NBA Сезона 2012/2013

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Зашто сите серете за Лејкерс вакви биле, такви биле а никој не го збори рукино Лилиард од Портланд или не даде критика за Стадемајр? Туку сите се опседнати во дебата какви биле Лејкерс?
Опседнати се со нив сите ...
Вечерва има интересни утакмици... добра ќе биде за гледање според мене Бруклин - Оклахома .. кај домаќиниве се враќа Валас , иначе Бостон бара нов центар како можни трејдови се споменуваат : Марсин Горат, Робин Лопез , Андерсон Варежао , Демаркус Каузн.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Зашто сите серете за Лејкерс вакви биле, такви биле а никој не го збори рукино Лилиард од Портланд или не даде критика за Стадемајр? Туку сите се опседнати во дебата какви биле Лејкерс?
ne citas drugar Lilard i Shved se spomnati dosta pati...Lilard e bolje od Westbrook jez da tuka nekade mi se i u surat i u igra...a Shved definitivno posle Lilard e najbolje rookie...asistencii shut igra sve....ovoj dzabe go furaa Davis...za k ne go biva bas u hornets trebase da se istakne pokraj taa postava na igraci
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Стат по се изгледа како воопшто да не работел со Олаџувон, плус се испромашува после оние пик-поп со приџони.Не дека серам врз него, напротив мислам дека ќе ја врати формата која ја имаше кога играше во феникс, има добар плеј со него за пик, фелтон кој иако е отсутен 5 недели поради скршеница на малиот прст.Исто мора да ја подобри одбраната.Освен една банана на хиксон ништо посебно не направи синоќа за тие 10-15 минути што беше на паркетот.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Опседнати се со нив сите ...
Вечерва има интересни утакмици... добра ќе биде за гледање според мене Бруклин - Оклахома .. кај домаќиниве се враќа Валас , иначе Бостон бара нов центар како можни трејдови се споменуваат : Марсин Горат, Робин Лопез , Андерсон Варежао , Демаркус Каузн.
30 razlika za Oklahoma...ima da gi nadigraat u sekoja pozicija...Brooklin se izgubija skroz go smenija trenerot ni kriv ni duzen profi trener...ali neka go jadat sea
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
30 razlika za Oklahoma...ima da gi nadigraat u sekoja pozicija...Brooklin se izgubija skroz go smenija trenerot ni kriv ni duzen profi trener...ali neka go jadat sea
Не мислам дека до толку ќе изгубат ... точно е дека ќе изгубат ама ќе биде добра утакмица барем според мене подобра одколку Мајами - Далас . :D
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Стат по се изгледа како воопшто да не работел со Олаџувон, плус се испромашува после оние пик-поп со приџони.Не дека серам врз него, напротив мислам дека ќе ја врати формата која ја имаше кога играше во феникс, има добар плеј со него за пик, фелтон кој иако е отсутен 5 недели поради скршеница на малиот прст.Исто мора да ја подобри одбраната.Освен една банана на хиксон ништо посебно не направи синоќа за тие 10-15 минути што беше на паркетот.
padot na New york e ova....go nema felton i igraat samo Carmelo i Jr. drugite 0...i gleam ke krsat pak pp aparati
--- надополнето: 3 јануари 2013 во 00:54 ---
Не мислам дека до толку ќе изгубат ... точно е дека ќе изгубат ама ќе биде добра утакмица барем според мене подобра одколку Мајами - Далас . :D
Ke gi pomocaat na Dalas edino neso so im vredi i e karter tamu...so na stari godini use igra....dirk dur se vrati u forma...mayo e harden tip na igrac...a mu ide kine a ne mu ide produzuva da sutira i toa e toa...
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Ми се допаѓа Мемфис Гризлис оваа сезона, практикуваат одлична одбрана и разновидност во нападот.

Се гадам од тимови кои зависат од еден-два играчи, како на пример Мајами. Кошарката е тимска игра 5 на 5.
Мајами зависи од едно 7-10 играчи имаат фантастичен прв тим и клупа.
 
Член од
8 април 2010
Мислења
68
Поени од реакции
46
Ако Мајами зависи од двајца, Лејкерс години наназад зависи од 1 и никому ништо.
A, Лукица, Лукица... Кај го спомнав Лејкерс? Лејкерс беше тим со 5 играчи кога играа Хори, Брајант, Хорес Грант, О'Нил, Фишер. Сега не е Модричу.
 

Дејмон

why not
Член од
17 мај 2011
Мислења
1.368
Поени од реакции
2.886
Клиперс против Голден Стејт ќе е јака, само ептен касно е стаена.
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Незнам што не го става Вудсон Смит прва петорка.Добро сега, он иако си игра со просек од 30 мин, сепак мислам дека заслужува прва петорка наместо Бруер.Уствари не знам ни зошто го земаа бруер.Освен 3-4 скока и 5-6 поени ништо не прави во нападот а и одбрата не му е кој ти знае што.Некаде во август имаше изјавено смит дека сакал поголема улога во тимот после доведувањата на неколкуте бекови, а пак го пушта од клупа.Последните неколку утакимици му се над прсоечни плус имаше 2 гејм винери против шарлот и феникс.Се докажа за клач играч па често му ја остават топката кај него во најбитните моменти.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom