NBA Фантази I сезона 2017/18

Која екипа ќе биде победник оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    12
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
може 6-ти

Иначе мене на кој меил ми е пратено ништо не ми стигна, а неможам да влезам на еспн
Автоматски споено мислење:

најдов, на стариот е меил ми било !
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
може 6-ти

Иначе мене на кој меил ми е пратено ништо не ми стигна, а неможам да влезам на еспн
Автоматски споено мислење:

најдов, на стариот е меил ми било !
Мислам дека можеш да си го промениш самиот.

Воедно апел до сите учесници да си ги проверат маиловите и дали им стигаат нотификации.
 
Член од
26 август 2013
Мислења
168
Поени од реакции
167
У 90та минута влагам, неможев да си го најдам акаунтот на Кајгана. Може 6ти, за драфтот, не е проблем. Него, има некој драфт ордер на ЕСПН, тоа од лани е или завршено е и тоа?
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
У 90та минута влагам, неможев да си го најдам акаунтот на Кајгана. Може 6ти, за драфтот, не е проблем. Него, има некој драфт ордер на ЕСПН, тоа од лани е или завршено е и тоа?
Редоследот не е дефиниран, планирав да удрам random дали преку сајт или преку самиот ESPN fantasy треба да разгледам како се правеше...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Редоследот не е дефиниран, планирав да удрам random дали преку сајт или преку самиот ESPN fantasy треба да разгледам како се правеше...
Ja пишав на гугл randomizing draft order има повише, има едно ги пишуваш мејловите на сите тимови и тоа пра рандом драфт ордер и на свите меил ќе им стигне.

Директно на еспн ако напраеш ти ќе бираш прв као ЛМ а другите ќе бидат рандом.

Барем таќе беше правилото ја дур бев ЛМ
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Ми личи дека повеќето се за да биде на 6, така да логично е да биде тогаш. На меил ништо ми нема стигнато, ама влезен сум во лигата, така да претпоставувам не е никаков проблем. Инаку за драфт ордер, би било фино барем 1 ден унапред да знаеме, да разгледаме што играчи воопшто може да планираме за пикање.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Ja пишав на гугл randomizing draft order има повише, има едно ги пишуваш мејловите на сите тимови и тоа пра рандом драфт ордер и на свите меил ќе им стигне.

Директно на еспн ако напраеш ти ќе бираш прв као ЛМ а другите ќе бидат рандом.

Барем таќе беше правилото ја дур бев ЛМ
Така ќе направиме. Најдов страна, додадов онолку маилови колку што имам на лагер 13 вкупно (на оние што нема да им стигне, ќе си го видат директно на сајтот или овде на форумот).

После тоа рачно ќе ги наредам пиковите.

Here we go!!!
Автоматски споено мислење:

Повелете резултатот:

Со среќа на сите во Недела.

Kajgana Draft Order.PNG


П.С. Ич немав среќа, 17ти... Чисто сумњам дека некоја ѕвезда ќе ми остане до мене, макар што некоја мала предност имаат првите 7-8 натаму реално се минимизира разликата со snake draft-от.
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Така ќе направиме. Најдов страна, додадов онолку маилови колку што имам на лагер 13 вкупно (на оние што нема да им стигне, ќе си го видат директно на сајтот или овде на форумот).

После тоа рачно ќе ги наредам пиковите.

Here we go!!!
Автоматски споено мислење:

Повелете резултатот:

Со среќа на сите во Недела.

Прегледај го приврзокот 218849


П.С. Ич немав среќа, 17ти... Чисто сумњам дека некоја ѕвезда ќе ми остане до мене, макар што некоја мала предност имаат првите 7-8 натаму реално се минимизира разликата со snake draft-от.

Ја среќна 13ка :icon_lol:


Нема врска 20 души сме, тој прв што ќе бира, дур дојде после до 40-ти играч, у лига со 20 души, не игра многу улога.

Олку голема не ни била лигата никад, а играмо колку више 7-8 сезони. Оваа сезона фаворити ќе бидат тија што ќе ги убодат играчите у подоцнежните рунди, или у фри ејџенси, и нормално тој што нема да му се повреди суперстарот на тимот, ко мене лани
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Сега можи и касно е, ама пак и годинава да си пробам :)
Да се поделиме на конференции, можи нема да се балансирани ама не се и во НБА па никој не се буни :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Еве ја неколку опције кој бирам како 13-ти, тимот што мислев дека најак ќе ми биде ми даде најслаба оценка, и обратно.

mock 1 mock 2 mock 3 mock 4

Имате неколку мок драфта, напрајте си драфт стратегија, гледајте кој играч највише паѓа слободен тука, и одприлика глеајте кого да таргетирате
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Сега можи и касно е, ама пак и годинава да си пробам :)
Да се поделиме на конференции, можи нема да се балансирани ама не се и во НБА па никој не се буни :)

Сум го пробувал ова јас во лиги со американци, апсолутно секогаш завршува неферски за некои екипи, а никогаш не се покажало било каква добивка од конференциите.

Тераме со ланскиот формат само со 20 место 18 екипи. Едино се мислев да зголемиме 12 екипи во плејоф место 10 (4 првопласирани ќе имаат слободна рунда, место 2), не го направив тоа, ако има поддршка имаме уште време за реакција (тоа веројатно и после драфтот може да се смени). Мислам дека имаше позитивни елементи што ја проширивме бројката на плејоф екипи лани, поголем беше интересот и борбата за влез во плејоф.

Што се однесува до големината на лигата пред 2 сезони 2017-2018 сезоната, исто бевме 20 екипи (само со 8 во плејоф тогаш). Позитивното што си ја чуваме истата лига и ја реактивираме е што може лесно да се провери историјата - барем од 2014-2015та наваму (а мислам дека Кајгана нба fantasy почнавме една сезона претходно).
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Па немој да ме јебеш 15ти пик :(

Тагнувајте за утре саат време пред драфтот
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Ipak mislam deka nedela dena porano go pravime draftot.Prerano e ovaa nedela bar da fatevme od pred sezonata nedela dena da vidime rotacii kolku tolku.Baska mi se poklopilo so Juve Inter taka da autodraft u najava :D..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom