NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    69

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.430
Поени од реакции
29.954
Unpopular opinion - Luka ustvari prv mu ja pritisna rakata na Russ (hook).

Mislenje za videoto?
Плејоф потег, ионака Вестбрик прв почна со мајмунлоци...




КЦП вака го „симна“ Лебронтије и куп други потези, ама нишо од намерни фаули. Пак нека се жалат некои дека „судиите свират за Лејкерс“. :)

Колку би сакал некој од женскастиве Лејкерс да направи некој таков машки потег во серијава со Денвер, посебно пошто КЦП секоја утакмица по неколку васпитни им дели.
Два примери, од десетиците:



 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537
Во сите 4 победи на кондиција ги фатија :ROFLMAO:

Многу добра серија за Лејкерси генерално гледано, да играа против друга екипа ќе имаа шанса.

Ќе биде опасна серија Денвер-Минесота, мислам Вулфс добро се носат со Денвер, а и генерално прикажаа добра кошарка во плејофов, мислам дека заедно со Бостон ова се топ 3 екипи на кои им давам шанса за титула.
Ќе биде пекол таа серија у пм
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.827
Поени од реакции
9.037
Нема Расел капацитет да игра големи утакмици, им фалеше на Лејкерс трет играч у серијава, а генерално потфрлија сите role players, со исклучок на Ривс денес кој беше солиден. Нека си тргнат со време по саглам плеј, ќе им треба за догодина.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.410
Поени од реакции
22.001
Хаџимура имаше неколку шанси за три поени и тоа го имаше целото време да се намести и ништо непогоди,Расел пред гласините за трејдот и после тоа беше звер но кога беше најпотребен потфрли катастрофално, Принц шта речи а не заплакати.

Црнец никад за главен тренер, клупата на Лејкерс не сум гледал статистика а не ми ни треба сите надвор, целиот ростер мора да се смени.

Единствено би го оставил Дејвис без разлика дали е стаклен или не и околу него да се гради целосно нов тим нов тренер нова клупа што ќе има придонес а не цела година повредени. Многу сум изнервиран што со друг тренер би ги добиле Денвер но тоа што е, Пелинка нека ги засука ракавите и на работа..
 
Член од
26 септември 2023
Мислења
61
Поени од реакции
178
Lakers ovoj tim na Denver ne go dobiva Kerr i Popovic da sednat. Do igracite e ne e do trenerot. Osvoija u Bubble zosto kcp, rondo, caruso i danny green se site defanzivni guards, sega u ovoj Lakers ja bi igral 1 na 1 so sekoj. Kazete mi tim sto osvoil a sto ne e odbranbeno orientiran. Ne kazuvajte GSW zosto timot osven sto e all time dobar vo napad, tolku bese i vo odbrana so klay, iggy i draymond.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.556
Поени од реакции
9.606
Lakers ovoj tim na Denver ne go dobiva Kerr i Popovic da sednat. Do igracite e ne e do trenerot. Osvoija u Bubble zosto kcp, rondo, caruso i danny green se site defanzivni guards, sega u ovoj Lakers ja bi igral 1 na 1 so sekoj. Kazete mi tim sto osvoil a sto ne e odbranbeno orientiran. Ne kazuvajte GSW zosto timot osven sto e all time dobar vo napad, tolku bese i vo odbrana so klay, iggy i draymond.
+ го имаа Двајт Хауард под кош. Кој не знае како да се чува Јокич нека послуша некој рилс или интервју од лудакот. Можда е дилајла и тоа Марата му го исушила мозокот ама е и беше дефанзивен и офанзивен мадерфакер. Штета шо ја прееба кичмата.

Башка шо имаа играчи ко Кузма, ЏејАр Смит, Маркиф Морис, Дион Вејтерс, вака ќе речиш пун курац ништо ама кога ќе ги споредиш тие играчи за ротација со сегашната непостоечка клупа испаѓа тимот им беше напакиран.
Титулата им е заслужена, си ја добија, без разлика шо Мајами имаше еден куп повреди и немаа противник кој и на западот помина без повреди ама за тоа никој не е виновен. Си играа, си добија. Нивна пот, нивна заслуга.

Треба сега да си засука ракави управата, да го истолелира Лебронтије уште година дена (под услов син му да го донесат и да играат конечно заедно оти уште тоа остана) и после или чао пензија или кратење на договор (не знам до кога му е и кои пари се во прашање) па ребилд на тимот околу АД.

АД навистина е стаклен и еве синоќа пак плачеше кога го удрија, толкаво суруклеме ама да не го чепниш оти ќе се распадни, НО цела сезона ја изгура машки и изигра добри 75% од натпреварите (ако не и повеќе, мајка ми е да гуглам). Така да, тим околу него градење и сичкото ова шо е тука сега да им се даде карта во еден правец.

Минесота со Денвер ќе биди интересно под услов под кош да се збие Минесота пошто Денвер ги дава голем дел од поените од таму со втрчување на Портер Џуниор или Арон Гордон (овој втора младост доживеа и буквално ја ревитализира кариерата покрај Јокич).
Мареј дефинитивно ќе има многу многу проблеми со Едвардс пошто покрај ненормален напад дечкото игра и добра одбрана + Мареј влечка повреда.

Ако помине тука Денвер мислам дека осваја запад со сигурност пошто ниту Тандер, ниту Клиперс може да се надигрува со нив.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.827
Поени од реакции
9.037
Исто, многу јако е како ова над Принс рецимо не е фаул.. Еве не знам, пробувам да најдам објаснување. Не дека заслужија да им го судат, пошо сами се криви, буквално 3 пати подолго од Денвер се у водство у серијава и ги губат натпреварите со огромен пад у второ редовно, ама ова е фаул. :)

 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.105
Поени од реакции
5.828
Јокиќ одличен од линијата за слободни, ниедно не промаши.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom