NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    64
Член од
11 април 2023
Мислења
1.601
Поени од реакции
4.617
Ќе се најде ли некој да го ишамара овој орангутан ?
Моментално нема таков активен играч,да играше во времето на Бен Волис и Рон Артест друга ќе беше приказната вакви работи немаше да прави.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.172
Поени од реакции
2.642
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.441
Поени од реакции
9.179

Аууу Шек на што се вади во врска со црнчето што ќе потоне во плејоф
Онаа ластегарката под кош кога ќе треба да игра против Ембиид, Јанис, Јокич, АД, Гобер, па дури и Мич ако се врати во Њујорк или Хартештајн (шо се втора класа центри споредено со овие погоре) има да му трпаат кошеви во клучни моменти. Помножи тоа во 7 добиени (ЕДИТ: 4 добиени, 7 натпревари, шо истропав хахахахахаххаха)...
СГА може да си перка по 30 поени пак ама мечапот под кош ќе им биде никаков и тука ќе ги турнат.

Наративот е ШО сака да е, само белец да не е. Прво беше Тејтум, па откако видоа дека нема шанси сега е Ше. Уствари Лука и Јокарата се моментално, а како шо изгледа и во наредни неколку години први конкуренти.


Офтопик:
Фантазито се игра до крај на регуларна сезона или заедно и со плејоф се рачуна лигата?
 
Последно уредено:

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.466
Мислам дека е само регулар сиз'н...
И е, баш денес ми стигна мејл од NBA: Only 2 weeks left to win your NBA Fantasy leagues!

Интересна ќе биде борбата за првото место во Кајгана лигата :) Јас за жал сум 1000 поени позади... Повеќе среќа следната година. На почетокот на сезоната направив неколку почетнички грешки.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.441
Поени од реакции
9.179
Мислам дека е само регулар сиз'н...
И е, баш денес ми стигна мејл од NBA: Only 2 weeks left to win your NBA Fantasy leagues!

Интересна ќе биде борбата за првото место во Кајгана лигата :) Јас за жал сум 1000 поени позади... Повеќе среќа следната година. На почетокот на сезоната направив неколку почетнички грешки.
И мене ми стигна и ме збуни, а баш се спремав од понеделник да чукнам 3 трансфери наместо 2 и ќе летнеа 100 поени така јабана :D
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.466
Најсмешната реклама за НБА досега ви ја носат Шек, Баркли и Доктор Џеј

 
Член од
24 септември 2023
Мислења
759
Поени од реакции
1.180
Ova e rekord vo zemeni shutevi poslednite 8 sezoni.
Posledno vo 2016 Kobi vo svojata posledna utakmica shutnal 50 pati, od togas navaka nikoj ne shutnal povekje od Branson (47)
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
701
Поени од реакции
1.775
Branson 61 poen na 47 zemeni shuta, ne ja gledav utakmicata kako e mozno 47 pati da shutnal...
Wemby 40 poeni 20 skoka 7 asistencii
Skroz si u pravo.
Vklucuvajki i 3 kite imal 60 suta, ostanatite 8 igraci sevkupno ( 2 and 3 point shots imaat 91 attempts).
Nemam mkd font da go citiram General, se nadevam ke procita...
Braty ova drvoto od trener sto go imate ke go pregori Branson pred play off i ke iscurite.... Mislam deka vodi vo ligata po minutaza na team key players.....
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.637
Поени од реакции
3.654
Skroz si u pravo.
Vklucuvajki i 3 kite imal 60 suta, ostanatite 8 igraci sevkupno ( 2 and 3 point shots imaat 91 attempts).
Nemam mkd font da go citiram General, se nadevam ke procita...
Braty ova drvoto od trener sto go imate ke go pregori Branson pred play off i ke iscurite.... Mislam deka vodi vo ligata po minutaza na team key players.....
Се рачунаат тројките во тие 47 шута. И не игра толку Брансон колку што мислиш, Харт и МекБрајд повеќе играат од него последните утакмици.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.441
Поени од реакции
9.179
Skroz si u pravo.
Vklucuvajki i 3 kite imal 60 suta, ostanatite 8 igraci sevkupno ( 2 and 3 point shots imaat 91 attempts).
Nemam mkd font da go citiram General, se nadevam ke procita...
Braty ova drvoto od trener sto go imate ke go pregori Branson pred play off i ke iscurite.... Mislam deka vodi vo ligata po minutaza na team key players.....
Го гореше него тој цела сезона затоа на крај се повреди, кој го следи Тибодо истото го прави со сите клучни играчи и сите му се преебани во плејоф.

Иначе, да му ебам тапанот на она тенгалото од Сан Антонио, сношти најде 40 да ни шибни. Стока неухранета.
И искрено не знам шо е полошо, да завршиме 3 пред Кливленд и да налетаме на Милвоки или да завршиме 4 зад Кливленд па да се роваме прво со Орландо *(кој ќе биди тежок противник) и после да одиме на Бостон (кај шо Брансон ќе има мака против Холидеј, а ќе чекаме тандемот Тејтум - Браун да флопни пошто во ПО токму тоа го прават.

Покрај на Вемби, ја користам приликата и на Дрејмонд да му наебам стопанката пошто ја руши хемијата во тимот ете 2 години со ред.
Некни го пееја на сите телевизии пошто доби техничка и исклучување, Кари со солзи на очи продолжи да игра, шутираше столчиња и на крај иди сношти копилето се рова со небитен Грант Вилјамс кој игра во уште понебитен Шарлот, а истовремено треба да ја добијат таа лесна утакмица за да бегаат од Хјустон шо им диши во вратот за тоа преебано 10-то место.

Годинава има да испаднат од плејин уште веднаш. Хемијата во тимот со ваква неодговорност на Дрејмонд ќе биди НУЛА. Две сезони им прееба, абдали абдалосани од управата по не го трејдаа веднаш после инцидентот со Пул. Си пушташ 2 играчи така, Пул отиде за ништо, Ди Виченцо ојде за семки... зошто, оти треба она изродот да го чуваш за да има кој да му подавал на Стеф. Море марш у пичку мајчину, трејдај тоа и донеси јака четврорка или тројка па перкај си салам баскет.

ЕДИТ:
Синоќа МекБрајд промаши па имаше продолжение, да влезеше барем чекор внатре и да шуткаше за 2 поени можда ќе погодеше - иако сезонава даде еден куп поени за од шутеви баш за 3.
Јеби га, кога не сака не сака.

ЕДИТ2:
Феникс си еба мајката, пак ќе отпаднат и ништо и од сезонава. Ако може Дјурантула да се врати во ГСВ или да оди во Њујок можда ќе има шанси за уште некое НБА финале. Вака, во тим без одбрана... јок батуле. :neetaka:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom