MSN Messenger и се околу него

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Дојде одговор од барањето,не сум пополнил се,па одново го пополнував,се бараат работи како алт.мејл,контактите,никнејмот,дата на раѓање,држава-поштенски код...има доста работи за пополнување...битно во рок од 24 часа,како и што пишуваше стаса одговор...поздрав:smir:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Дојде одговор од барањето,не сум пополнил се,па одново го пополнував,се бараат работи како алт.мејл,контактите,никнејмот,дата на раѓање,држава-поштенски код...има доста работи за пополнување...битно во рок од 24 часа,како и што пишуваше стаса одговор...поздрав:smir:
Абе среди работа бато? Ако имаш проблеми при пополнување пиши кај си заглавил ќе помогнеме.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Абе среди работа бато? Ако имаш проблеми при пополнување пиши кај си заглавил ќе помогнеме.
Вториот одговор уште нема стасано :S Иначе овојпат детално потполнив,па ќе видиме шо ќе испадне:smir:
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Msn discovery некако да ми пратите зошто кога одам на страницата за симињање не ми ја отвара ради антивирусот :S
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Msn discovery некако да ми пратите зошто кога одам на страницата за симињање не ми ја отвара ради антивирусот :S
Барај го на Rapidshare и смени си антивирус, глуп е твојот. Стај си NOD32.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Абе на ова новиов МСН (Version 2009,build 14.0.8089.726) кон некои особи ми се дешава да некои работи не ми стигаат или мене ,или на нив не им стига.. значи не стига по некоја реченица..

Значи ова се дешава и на тазе форматиран PC ,а претходно кога беше постарата верзија на МСН ја не памтам дека ова се случувало..

Што би можело да е ? Дали е некој bug на овој нов МСН или нешто трето??
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Абе на ова новиов МСН (Version 2009,build 14.0.8089.726) кон некои особи ми се дешава да некои работи не ми стигаат или мене ,или на нив не им стига.. значи не стига по некоја реченица..

Значи ова се дешава и на тазе форматиран PC ,а претходно кога беше постарата верзија на МСН ја не памтам дека ова се случувало..

Што би можело да е ? Дали е некој bug на овој нов МСН или нешто трето??
Ако си Appear Offline и им пишуваш некогаш стигаат подоцна или воопшто не стигаат,ама најчесто е до нетот и затоа не стига се шо пишуваш.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Абе на ова новиов МСН (Version 2009,build 14.0.8089.726) кон некои особи ми се дешава да некои работи не ми стигаат или мене ,или на нив не им стига.. значи не стига по некоја реченица..

Значи ова се дешава и на тазе форматиран PC ,а претходно кога беше постарата верзија на МСН ја не памтам дека ова се случувало..

Што би можело да е ? Дали е некој bug на овој нов МСН или нешто трето??
Или твојата интернет конекција те заебава (не се приметува тоа во ваков случај) или конекцијата на тој што му пишуваш.... или па има моментално некој проблем со серверите на MSN.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Ако си Appear Offline и им пишуваш некогаш стигаат подоцна или воопшто не стигаат,ама најчесто е до нетот и затоа не стига се шо пишуваш.
Знам за Апиар ,али ова се се дешава при OnLine кога сме..

А уште поинтересно е што у нашава мрежа пример,со еден другар нема никаков проблем иако он го има постариот мсн,а со друг ете не стига а он го има најновиот МСН..
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Знам за Апиар ,али ова се се дешава при OnLine кога сме..

А уште поинтересно е што у нашава мрежа пример,со еден другар нема никаков проблем иако он го има постариот мсн,а со друг ете не стига а он го има најновиот МСН..
Како шо ти кажав и јас и Корун погоре,ваљда проблемот е до нетот. :)
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Како шо ти кажав и јас и Корун погоре,ваљда проблемот е до нетот. :)
Абе не дека не сум го земал тоа у предвид..
Али пошто сме повеке души во мрежа ,само на 2ца ни се дешава ова..
Поточно мегу мене и тој другарот.. Он си пишува нормално со другите ,му стига све..

А ја кога пишувам само со 2-3 особи плус истово ова ми се дешава,тие особи се на различен нет,во различни држави :).

И уште нешто најчесто заебава кога пример од BUSY се ставам ONLINE што значи некое време не сум бил активен со пракање и примање пораки.. е тогаш обавезно не им стига тоа што ке напишам :))

Али нема везе најверојатно е до нетот нешо..
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Абе не дека не сум го земал тоа у предвид..
Али пошто сме повеке души во мрежа ,само на 2ца ни се дешава ова..
Поточно мегу мене и тој другарот.. Он си пишува нормално со другите ,му стига све..

А ја кога пишувам само со 2-3 особи плус истово ова ми се дешава,тие особи се на различен нет,во различни држави :).

И уште нешто најчесто заебава кога пример од BUSY се ставам ONLINE што значи некое време не сум бил активен со пракање и примање пораки.. е тогаш обавезно не им стига тоа што ке напишам :))

Али нема везе најверојатно е до нетот нешо..

Види сеа. И на мене кога нетот ми е шит и не го бива се случува тоа и неможам да го сменам статусот од Бизи во Онлајн или кога го менам не стигаат пораките. Така да ваљда ти е до нетот. Кога ке се среди пиши да видиме дали е било до тоа. Поз.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Види сеа. И на мене кога нетот ми е шит и не го бива се случува тоа и неможам да го сменам статусот од Бизи во Онлајн или кога го менам не стигаат пораките. Така да ваљда ти е до нетот. Кога ке се среди пиши да видиме дали е било до тоа. Поз.
Глеј нетот лета :)
Aма ко што рече Корун, можда има проблем од таков тип да влијае на МСН и сличните ствари и не се осека при download или при отварање страни..
Интересното е што почна да се дешава откако го стаив новиов МСН а претходно не,а и другиве не се жалат..
Ама ај ваљда ке се среди,или ке чекаме понова верзија да испадне па да ја стаам :D
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Може некој линк за новата верзија на мсн да ми даде ? преку ПП !

Тхнкс !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom