NBA Фантази I сезона 2017/18

Која екипа ќе биде победник оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    12
  • Гласањето е завршено на .
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Kako ќе бираме на драфтот рандом бубањ?
Или како што направивме у лигата за НФЛ, тамо последниот бираше прв а шампионот од лани последен, па после снејк драфт, втора рунда прв била последниот од првата и тн.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
17 сме.

Ајде уште еден да најдеме (или тројца) и да почнуваме :)
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Ајде дечки уште еден, имаме 18 пријавени во лигата и 1 на waiting list. Ни фали 20ти, оти не можеме да бидеме непарен број.

Ако не се пријави никој, ќе мораме да затвориме на 18. Викендов ја затвораме лигата и здравје боже можеме идниот викенд или евентуално работната недела потоа, драфт да одржиме.
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.476
Поени од реакции
7.283
ја секогаш сум за после претсезоната
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
ја секогаш сум за после претсезоната
Не е реално после претсезоната, премногу блиску е крајот на претсезоната и почетокот на сезоната (се работи за само неколку дена).

Плус и мислам дека треба да оставиме минимум недела дена меѓу драфтот и почетокот на сезоната за евентуални трејдови.

Некаде меѓу 6ти и 13ти мора да е драфтот. Бидејќи 11-13 е продолжен викенд претпоставувам дека ќе има некои со приватни планови за викендот и добро би било да го избегнеме. Од таму логиката ми вика 6-10 дека ни е прозорецот.

Ако сме за викенд 6ти. Ако сме за сред недела 7,8,9ти...

Прелиминарно јас ќе го ставам 6ти во 21:00, па ако има поголем интерес за во работна недела ќе го поместиме за понеделник или вторник.

Ако имате подобри предлози повелете :)
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Што направивте, има уште места?
Досега имаме 18, ти си 19тиот. Чекам да се пријави уште еден за да можам да те поканам бидејќи мора да бидеме парен број.

Еве уште една покана за ако има заинтересирани ни фали уште еден до 20.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Реално да збориме, тешко се случуваат трејдови, мислам дека не треба драфтот да биде толку рано само заради евентуални трејдови. Од друга страна повреди се можни и постои можност на некои играчи да им се повредат играчи на кои потрошиле висок пик, па уште од предсезона да им пропадне сезоната. Јас сум барем за драфтот да е малку подоцна.
 
Член од
25 јануари 2014
Мислења
18
Поени од реакции
11
Досега имаме 18, ти си 19тиот. Чекам да се пријави уште еден за да можам да те поканам бидејќи мора да бидеме парен број.

Еве уште една покана за ако има заинтересирани ни фали уште еден до 20.
Имам јас уште еден, ти пуштив негов меил во порака.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Имам јас уште еден, ти пуштив негов меил во порака.
Пратени покани. Со ова лигата е дефинитивно затворена.

Гледам има интерес за драфтот да е покасно. Повелете понудете датуми.

Или еве можам да предложам 4 датуми:

6ти (Недела) 21:00
8ми (Вторник) 21:00
13ти (Недела во продолжен викенд) 21:00
15ти (Вторник) 21:00

Теоретски најкасно можно е
20ти (Недела) 21:00
јас лично сум против да биде вака не знам ни дали FAs ќе може да земеме пред првиот натпревар бидејќи одат на waiver wire по драфтот.

Ако треба да промениме, одлуката мора да биде најкасно до петок. Дотогаш останува Недела 6ти Октомври.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom