Music Idol 3

Статус
Затворена за нови мислења.

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
Темава им ја давам на Кискин и Росоњер Стефан, да ми ја чувате и да се понервирате малу.
:back:
 
Член од
8 април 2009
Мислења
13
Поени од реакции
2
А за Тарабунов со некоја си Глорија или која и да е, не ме интересира, тој дует не поминува кај нас, чим е со некоја Бугарска певаљка
Аjде да не си ми толку арогантна, ок? Поради вакви како тебе имаме лошо мишленjе за македонците.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
А за Тарабунов со некоја си Глорија или која и да е, не ме интересира, тој дует не поминува кај нас, чим е со некоја Бугарска певаљка
Е сега стварно ја претера ....
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Има убава бугарска музика ама повекето не се научени да ја слушаат:toe:
Збориш за крадените изворни македонски песни или за крадените новокомпонирани турбо-фолк песни од сите околни балкански соседи на Бугарија?

Ми се згади од Бојан вчера, не сакам да бидам ограничена и да речам дека само за Бојан сум затоа што е Македонец, јас ги гледам како комплетни естрадни уметници, а Бојан ми е тотално антипатичен за на сцена, може има глас, тоа никој не го оспорува, но делува толку набиено, лошо му стоеше облеката вчера, лоши потези на сцена, така да дефинитивно не е лик за на сцена - зборам за на македонската естрада. Од машки естрадни ликови, се бараат луѓе од типот на Ламбе, Тарабунов, Некст Тајм да речеме, значи симпатични.
Озбилна си за овие? :tapp:
 
Член од
18 април 2009
Мислења
11
Поени од реакции
3
Збориш за крадените изворни македонски песни или за крадените новокомпонирани турбо-фолк песни од сите околни балкански соседи на Бугарија?
А јас не разбирам зошто мислите да се македонските изворни песни кои се популарни во Бугарија крадени! Не е битно тоа што изворна песна не може да се украде. Битно е тоа што тие песни се популарни кај нас и се омилени на сите наши сограгани па дури и ги чувствуваме како наши не само затоа што се убави. Тие песни се пеат всушност како изворни от стотици иладници бугарски грагани. Само во Пиринска Македонија живеат близу 1 милион луге за кои тие песни се стварно изворни - пиринските македонци. Уште еден милион егејци живеат во сите поголеми бугарски градови - Варна и Бургас, па и Пловдив се мегу најголемите македонски градови. Сите тие наши сограгани со потекло от Македонија пеат македонските изворни песни и не се чувствуват како крадци, а и сите останати Бугари ги чувстуват како свои. Што и не е тешко заради близината помегу Македонскиот фолклор и фолклорот во западна Бугарија.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Нема шанси да победи Бојан, не знам зашто мислам така, имам некое такво претчуство.:toe:
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Нема шанси да победи Бојан, не знам зашто мислам така, имам некое такво претчуство.:toe:
Се согласувам. Нема да победи, аме успех е што стигна и до тука. Само се надевам дека нема прв да испадне од финалето. Да може да испее барем уште една песна.

Освен Бојан мој фаворит за победа е Магдалена.
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Очекувано, прва отпадна Русина. Втор ќе биде или Бојан или Преслава.
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Залудно е, победникот е очигледен-Маги.Нека и да сум грешка, па за среќа да е Бојан:smir:
 

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
оваа последнава на МЕГИ е без глас,

само придружбата се слушаше
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
оваа последнава на МЕГИ е без глас,

само придружбата се слушаше

Чудна и беше песната затоа така звучеше. Прегледај некои клипови, па ќе видиш т.е. чуеш дали е без глас :wink:.
 

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
охххх.. нее немој да ме разбереш погрешно... таа е апсолутен Фаворит,
но на во овој дел имаше најслаба изведба...


Ако се цени според изведбата, таа треба да одпадне..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom