NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    72

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.274
Поени од реакции
5.122
Јас не гледам Бостон од кој би изгубил 4 пати во серијата, ама ајде ќе видиме....
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
729
Поени од реакции
1.837
Ke bide čudo da im zemat 4 tekmi...
Ke iskoristam edna fraza so postarot ja kaza odamna koga se tepaa so Detroit,
" We piss blood and win , so what everyone says a miracle, for us now its just another Tuesday".
Ovok NY so ovaa strast , so ovoj poriv za pobeda i hemija na ekipa ne sum go videl vo mojot lifetime.
Plus i si znaat deka imaat neocekuvan alpha vo timot. Dali vidovte koga Brunson mu rece "dont do this again" na post match intervjuto koga onaa budaletinkata zema da si gricka jadenje dodeka odgovaraa na prasanja , i ovoj se zavrte so grb :).
Sverovi se NY i bas igraat kako one for all and all for one , Boston e pojak na sekoja pozicija , ama ovie decki so ovoj duh jas veryvam i se nadevam ke gi dobijat....
P.s hemijata i duhot 50% mu ja prepisuvam na Tibodo,kolku i da go nejkam negoviot load i time management, so napravi so ovoj tim e sverski!
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.034
Поени од реакции
3.568
Јас не гледам Бостон од кој би изгубил 4 пати во серијата, ама ајде ќе видиме....
Edinstveno Denver.. Od istokot nikoj nema ni 2 da im zeme.. Nju Jork mislam deka isto 1 bi zemale edinstveno ako sutiraat 45%> za 3ki id 25-30 obidi.. Inaku so tie 5 igraci sto igraat po 40+ min tesko da drzat cekor so Boston.. Baska prejaka klupa ima Boston plus ke se vrati Porzingis..
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
566
Поени од реакции
290
Odlicno igraat minesota dobro gi koristat miss-mechovite ne forsiraat so nerezonski sutevi.

Boston ima od pley do krilo koi moze da gi stavi na branson baska ne veruvam deka doticniov ke pravi separacija kakva sto pravese do sea vo serijava so indiana
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.135
Поени од реакции
11.203
Јас не гледам Бостон од кој би изгубил 4 пати во серијата, ама ајде ќе видиме....
Абе и јас не верувам дека ќе изгуби од некој на Истокот 4 пати. Ама во големото финале, се е можно.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.606
Поени од реакции
43.434
Ne veruvam deka aktuelen sampion bil vaka razvalen vo edna tekma u plejof, mozda ima vakov primer, ne znam, ali davam golemi, ogromni sansi deka ova prv pat se desava da izgubat 45 ebani razlika (bese 50 vo eden moment na sam kraj).
A pocnaa loso, 9-2, za da od toj moment napraat edna luda serija od 24-0, i isteraa do 29-2 ili taka nesto, i tuka veke ja dobija utakmicava. Denver bea u takvo bunilo tuka sto posle 1 pas zemaa trojki da pucaat kako ludi, ko treta petorka da izvadija na teren, ne znaea kaj teraat, cel koncept otiden u tri lepe macenje bese da se gleda takvata kosarka, i ne se sozemaa do sam kraj. Jokic samo se izdvoi, statisticki, ama i on bese del od siviloto, nema tuka isklucoci posle vakov poraz.

Kako i da e, Minesota zasluzi da igra 7ma tuka, a i nie zasluzivme ovaa serija da se resava vo majstorka, uste na prvata mnogumina tuka predvidoa vakvo scenario. Da izgubis 3 po red od koi 2 doma po vodstvo od 2-0, mentalno da si osakaten, da deluvaat deka cela samodoverba im e narusena i da dostavat posle toa vakva strasna istoriska partija protiv aktuelniot prvak voopsto ne e mala rabota, svaka im cast.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.542
Поени од реакции
109.987
Edinstveno Denver.. Od istokot nikoj nema ni 2 da im zeme.. Nju Jork mislam deka isto 1 bi zemale edinstveno ako sutiraat 45%> za 3ki id 25-30 obidi.. Inaku so tie 5 igraci sto igraat po 40+ min tesko da drzat cekor so Boston.. Baska prejaka klupa ima Boston plus ke se vrati Porzingis..
А Минесота нема шанси против Бостон? Далас? Кои ти се овие срампертизи бе?
Иначе колку и да ги нејќам Бостон мислам дека ако играат против Њу Јорк ќе им стегнат метла зашо овие играат со 6 играчи и се умрени физички.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.034
Поени од реакции
3.568
А Минесота нема шанси против Бостон? Далас? Кои ти се овие срампертизи бе?
Иначе колку и да ги нејќам Бостон мислам дека ако играат против Њу Јорк ќе им стегнат метла зашо овие играат со 6 играчи и се умрени физички.
И јас исто мислам дека метла можат да им удрат на Њу Јорк, освен ако не шутираат овие 47-8%> за 3ка.. Ма да у главното финале тешко велам тешко Бостон да изгуби 4, значи не реков невозможно али претешко би било.. Башка Порцингис се враќа, широка и квалитетна клупа ... Им давам најголеми шанси да освои Бостон годинава, иако би сакал некој од Денвер/Далас ради балканциве... И ако некој го тепа Бостон, би го тепал со 4-3, скоро невозможно некој да ги остави на 1-2 победи..
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.034
Поени од реакции
3.568
Башка сега читав, Порзингис може да се врати и сега со Њу Јорк, почнат е веќе со тренинзи, башка поради 7мата на Денвер и Минесота, наместо сега во недела, дури во вторник ќе ја започнат серијата со Никси (убеден сум дека сега ќе ја земе за 4-2, пошто стварно се поквалитетна екипа од индијана).. Ма да немаат ни потреба да брзаат, поготово ако водат 2-0 (велам ако) сеа у конференциското финале, башка Ал Хорфорд за сега достојно го заменува.... Во Порзингис имаш околу 20 поени и околу 15 скока на натпревар.. И те како ќе бидат фаворити со кој и да играат у главното финале..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.542
Поени од реакции
109.987
И јас исто мислам дека метла можат да им удрат на Њу Јорк, освен ако не шутираат овие 47-8%> за 3ка.. Ма да у главното финале тешко велам тешко Бостон да изгуби 4, значи не реков невозможно али претешко би било.. Башка Порцингис се враќа, широка и квалитетна клупа ... Им давам најголеми шанси да освои Бостон годинава, иако би сакал некој од Денвер/Далас ради балканциве... И ако некој го тепа Бостон, би го тепал со 4-3, скоро невозможно некој да ги остави на 1-2 победи..
И што ако се враќа Порзингис? Божем Шекил О'Нил се враќа ебате. И Минесота и Денвер и Далас имаат добри шанси против Бостон во евентуално финале, џабе трескаш со проценти ако шутирале волку ако шутирале онолку. Ај еве контра прашање за тебе, кој ќе го чува Јокиќ од Бостон? Како ќе го задржат?
Друго прашање, како би ги задржале првенствено Едвардс, а после тоа како би го пробиле бедемот под кош составен од КАТ, Гобер, Мекдениелс?
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.604
Gledam mu dale na Boston 1.70 koeficient da osvoj nebare GSW so Durant se.. Dalas imat najvisok potencijal od site posto Luka i Kyrie ne igrat ni pola od to so mozat a pak se vo dobra pozicija.
За прв пат, после толку години на форумот откако пишиш нешто за баскет, комплетно да се согласам со тебе.

Далас, можеби од сенка, од позадина али ќе „изненади“ годинава. Буквално добри се на секоја позиција и со 2 ѕверки во напад, особено Кајри кој е повампирен.

Од друга страна Бостон ако во евентуално финале го тепа Њујорк, ќе го тепа само ради преморени играчи. Да ги имавме сите на располагање ќе се пееше сосема друга песна.

И исто, која екипа и да излези од западот против Бостон ќе биди фаворит, не обратно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom