NBA 2008/09

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Вчера Коби беше немаше апсолутно никаква заштита од судиите во дуелот со Денвер . Да почнам од офанзивниот скок на Кармело кога ненамерно го удри Коби, нормално, несанкционирано, па се до секое чување на Коби во одбраната, и ослободувањето од него во нападот . . . само еднаш мислам беше свирен фаул во напад .

Како и да е, Лејкерс победија најмногу поради '' добрата '' игра на нивната клупа ( 27-17 скор на клупите ), и скокот во нападот, ги кинеа со офанзивни скокови, 17-7 во тој поглед .
Брајант man of the match, не дека импресионираше со реализацијата, лошо го отвори мечот, али издржа доста груба игра врз него цел натпревар и на крајот заврши како најефикасен, со 40 поени, башка ги погоди клучните слободни фрлања, последните 4 мислам, и имаше само едно промашување од линијата за слободни ( 12 од 13 погоди ) .
Ме разочара Одом, ако изгубеа Лејкерс, тој ке беше директниот виновник за тоа, грешеше аматерски, прво ги заборави оние 8 секунди за префрлање на баскетот на противничката половина, и шитна два клучни напади за Лејкерс во моменти кога резултатот се кршеше . . . истото и за Фишер ке важеше, да не беа неговите клучни поени во последната четвртина .

Се на се супер меч, Мело имаше супер реализација, 39 поени, 14 од 20 во поле, 4 од 5 за 3, 7 од 8 за слободни но ни тоа не беше доволно за триумф на Денвер најмногу поради подобрата клупа на Лејкерс, утнатите 12 слободни и добриот офанзивен скок на Ел Еј . :smir:
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Ќе ја дава некој Кливленд - Орландо вечерва, или ќе мора да ја гледам на нет? Колку што разбрав на Алфа нема да оди.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Вчера Коби беше немаше апсолутно никаква заштита од судиите во дуелот со Денвер . Да почнам од офанзивниот скок на Кармело кога ненамерно го удри Коби, нормално, несанкционирано, па се до секое чување на Коби во одбраната, и ослободувањето од него во нападот . . . само еднаш мислам беше свирен фаул во напад .

:smir:
Абе не ме заебавај и ти сеа! Педер*ињата тепаа само поради тоа што во последната четвртина Коби не смееше да биде чепнат, а да не свират фаул судиите. Очигледно беше

Незаслужена победа, и остварена само поради лошите судии. Кои имаа пропусти и на другата страна но у последна четрвртина претераа
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Леле Џејмс:vozbud::vozbud::vozbud:
Куцање,банана над Хауард и тројка,се едно по друго,ццц.
KING JAMES едноставно најдобар.
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Абе не ме заебавај и ти сеа! Педер*ињата тепаа само поради тоа што во последната четвртина Коби не смееше да биде чепнат, а да не свират фаул судиите. Очигледно беше

Незаслужена победа, и остварена само поради лошите судии. Кои имаа пропусти и на другата страна
но у последна четрвртина претераа
Ти бе другар знаеш што зборуваш? Знаеш дека Денвер промаши 12 слободни , 12 алооо.17 офанзивни скока дозволени од Денвер. Ариза му сече аут пас на Картер на 30 секунди до крајот. И после судиите криви биле. Господи.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Јас сега си идам од матурска.Ај ако може некој да ми објасне што се случи во Кливленд.Како може во една таква вечер на ЛеБрон,Кавалирси да загубат?

Гледав хајлајтс и вреди да се погледне верувајте.Сеуште не сваќам како можеа да си дозволат таков кикс.Сега треба да бркаме победа во Орландо.Ќе биде тешко и се надевам остварливо
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Ф

Фил Ајви

Гостин
Не ми се верува ова, како ги заредија на крај тројките, и во последниот напад можеше да оди на два поени, незнам зошто шутираше тројка, каков кикс, и Џејмс се разочара.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Каков ќеф ми направија Орландо, како беше разочаран мајмунот на крајот и покрај неговото чаталење во текот на цел натпревар. Кој високо лета ниско паѓа, а мајмунот од доста високо падна:toe:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Ама мајмунот не се предава толку лесно, ќе ги јаде во гости.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
После секоја утакмица на Кливленд , се посигурен сум дека нема подобар од Леброн во моментот.:vozbud:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom