NBA Сезона 2010/2011

Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.869
Поени од реакции
23.205
Е ова ти се вика тепање на искуство. Можеше глатко ОСТ да го добијат мечот по мизерното прво полувреме на Сан Антонио, но старите волци се врати у пуно светло. Конечно и Ричард Џеферсон изигра партија на негово ниво.

Иначе други интересно вчера е 3-та победа по ред на Хјустон после лошото отварање на сезоната со 0-6 скор. Многу симпатичен и интересен тим ми се.

Лејкерс поразени од Феникс, штета што касно идеше многу, фантастични мечеви играат увек овие две екипи !
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Добро ќе станат ли некогаш конкуренти моиве Њу Јорк? :)
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Спарси се зверки,Данкан многу лошо играше во напад ама кога ќе се врати во форма многу појаки ќе бидат .
Оклахома што знам,добра екипа ама Дурант трета четвртина Спарси кога се вратија и поведоа се уби од промашување,исто како лани со Лејкерс,а дојде таков момент одма се губи,лошо е тоа за тимот.
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
80
Поени од реакции
3
дали имат некоја информација кој утакмици ке ги давет наредниов викенд?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.768
Поени од реакции
6.735
Е ова ти се вика тепање на искуство. Можеше глатко ОСТ да го добијат мечот по мизерното прво полувреме на Сан Антонио, но старите волци се врати у пуно светло. Конечно и Ричард Џеферсон изигра партија на негово ниво.

Иначе други интересно вчера е 3-та победа по ред на Хјустон после лошото отварање на сезоната со 0-6 скор. Многу симпатичен и интересен тим ми се.

Лејкерс поразени од Феникс, штета што касно идеше многу, фантастични мечеви играат увек овие две екипи !

Па зато и ги сакам јас сонцава. Се игра брате масовно, напаѓачки, да се даде поен повеќе од противникот. Му појдоја дома на Лејкерс, во Стејплс му бапнаја 121 поен во регуларен тек и чао пријатно :vozbud: Лани ептен кеф ми напраја што стигнаја до финале на западот. Годинава малку тешко ама сепак ќе останат моја омилена екипа.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Па зато и ги сакам јас сонцава. Се игра брате масовно, напаѓачки, да се даде поен повеќе од противникот. Му појдоја дома на Лејкерс, во Стејплс му бапнаја 121 поен во регуларен тек и чао пријатно :vozbud: Лани ептен кеф ми напраја што стигнаја до финале на западот. Годинава малку тешко ама сепак ќе останат моја омилена екипа.
И јас си ги обожавам у кладилница:)
Од 82 регуларни утакмици на 70 испаѓаат + кошеви :):):)
Втор пораз на Лејкерс, ама кога се игра со Феникс се е можно затоа и не ме чуди многу многу ова.

--- надополнето ---

Вечерва мислам дека е време на првиот пораз на Њу Орлеанс.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Ima sansi da se najde torent od Lakers-Phoenix moram da ja gledam 22 trojki dale Phoenix.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.869
Поени од реакции
23.205
Одлична статија на Шон Пауел за ситуацијата на Мајами, лошата игра на Бош, повредите на Вејд и неговиот однос со Леброн он д пич!


"You see D-Wade with a hamstring, then the hamstring is feeling great, now the shoulder," LeBron said yesterday at practice. "If someone goes down, someone has to step up."
Actually, if someone goes down, and that someone is LeBron or Wade, the Heat are suddenly the Sacramento Kings.
:tv:

Иначе шо се десило со Оки_ман ?? Ај мис хим :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.846
Поени од реакции
16.006
:tv:

Иначе вечер снимка од мечот Торонто-Бостон во 21.20 ..барем таква најава имаше, иначе мечот е во 19часот, али терминот не им одговара на нашите :/
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
хах.....видов најава за 21 и 30.....снимка ?!
 
Н

'Никола'

Гостин
Кој епски крај беше на Торонто-Бостон. Штета што изгубија моите.:(
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Ај малце оф топик.

Да не знае некој која е песната која оди во позадина на секоја најава за натпревар во НБА на МТВ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom