NBA 2008/09

Статус
Затворена за нови мислења.

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Конечно трејдот завршен, инаку ова беше готова работа од порано , но Рапторс не го даваа Мун , ама еве го дадоа.

Хмм според мене не е лош трејдот,затоа што играчите каде што играа некако не одговараа.

Мајами си доби центар, центар кој очајно му требаше, но тоа доаѓа со голем прашалник, земајќи го во обзир минатото со повредите на Џермејн. Сеа со доаѓањето на Мерион, Бизли ќе добие малку повеќе слобода на паркетот , па со таа слобода би требало да дојдат и позитивни работи.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
во секој случај мајами имат појќе ќар од трејдот (нормално ако џермејн е здрав). се пополни центарската позиција имат одличен скокач и блокер (шо досега го немаја) а знај и напад да изигра значи малце помош за вејд
 

StiX

Why so serious?
Член од
13 февруари 2008
Мислења
100
Поени од реакции
19
Стварно не знам што ќе им е Мерион каменофрлачот на Торонто али ај нека им биде , генералниот менаџер Колонџело знаел да гаѓа трампи у минатото , ама сепак мислам ова е тактика за да се ослободи место во селари капот кога ќе му истече дебелиот договор на Мерион.

А ако Џермејн игра како во времето што играше во Индијана , тогаш Мајами и те како се добитници во трампава. Ама чисто сумљам дека ќе се врати во старите денови кога беше и Ол стар. Барем ќе му се смали минутажата на ЈУДОНИС Хаслем.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Ќе може некој да ми каже за да не барам назад по мислењата, кога точно почнуваат забивањата и тројките и на која ТВ
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Ќе може некој да ми каже за да не барам назад по мислењата, кога точно почнуваат забивањата и тројките и на која ТВ
ова е немогуче!:kesa:
2 часот по полноќ на Алфа ТВ
 

StiX

Why so serious?
Член од
13 февруари 2008
Мислења
100
Поени од реакции
19
Ќе може некој да ми каже за да не барам назад по мислењата, кога точно почнуваат забивањата и тројките и на која ТВ
Саботната програма почнува во 2 саат , на Алфа тв , ќе има химни , ова она реклами , али целата програма у 2 почнува
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Што да не е могуче!? Фала за инфото бтв
баче,имаш посебна тема Ол-Стар има се таму напишано немора ни да бараш дури,на сите скоро страници има термини плус и овде има неколку пати пишано така да со 5 клика моеш се да се информираш...
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Ок ок моја грешка не знам што сум видел, мислев дека пишав на Ол-стар тема. :wink:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Аманте бе па се знае која ТВ пренесува НБА, немојте овака ќе се караме еј.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Не пратам многу многу НБА, пошо после кога ќе ги гледам нашиве ќе мислам дека се заебаваат. Вака уште се надам дека можеби и кај нас се игра кошарка:kesa:

Шала на страна, знаев на која ТВ даваат, само сакав да прашам дали ќе ја има и на ОБН пошо тројцата што коментираат се феноменални. Иначе за тајмингот не знаев искрено
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Не пратам многу многу НБА, пошо после кога ќе ги гледам нашиве ќе мислам дека се заебаваат. Вака уште се надам дека можеби и кај нас се игра кошарка:kesa:

Шала на страна, знаев на која ТВ даваат, само сакав да прашам дали ќе ја има и на ОБН пошо тројцата што коментираат се феноменални. Иначе за тајмингот не знаев искрено
Bold-срамота,смешно,тажно али нај од се е ВИСТИНИТО :nesum:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Доколку некој го следи ова, би го замолил да ме извести кој че победи на натпреварот во забивање, пошто немоем да ги глеам слепцине у жири,

Морало црнец да победи, маме им ебем, Руди беше најбољи и првиот пут, и сега за ова му дадоја 8 8 8 9 9 , СРАМОТА :tapp::tapp:
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Вечер на NBA TV Лејкерс-Атланта во 4:30.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom