NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    71
Член од
17 јуни 2022
Мислења
105
Поени од реакции
369
До тука било пишано другари. Ќе остане жал за домашните утакмици, поготво за четвртиот меч кој можеше да се победи, ама тоа е.

На крај можеби највеќе пресуди и скокот, кој беше рак рана на Кливленд во оваа серија, премногу допуштени офанзивни скокови и пониските играчи на Бостон се изнафаќаа многу скокови во напад, проба се што може Мобли ма тешко дека може сам, и да брка играчи по теренот и да го чува обрачот едноставно не иде. Премногу фалеше Ален, да беше он здрав ќе гледавме многу понеизвесна и поинтересна серија ама за жал и повредите се составен дел од спортот.

Повеќе среќа следната сезона, се надевам во која ќе гледаме помалку повреди поготво во плејоф за да можеме да гледаме целиот потенцијал што можат да ни го прикажат играчите. Исто така се надевам и дека во следната сезона ќе се случи некое чудо, па да ја гледаме со нова гарнитура на судии. Нема многу да се надевам ама и со тој 1% надеж ќе се тешам, и можеби ќе ми е полесно.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.533
Поени од реакции
3.580
Ауу лепење банана Лука на устето големо Шаи
Со одбрана добиваат утакмици Мавси , како паметно чуваат, Лајвли ќе го надмине Гобер у иднина. Не е лош ко за руки :cool:
Дончич пак издоминира во гејм 5
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
553
Поени од реакции
268
Steta, sutot zakaza vtora utakmica po red otvoreni sutovi promasuvaa, steta sto se igraat samo 4-5 akcii za Holmgren dodusa razbirlivo prva sezona mu e, inace bi siluval ovie gaford i lajvli, ako pominat dalje zamisli gi jadnicite protiv jokic na post up.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.978
Поени од реакции
5.573
Steta, sutot zakaza vtora utakmica po red otvoreni sutovi promasuvaa, steta sto se igraat samo 4-5 akcii za Holmgren dodusa razbirlivo prva sezona mu e, inace bi siluval ovie gaford i lajvli, ako pominat dalje zamisli gi jadnicite protiv jokic na post up.
Леле, леле... реално центрите на Далас доминираат во серијава. Односно Далас со исклучок на првиот меч доминира во серијава и уште не ми е јасно како го изгубија претходниот меч. Во серијава со Оклахома покажаа колку се разнолики во напад и можеби во моментов се најдобрата офанзивна екипа во лигата. А кога најдобрата офанзивна екипа игра и добра дефанзива не е лесно за противниците.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.965
Поени од реакции
3.474
Jas kazav i pak ke kazam... Tesko nekoj da mu zeme 4 tekmi na Boston na istokot.. Mozes da gi dobies boston samo so 45%+ od 40-50 obidi za 3ka... Ispod toa nema sansi da mu zemes tekma..
Автоматски споено мислење:

Miami koga ja dobi so Boston imase 52% od 3ka a Klivlend 48% koga ja zemaa taa..
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.806
Поени од реакции
13.378
Комплетен колапс на далас во второ полувреме. Имам чувство дека целата серија зависи од ПЈ Вашингтон.
Одлична анализа од ВардарВоСрцето А Смитх, кај да испратам ЦВ да ме земат момците Од Клупа?

Конечно го добивме Лука во вистинско светло. Мастрална партија, со само 3 изгубени топки ако не се лажам. На крај бананата над СГА беше само печат. Оваа партија може го немаше Вашингтон, ама па Џоунс изигра одлично, т.е. го искористи просторот кој му се отвори. Многу интересна екипа за гледање ми се Далас, со моето ограничено познавање можам да видам дека имаат доста опции во напад, па удвојувањето на Лука и Ирвинг тешко вродува со плод.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.624
Поени од реакции
10.336
Poglupa rabota od ova hack-a-shaq ne sum videl.. aj na shaq sfakam posto bese nezapirliv.. ama na lively da mu prajs? Go ebavas game flow-ot za na kraj da ti pogodi dvete slobodni..
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
553
Поени од реакции
268
Леле, леле... реално центрите на Далас доминираат во серијава. Односно Далас со исклучок на првиот меч доминира во серијава и уште не ми е јасно како го изгубија претходниот меч. Во серијава со Оклахома покажаа колку се разнолики во напад и можеби во моментов се најдобрата офанзивна екипа во лигата. А кога најдобрата офанзивна екипа игра и добра дефанзива не е лесно за противниците.
Zatoa sto nasive se neiskusni i ovie gi teraat na niv koga sobiraat vo reketot i na polaganje niz kontakti stigaat na obracot nesto sto dalas go praktikuvase prvata i vtorata i uvide deka ne mozat tolku lesno da go probijat reketot, patem ona sto dalas go igra i okc go igra probiv na docic ili irving go zatvoraat protok na topka i pj vasington otvorena trojka korner, pobiv na docic izvlekuvane midrange fadeaway, pick doncic i jones i step back trojka, probiv doncic lob za gaford ili lajvli, istovo go pravi irving probiv i barat otvorena trojka, okc probivanje na sej (ke kazam za prilagoduvanjata koi gi napravi dalas vrz nego) zatvoren reket protok na topka i blisku do korner sut za tri na dort, valas, dzo, korner trojka na holmgren, gidi, probiv na sej mid range leva ili desna strana, pick and pop so holmgren i ovoj sutira za 3 poeni, dzejlen vilijams koga probiva vo reketot na polaganje.... Slicno igraat i dvata tima razlilkata od tretiot mec e vo stutot koi ne gi sluzi nasive i neiskustvoto od selekcijata na stutevi zemeni vo 3 utakmica i prvo poluvreme 4 utakmica. Okolu prilagoduvanjata na dalas vrz sej vo 4 utakmica ovoj od levata strana so mid range sutot gi ubi sto napravi dalas vo petata go usmeruvase da zema sutevi od desno i centralno dodeka go cuva vasington, ako go probiese levo odma go udvojuvaa so izleguvanje na gaford, jones da mu dozvolat da zeme sut od tamuka, interesno ke bide da se vide kakvi prilagoduvanje ke napravi dagnault na ova slednava utamica,

Eve ti za dalas kolku se najdobrata ofanzivna ekipa podobri se od okc za 0.9 poeni koi se patem predposledni od 8 te ekipi koi bea do vcera so cavsi 98.1 ppg

Screenshot_127.png


Serijava se lomi na sutot za tri poeni za okc.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.403
Поени од реакции
7.668

Сосема заслужено за Винсенити, ЕрКанада, Халф Мен - Халф Амејзинг....
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.268
Поени од реакции
5.104
Која лажна надеж му ја дава Бостон на противниците, губи една дома каде е апсолутен фаворит, и после две добива на гости :D
Со Никси ако се финале на исток мислам максимум до 2 би зеле тие, патот за титулата е отворен.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.792
Поени од реакции
10.353
Која лажна надеж му ја дава Бостон на противниците, губи една дома каде е апсолутен фаворит, и после две добива на гости :D
Со Никси ако се финале на исток мислам максимум до 2 би зеле тие, патот за титулата е отворен.
1. Фила, се сопна баш на Никси.
2. Со Индијана не отпишаа па од мртви се вративме.
3. Бостон... појаќи се да на скоро секоја позиција ама без Порзингас цацко ќе им зема скокови под кош, а таму сме најјаки.

Не се трчајте вака со предвидувања. Чоукери се Браун и Тејтум.
Ништо нема да е на тацна дадено.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.965
Поени од реакции
3.474
1. Фила, се сопна баш на Никси.
2. Со Индијана не отпишаа па од мртви се вративме.
3. Бостон... појаќи се да на скоро секоја позиција ама без Порзингас цацко ќе им зема скокови под кош, а таму сме најјаки.

Не се трчајте вака со предвидувања. Чоукери се Браун и Тејтум.
Ништо нема да е на тацна дадено.
Ke bide čudo da im zemat 4 tekmi...
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.117
Поени од реакции
11.158
Баш лош е Бостон во ПО.
Некни кога Кавс играше без Ален и Мичел (4тата утакмица), Бостон се тресат до последни 20 секунди против таков умрен Кавс. Буквално 1-2 напади одлучуваа. Се што играше Бостон во тие моменти беше губење на време и на некои 10 секунди од истек на акција, изолација на Тејтум. Така не се освојува титула.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom