NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    69
Член од
23 август 2010
Мислења
38.243
Поени од реакции
108.161
Па Клиперс ако го изгубат ова нека ја угасат франшизата. :toe: Што и да фрлат влага, не знам што повеќе сакаат од ова. Од друга страна Лука свињата или нека прекине да се расправа со судии и нека почне да игра или нека иде у курац.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.803
Поени од реакции
3.153
Bravo za Niksi.. Kapa dole, podobri se vo sekoj pogled od gradot na bezdomnicite i narkomanite.. Ke bide jak dvoboj so Indijana..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.243
Поени од реакции
108.161

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.506
Поени од реакции
19.956
Види ги овие глупациве Денвер, со влечки се загревале. :pos:
Мајк Мелоун изјави дека афтобус сс опрему ги каснија,па морале да се загреваф у папуче.
Ама не ми е јасно,од хотел до салу,играчи идеф сс едн афтобус а опрема сс друг?
Сфашта.


Ке се вратиф Далас.Кајри е у фазон.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.809
Поени од реакции
83.574
Издиша Дончиќ, 134522 грешки направи
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.289
Поени од реакции
3.042
Се глеа дека е повеќе two way играч Лука во серијава и душа нема, на тоа и се должат уткиве , ама големината негова е шо пак трипл дабл ќе напраи.
Само Ирвинг да не беше ,џабе му е се.
Ако победат денес , клучна карика Drew.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.659
Поени од реакции
12.518
Се глеа дека е повеќе two way играч Лука во серијава и душа нема, на тоа и се должат уткиве , ама големината негова е шо пак трипл дабл ќе напраи.
Само Ирвинг да не беше ,џабе му е се.
Ако победат денес , клучна карика Drew.
Цела серија ( а и последните 15тина утакмици ) ги вади Кајри. Затоа нема ( не треба ) да земи Лука МВП, пошто без Кајри нит ќе беа кај што се, нит во ПО ќе имаа некакви шанси. Иначе Лука или ко што викаш ради тоа што игра страшно добра одбрана, или ради евентуално некоја повреда, непрепознатлив е.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.289
Поени од реакции
3.042
Цела серија ( а и последните 15тина утакмици ) ги вади Кајри. Затоа нема ( не треба ) да земи Лука МВП, пошто без Кајри нит ќе беа кај што се, нит во ПО ќе имаа некакви шанси. Иначе Лука или ко што викаш ради тоа што игра страшно добра одбрана, или ради евентуално некоја повреда, непрепознатлив е.
И игра поише одбрана и коленото го мачи.
4тава текма скроз му ја препушти на Ирвинг последни 2 мин и ете ќе изгубат , сепак он е тој шо треба да преземе одговорност, ама очигледно не може да стои веќе.
Автоматски споено мислење:

Како почнаа така завршија Харден и ПЏ , докторски тоа е тоа. Кај е Илз ? :D
 
Последно уредено:

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.349
Поени од реакции
5.470
Одвај играше Лука изгледа му е ебано коленото.

Супер изигра Харден да али Дончич неможеше да го чува со 5 лични и сјебано колено.

А овој Ирвинг е лудак :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom