека треба да стаеш директ икс у играта,мора да го има туе негде.Инаку еве ист проблем имам со фифата.Си влага у игра и одма излага,ама таму ништо не ми помага:D.
Па ако не се лажам при само инсталирање на играта инсталирав и Директ Х.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Па ако не се лажам при само инсталирање на играта инсталирав и Директ Х.
Па не знам,ама би требало да е тоа искрено не се разбирам многу од инсталирање,ама реков да ти помогнем.Исто ми праеше мене,и после се среди.а еве ти викам фифава не моем.Тоа е коа сакамо од интернет за бес паре,мора малу да се помучимо:D.Ај пробај пак па пиши што си напраел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom