National Geographic документарци

Член од
2 август 2011
Мислења
254
Поени од реакции
344
Многу голем дел посветиле на односот кон девојката, инаку добар документарецот.
 

Almeida

гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.244
Поени од реакции
13.396
Car S.O.S. дали ја гледа некој?
Малку го смениле форматот. Студиото потсеќа на Top gear.
Ми изгледаше како квалитетно реставрирање и често убава приказна во која се зборува за легендарни модели, некои и што се возеле по наши улици како Golf GTI, Peugeout 205 gti, Renault Campus, Defender. Сега гледам нешто форсираат реставрации за една недела, што малку е безвезе и личи на фушерај.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.158
Поени од реакции
5.275
Car S.O.S. дали ја гледа некој?
Малку го смениле форматот. Студиото потсеќа на Top gear.
Ми изгледаше како квалитетно реставрирање и често убава приказна во која се зборува за легендарни модели, некои и што се возеле по наши улици како Golf GTI, Peugeout 205 gti, Renault Campus, Defender. Сега гледам нешто форсираат реставрации за една недела, што малку е безвезе и личи на фушерај.
Јас редовно ја гледам....но незнам кога е на распоред по новата шема
Овие репризиве беа попладне или две епизоди од 17-19 или ако е една од 18
 

Almeida

гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.244
Поени од реакции
13.396
Јас редовно ја гледам....но незнам кога е на распоред по новата шема
Овие репризиве беа попладне или две епизоди од 17-19 или ако е една од 18
Сменет е терминот, ама ќе те излажам ако ти кажам. Тоа што го гледав беше во петок навечер (или четврток???). Има некои денски репризи сега. У задње време и животов ми е малку хаотичен, па седнувам и закажувам снимање, а ги гледам кога имам време.

Поправка: рекламата вика четврток 21:55
 
Последно уредено:

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.888
Поени од реакции
4.845
Car S.O.S. дали ја гледа некој?
Малку го смениле форматот. Студиото потсеќа на Top gear.
Ми изгледаше како квалитетно реставрирање и често убава приказна во која се зборува за легендарни модели, некои и што се возеле по наши улици како Golf GTI, Peugeout 205 gti, Renault Campus, Defender. Сега гледам нешто форсираат реставрации за една недела, што малку е безвезе и личи на фушерај.
Си играт ку*рот со со нас затоа, сношти ја даваа Banged up Abroad со додаден наслов на серијата Crime & Punishment и ја напишале Сезона 3, а епизодата е од 11та сезона, 3та епизода (Narco at Nineteen (Bolivia)... дури и насловот и беше променет и ставиле дополнителен материјал од друга епизода што веќе исто си ја и а како посебна.
 

Attachments

Almeida

гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.244
Поени од реакции
13.396
Си играт ку*рот со со нас затоа, сношти ја даваа Banged up Abroad со додаден наслов на серијата Crime & Punishment и ја напишале Сезона 3, а епизодата е од 11та сезона, 3та епизода (Narco at Nineteen (Bolivia)... дури и насловот и беше променет и ставиле дополнителен материјал од друга епизода што веќе исто си ја и а како посебна.
Ги има ли на торент?
Јас уклучив да ми се снима прошла недела - хаос....и се изнервирав.

Инаку на car sos гостуваше Ross Kemp, по мене еден од најдобрите автори на документарци за криминал, банди, мафија. Идеа на Discovery порано.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.888
Поени од реакции
4.845
Ги има ли на торент?
Јас уклучив да ми се снима прошла недела - хаос....и се изнервирав.
Ги имам јас сите, и тоа со балкански превод (српски и македонски).

Од 4та до 12та сезона се со превод. Првите 3 се без превод (ама околу 10 епизоди се вкупно). Ако добро го следиш warez-от... ги имам веќе прикачено.
 

Almeida

гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.244
Поени од реакции
13.396
Ги имам јас сите, и тоа со балкански превод (српски и македонски).

Од 4та до 12та сезона се со превод. Првите 3 се без превод (ама околу 10 епизоди се вкупно). Ако добро го следиш warez-от... ги имам веќе прикачено.
Ќе ги побарам. Без превод глеам.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
254
Поени од реакции
344
Првата епизода од серијалот за еболата ветува многу едукативни моменти. А и параноја од секаков вид микроорганизми.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.166
Поени од реакции
4.495
Ги имам јас сите, и тоа со балкански превод (српски и македонски).

Од 4та до 12та сезона се со превод. Првите 3 се без превод (ама околу 10 епизоди се вкупно). Ако добро го следиш warez-от... ги имам веќе прикачено.
На кој сајт ги ставаш?
 
На врв Bottom