MSN Messenger и се околу него

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
јас имам еден проблем со мсн, значи вака јас секој ден зборам со роднини од Австралија преку видео, и по 10 дена мене што ме гледаат ми ослабува многу квалитетот на сликата, а по петнаесетина дена ич не ме гледаат, а јас ги гледам цело време со јак квалитет, јас имам 30гига и не ми е истрошен лимитот.
Чаре има???
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
јас имам еден проблем со мсн, значи вака јас секој ден зборам со роднини од Австралија преку видео, и по 10 дена мене што ме гледаат ми ослабува многу квалитетот на сликата, а по петнаесетина дена ич не ме гледаат, а јас ги гледам цело време со јак квалитет, јас имам 30гига и не ми е истрошен лимитот.
Чаре има???
Skype за ваква намена:smir:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
јас имам еден проблем со мсн, значи вака јас секој ден зборам со роднини од Австралија преку видео, и по 10 дена мене што ме гледаат ми ослабува многу квалитетот на сликата, а по петнаесетина дена ич не ме гледаат, а јас ги гледам цело време со јак квалитет, јас имам 30гига и не ми е истрошен лимитот.
Чаре има???
Можеби на нив им е истрошен и затоа прави проблеми или имаат слаба конекција.

Ама како што ти кажа Тимче,Skype за вакви работи е ТОП.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
Можеби на нив им е истрошен и затоа прави проблеми или имаат слаба конекција.

Ама како што ти кажа Тимче,Skype за вакви работи е ТОП.
тие имаат само 2ГБ изгледа тоа е
 
Член од
14 мај 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
Инсталирав месинџер и неможам да се конeктирам ми вика gateway apears offline. Како да го уклучам?
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
internet exporer дане е working offline?
ако е .рефреширај на internet expore и ке биде
 

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
Lugje pomosh.. online sum.. no moite kontakti mi me gledaat kako offline.
Iskluchiv i go ukluchiv msnto nekolku pati.. i pak isto :S
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Lugje pomosh.. online sum.. no moite kontakti mi me gledaat kako offline.
Iskluchiv i go ukluchiv msnto nekolku pati.. i pak isto :S
Исто и овде, ама после 15тина минути се среди. Ја користам најновава верзија од месинџеров.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Инсталирав месинџер и неможам да се конeктирам ми вика gateway apears offline. Како да го уклучам?
Да не имаш wireless модем? Искучи го модемот и повторно вклучи се. Ова може да биде поврзано со „interfering“ со некоја друга конекција.
 
П

Паган-др

Гостин
Инсталирав месинџер и неможам да се конeктирам ми вика gateway apears offline. Како да го уклучам?
Кога одиш на траблшот кога ти ги селектира тие што ти се добри и што се исклучени после ти дава Repair? Ако ти дава кликни на тоа и би требало да ти се среди...
 
Член од
14 мај 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
Кога одиш на траблшот кога ти ги селектира тие што ти се добри и што се исклучени после ти дава Repair? Ако ти дава кликни на тоа и би требало да ти се среди...
Дава repair ама не го поправа. Преку истава конекција се конектирам на PC и е ок а на лап топ ова прави
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Иам еден проблем со мутавово мсн...
Кога и да се пуштам само што ќе се логирам ми се гаси самото, а кога ќе се логира брат ми не се гаси шо е сеа проблемот?!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom