NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    64
Член од
19 март 2013
Мислења
2.175
Поени од реакции
2.648
1.30 e koeficinetot momentalno za Jokic MVP.
Realno Luka treba da e MVP regularna, no pokratok e za nekolku pobedi od Jokic zatoa ne moze da dobie pred Jokic.
Skorot na ekipata igra najgolema uloga za toa koj ke dobie MVP.
Затоа дадов паралела со Рас , а и самиот Јокич си кажа. Ќе видиме , интересно ќе биде пошо тројца имаат реални шанси.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.165
Поени од реакции
107.624
Каква лудара од статистика и податок ќе е Јокара со 3 МВП награди во своите витрини... :cuc: Рачунајте дека на Коби, Данкан, Дурант, Кари и остала багра легенди им нема успеано тоа, а Јокара ладно и без многу медиска помпа ќе си грабне и трета МВП награда со ред, алал вера стварно. Едино глупо ќе е да остане на еден прстен, му посакувам да освои бар уште 2 најмалце за да не серат Америте за емпти статс и слични небулози поврзани со Јокиќ.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
747
Поени од реакции
1.910
Рукито GG Jackson II од Мемфис игра одлично последниве две недели.
Има 19 години и беше драфтуван во втората рунда како 15-ти пик.

Screenshot_20240323-115139-411.png
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.165
Поени од реакции
107.624
Kolku i da e dobar Jokic malce e nerealno toj da ima 3 MVPinja a Luka 0.. ama ajde
Епа јебига кој е крив што Далас котира слабо и се бори за плејоф секоја година? И Коби е нереално да има само едно МВП ама ете.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.248
Поени од реакции
5.220
Kolku i da e dobar Jokic malce e nerealno toj da ima 3 MVPinja a Luka 0.. ama ajde
Види Јокич е подобар играч реално да правиме муабет. Да Лука е луд и вади статистика али џабе ако не можеш да ја преведш у победи.

Јокич има подобар тим, тука нема споредба али и кога му беше тимот дупка, првото МВП има зашто му го дадоа.

Мислиш дека ако сака неможе да има просек 35 поени Јокич?

Али не е поентата него да му тргне за шут, пошо и кога не му иде шут пак е неверојатен у напад. Ама пример на Гордон ако не му тргне? Или на Портер? Тогаш одма е полош тимот и поголеми се шансите да изгубиш.

Истото и Џордан го вика, сам за себе вика дека на почеток на кариера не играл победничка кошарка и премногу форсирал, и после сфатил дека побитно е цел тим да му тргне него само на него. Битно е сите да имаат допир со топка, џабе и најдобар шутер да си, ако не пипнеш топка 4-5 минути отиде осетот, ќе станеш "cold" што викаат америве.

Башка млад е Лука има време да научи, ја би рекол дека другата сезона ако се појачаат Мавс МВП е негово, башка и ќе стекне и малце "мудрост".

Да намали usage rate Лука, значи да не ја има топката у раце цело време а да вади слична статистика како сега ќе газат Мавс. Дури и малце полоша статистика да има него сега пак ќе газат, али битно е цел тим да го воигра.
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2013
Мислења
2.175
Поени од реакции
2.648
Боље статистика од оваа на Лука тешко дека може , пошо освен одбраната која ја има поправено колку толку , другото е на максимум. Овој ростер во моментов е нешто најдобро што го имал и полека полека стануваат лоб сити. Ирвинг го немаше еден дел од сезоната и плус самиот отсуствуваше нешто , така да скорот е предобар. Плејоф е вистинскиот тест.
 
Член од
22 октомври 2020
Мислења
45
Поени од реакции
61
Член од
22 октомври 2020
Мислења
45
Поени од реакции
61
Tibodo 48 min igra igraci vo regular sezona nesfatlivo
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.442
Поени од реакции
9.180
Tibodo 48 min igra igraci vo regular sezona nesfatlivo
Така му ја еба кариерата на Дерик Роуз во Чикаго.
Истиот на катаљон години го зеде во Минесота, таму исто после сто години и сто повреди го гореше.

Истото ќе го направи и тука, ќе му ја еби кариерата на Брансон или на некој друг играч со перспектива пошто не знае за ништо друго. Толку му е писмото на тој тренер, за жал, штета управата не е способна да го види истото па најверојатно и догодина ќе го гледаме на клупата на Никси.

Бај да веј, сношти се вративме во последна четвртина против Бруклин, а претходно неделава имавме важни победи против ГСВ и Сакраменто, плус очекувано го јадовме немиен од Денвер.
Орландо го имаме тепано, со фила една тепана - еден пораз (поочај утакмица немало и поразот беше дома) ... сума сумарум кога ќе се врати Мич под кош и Оби скроз ќе е океј после операцијата со лактото - практично ќе имаме 2 состави.
Рендал исто можно е да го свлечкаат околу ПО или тука некаде при крај на прва рунда... не сме како екипа воопшто за потценување, на буквално секоја позиција има по 2 играчи кои можат солидно да покријат и освен Брансон никој не е незаменлив.

Бостон е само екипа која е појака, со секој друг на истокот ќе можи да се носиме. Едино Фила со она ѕверот под кош можи да прави проблеми ама и тој после повреда дали ќе се врати на време за ПО и колку ќе може да игра ќе видиме...

Се надевам Брансон ќе остани жив дотогаш.
(Да ти ебам Тибодо да ти ебам.)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
An average athlete who lacks speed and jumping ability. It may be difficult for him to stand in front of NBA athletes. Despite being a younger guy, his upside appears to be limited by a lack of explosiveness," read a 2014 report on Nikola Jokic by former basketball player and coach George Karl.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.175
Поени од реакции
2.648
An average athlete who lacks speed and jumping ability. It may be difficult for him to stand in front of NBA athletes. Despite being a younger guy, his upside appears to be limited by a lack of explosiveness," read a 2014 report on Nikola Jokic by former basketball player and coach George Karl.
И ја освои НБА како да му е side job. :kafence:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom