Music Idol 3

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 септември 2008
Мислења
951
Поени од реакции
18
Според мене победникот е јасен...Магдалена !!! Нема да дозволат Македонец да победи така да ке си победи таа...
Гласе се со SMS. Брои гласене никои не може да ги манипулира зошто ова прави реномирана фирма. Друго е прашането дали ке се гласе за "нашиот".
Аз гласах за Бојан како целостно представуване. Но синока бе по слаб од Маги и Преслава. Последните концерти ке решат кои, кои е.
Аце може да изгледаше во очите на жените по аарно, но Бојан има по убав и флексабилен глас. Може да пее повеке стилови.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Ми се згади од Бојан вчера, не сакам да бидам ограничена и да речам дека само за Бојан сум затоа што е Македонец, јас ги гледам како комплетни естрадни уметници, а Бојан ми е тотално антипатичен за на сцена, може има глас, тоа никој не го оспорува, но делува толку набиено, лошо му стоеше облеката вчера, лоши потези на сцена, така да дефинитивно не е лик за на сцена - зборам за на македонската естрада. Од машки естрадни ликови, се бараат луѓе од типот на Ламбе, Тарабунов, Некст Тајм да речеме, значи симпатични.
За публика до 12-13 години можи иначе благо ретардирани пејачи со пола реченица во нив фала, не. Баш соодветен е Бојан и има понашање за да биди присутен на естрада, сигурно нема да ме труе секоја емисија со истите политичко коректни издржани коментари пред то напишани. Ламбе е плиток ко Дојранско езеро и невкусно е да го споредуваш со кој било освен ако целта не ти е да навредиш.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Оваа емисија денес ми е омилена .... досега една од најдобрите со сите пеачи :vozbud:
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
hehe Ne se smeev mnogu koga izlegoa zvezdite od kastinzite mnogu dobar klip ke izleze od niv :)

se izvinuvam za latinicata od telefon pisuvam
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.947
Поени од реакции
18.658

Еве го според мене вистинскиот Идол на Македонија и Бугарија, идол може да те направи само аплаузот на публиката, а не некакво си измислено гласање.
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
леле детево е преслатко , стварно БОНБОН!!!!!!


ЕВЕ ГО И АЦЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!!



ај бе назаааааааааааааад :((
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
hehe Ne se smeev mnogu koga izlegoa zvezdite od kastinzite mnogu dobar klip ke izleze od niv :)

se izvinuvam za latinicata od telefon pisuvam
хахах закон беа.... овој бубулечка што ја пееше,па на таа грб што и свртоа,таа со гитарата :pos: , па тој што се изморуваше и се разбира Марин и Мустафа :pos2:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
30
Поени од реакции
2
Александар Тарабунов ке запишува дует со бугарската звезда Глориjа. Ова ке биде првиот му музички продукт.:smir: Песната ке биде стил поп-рок.
 
Член од
8 април 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
Во понеделник е големото финале на Идол и ке продужи 20-23:00 ( 19:00 - 22:00 МК време ) и тогава ке се каже е новиот идол. Се знае ли дали ке се емитува на живо на А1, или само на А2 ?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Понеделник - финале

Вака, од А1 велат дека ќе иде од 19 и 30 во живо на А1, али ако почне од 19, мислам дека финалето ќе оди од 19 на А1. е сега ќе видите како гласа Македонија, чим има нешто од 19 часот - најгледаниот термин во земјава:baeh:
А за Тарабунов со некоја си Глорија или која и да е, не ме интересира, тој дует не поминува кај нас, чим е со некоја Бугарска певаљка
 
Член од
8 април 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
Вака, од А1 велат дека ќе иде од 19 и 30 во живо на А1, али ако почне од 19, мислам дека финалето ќе оди од 19 на А1. е сега ќе видите како гласа Македонија, чим има нешто од 19 часот - најгледаниот термин во земјава:baeh:
А за Тарабунов со некоја си Глорија или која и да е, не ме интересира, тој дует не поминува кај нас, чим е со некоја Бугарска певаљка
Треба да се знае дека идолите ке отпадат еден по еден и тоа пола час (ако по А1 започнува од 19:30) може да биде преважен. Глорија пееше на еден од малите концерти, кога Дарко изпеа Боже, чуваj jа oд зло.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom