NBA сезона 2009/2010

Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Слабо одиграна утакмица на бостон иако победија бидејќи орландо играа уште послабо па затоа ова го велам. во секој случај ќе има уште борба во овие дуели, орландо е доста добар тим.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Овие Бостон се жива напаст. :)
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
искрено ме разочараа Орландо денес, ме потсетија на лани финалето кога ЛА си поигруваа со нив со добра одбрана над Хауард, и катастрофа за тројки таму каде што се најсилни, ама баш ништо не промениле од лани (освен Винс-Хедо) се ми изгледа против одлична одбрана како вечерва целиот концепт на игра се распаѓа исто како лани, а не знам зошто и конечно и јас Картер го гледав цела утакмица, претходно само на моменти, ама човекот е да не речам навлезен во години (30)ама далеку е од оној од пред 5 сезони :toe: ми се чини за 2 сезони ќе се прашуваме тоа ли беше Биг Биг Винс Картер
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Залудни се сите споредби.Хауард никогаш нема да биде тоа што беше Шек во младите години...
И дефинитивно било до Бостон.Супер си играат...Само незнам зошто Нејт Робинсон не добива шанса
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Како очекувате екипа водена од тренер како Стен Ван Ганди да земе прстен?
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Полека море експерти.
Нема Хауард да промашува зицери и да биде баксуз секоја вечер. И нема Пирс да погоди се живо што ќе шутне секоја вечер.
Полека... ова беше само првата. И таа заврши со бедни 4 разлика. Бостон може водеше цело време, ама Орландо на само 2 пати и тоа на кратко покажа игра и одма ги анулира.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
МТВ ЌЕ ДАВА ЛИ Лејкерс Феникс или пак само недела и петок??
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
МТВ ЌЕ ДАВА ЛИ Лејкерс Феникс или пак само недела и петок??
Сношти коментаторот рече дека имале договор за преноси само во петок и недела.:kesa::tapp:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Сношти коментаторот рече дека имале договор за преноси само во петок и недела.:kesa::tapp:

кој им даде да оние МТВ д апренесуваат НБА? како не откупи неркоја друга Тв куќа кој дава повеќе утакмици? јас знам алфа многу повеќе утакмици даваше да не речам скоро сите.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
кој им даде да оние МТВ д апренесуваат НБА? како не откупи неркоја друга Тв куќа кој дава повеќе утакмици? јас знам алфа многу повеќе утакмици даваше да не речам скоро сите.
Алфа пренесуваше Вторник и Петок а натпреварите од финалната серија ги даваше сите.Од МТВ ако планираат од финалната серија да даваат само тие што ќе се погодат во Пет и Нед следува нека си ибат матер
 
Член од
14 мај 2010
Мислења
19
Поени од реакции
4
Ne im se pogodi vecerta na orlando inaku jas tipuvam finale Lakers-magic :)
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Дискутирај ако знаеш, ако не знаеш не ми врти муабети!
Епа ајде ти дискутирај зошто го пиша тоа,дај некое мислење кое што има основа..
Зошто ти мислиш дека тој тренер не е добар ,образложи..

Иначе не се потресувај околу игорче ама факт е дека и он има исто кажано ко и ти,. Дали овој има фаца на тренер.
Така и твоето ми изгледаше како такво..
Така да,чекам одговор од твоја страна да дискутираме нели :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom