NBA 2008/09

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Јас сега си идам од матурска.Ај ако може некој да ми објасне што се случи во Кливленд.Како може во една таква вечер на ЛеБрон,Кавалирси да загубат?

Гледав хајлајтс и вреди да се погледне верувајте.Сеуште не сваќам како можеа да си дозволат таков кикс.Сега треба да бркаме победа во Орландо.Ќе биде тешко и се надевам остварливо
Епа ако си го гледал финалето Детроит - Лејкерс кога Детроит стана шампион ќе ти стане јасно зашто загубија.

само ќе се цитирам самиот себеси од пред некој ден

А и би сакал да ги поздравам овие новиве гледачи на НБА, што незнаат ништо друго освен ЛЕброн е Најбоље, чекајте малу скокните па кажите оп.

Што све сум изнаглеал у нба ехеее. Да се најде само некој тренер ко ЛЕри Браун со лејкерси финалето, па ќе видите Леброн вашиот како ќе постигне по 30-40 поена а тимот ќе ви губи. И ппосле ааа шо се деси :pos2:



Told ya :smir:
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Според мене крив е Мајк Браун. Еве зошто...

Го остави Илгаускас предолго во играта, а кутриот не може да направи против Хауард, а тоа што е поважно е не може ни малку да го брани pick'n'roll-от на Луис и Туркоглу. Затоа едниот заврши со 22 поени а другиот со 14 поени и 14 асистенции. Двата правеа што сакаат. Браун тоа требаше да го препознае и требаше да го стави Леброн на Туркоглу или Луис цело време.Нон стоп.

И за последниот плеј на Леброн, се е ок тоа што ја подаде на Делонте, ама како судиите почнаа да свират,требаше да оди на влез и да извлечи фал.

Сите викаат нема кој да го брани Леброн, да се е тоа кул, ама кој од Кливленд ќе го брани Хауард?

П.С Повеќето од играчите на Кливленд потфрлија, и пак беше блиску, треба да е различно во втората утакмица.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Според мене крив е Мајк Браун. Еве зошто...

Го остави Илгаускас предолго во играта, а кутриот не може да направи против Хауард, а тоа што е поважно е не може ни малку да го брани pick'n'roll-от на Луис и Туркоглу. Затоа едниот заврши со 22 поени а другиот со 14 поени и 14 асистенции. Двата правеа што сакаат. Браун тоа требаше да го препознае и требаше да го стави Леброн на Туркоглу или Луис цело време.Нон стоп.

И за последниот плеј на Леброн, се е ок тоа што ја подаде на Делонте, ама како судиите почнаа да свират,требаше да оди на влез и да извлечи фал.

Сите викаат нема кој да го брани Леброн, да се е тоа кул, ама кој од Кливленд ќе го брани Хауард?

П.С Повеќето од играчите на Кливленд потфрлија, и пак беше блиску, треба да е различно во втората утакмица.

Не би можел да знам, не ја гледав утакмицата, едноставно знаев дека ќе постапи вака Стен. Сопри ги другите остај го Леброн нека игра сам. Значи слаба партија на Делонте, Мо, и Илгаускас. Леброн може сам протива послабиве екипи али против појакиве неможе тоа е факт, колку и да е јак.
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Не би можел да знам, не ја гледав утакмицата, едноставно знаев дека ќе постапи вака Стен. Сопри ги другите остај го Леброн нека игра сам. Значи слаба партија на Делонте, Мо, и Илгаускас. Леброн може сам протива послабиве екипи али против појакиве неможе тоа е факт, колку и да е јак.
Нема врска ова.

Леброн изигра феноменално, освен може последниот плеј.Како може да кажеш дека Леброн изигра слабо кога имаше 49 поени 6 скока и 8 асистенции. Леброн не играше сам имаше 8 асистенции, секогаш го правеше правилниот потег кога беше удвоен и така натаму. Неговите играчи потфрлија,а за тоа не е крив Леброн.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Според мене крив е Мајк Браун. Еве зошто...

Го остави Илгаускас предолго во играта, а кутриот не може да направи против Хауард, а тоа што е поважно е не може ни малку да го брани pick'n'roll-от на Луис и Туркоглу. Затоа едниот заврши со 22 поени а другиот со 14 поени и 14 асистенции. Двата правеа што сакаат. Браун тоа требаше да го препознае и требаше да го стави Леброн на Туркоглу или Луис цело време.Нон стоп.

И за последниот плеј на Леброн, се е ок тоа што ја подаде на Делонте, ама како судиите почнаа да свират,требаше да оди на влез и да извлечи фал.

Сите викаат нема кој да го брани Леброн, да се е тоа кул, ама кој од Кливленд ќе го брани Хауард?

П.С Повеќето од играчите на Кливленд потфрлија, и пак беше блиску, треба да е различно во втората утакмица.
Реков матурска терав не ја гледав утакмицата.Поарно Леброн да дадеше 30 коша а да победиме неголи вака.Јас како навивач очекувам да се вратиме колку е тоа возможно ќе видиме.Еве во Сабота имаме притисок да мораме да победиме.Победа за пресфрт евентуално би бркале во третиот и четвртиот натпревар
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Ќе ја даваат на АЛФА вечер утакмицата?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
На веб страна на Алфа нема најавено пренос.

Ќе има некаде пренос вечер или да не станувам ?
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
ќе ја има на сателит,NovaSport...ако фаќаш арно,ако не, на нет
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
ќе ја има на сателит,NovaSport...ако фаќаш арно,ако не, на нет

И албанската супер спорт ќе дава

Нема врска ова.

Леброн изигра феноменално, освен може последниот плеј.Како може да кажеш дека Леброн изигра слабо кога имаше 49 поени 6 скока и 8 асистенции. Леброн не играше сам имаше 8 асистенции, секогаш го правеше правилниот потег кога беше удвоен и така натаму. Неговите играчи потфрлија,а за тоа не е крив Леброн.

хехе ај реши се. Прво викаш не играл сам после викаш неговите соиграчи потфрлиле. Значи пак се вративме на моето. Јас не реков деак изиграл Леброн слабо туку остатокот. Може тоа и да било тактиката на Стен како што реков погоре :smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Директно од Стејплс Центарот

http://www.justin.tv/mundanetv/popout

Многу културно претставување на петорката на ЛА, без многу разлавање и мајмунлоци. Се надевам на победа и да поведиме со 2-0 :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom