Moviespotting 2020

Колку филмови сметате дека може да изгледате во 2020?


  • Вкупно гласачи
    67
Член од
25 јули 2017
Мислења
1.567
Поени од реакции
1.269
5.Night in museum 6/10
6.Bombshell 5/10
7.Last Christmas 8/10
8.Inception (R) 10/10
9.Black Swan 10/10

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Последните 2 се од темата Топ100 супер беа и планирам и следните филмови пак од таму некои да најдам.
10.Wreck it Ralph 8/10
11.Ralph breaks the internet 7/10
12.hear no evil see no evil 8/10
13.The Machinist 10/10
14.1917 9/10
15.Frozen 8/10
16.Frozen 2 6/10
17.The Intouchables 9/10
18.The Imitation Game 9/10

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.906
Поени од реакции
15.915

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.380
Поени од реакции
20.472
1.Countdown.2019 - 6/10
2.Terminator Dark Fate.2019 - 7/10
3.The Informer.2019 - 6/10
4.Zombieland Double Tap.2019 - 6/10
5.Maleficent.Mistress of Evil.2019 - 7/10
6.Jay And Silent Bob Reboot.2019 - 4/10
7.Uncut Gems.2019 - 6/10
8.The Kitchen.2019 - 7/10
9.Contagion.2011 - 7/10
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.277
Поени од реакции
3.920
14) Quien a Hierro Mata (2019) - 8.5/10 - Добри се шпанците за трилери.
15) We're The Millers (2013) - 6.5/10 - 0.5 повеќе за мудата од тарантула. Иначе 6. :)
16) Long Shot (2019) - 6/10
17) One for the Money (2012) 5.5/10

Да го завршиме Јануари.

18) The Molly's Game (2017) - 9/10 - Заедно со Snatch најзанимливи овој месец. Сепак, Snatch е едно ниво над.
19) Shazam (2019) - 6.5/10 - Почетокот некако занимлив, крајот скоро ужасен.
20) 6 Days (2017) - 7/10
21) Mean Streets (1973) 7/10 - Хммм, 7цава за Де Ниро и Харви Кеител. Скорсезе 5/10
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
3.931
Поени од реакции
4.624
Прв пат се убацувам у темава, не дека не сум ја видел туку дека последниве 5 години дали сум изгледал одвај 20 филма. И тоа тука ги сметам кино премиерите, рандом со друштво кај некого дома, рандом на тв додека мењам канали...
Оваа 2020 планирам скромно барем 10 да изгледам. До сега ги изгледав овие :

1) Dawn of the Dead (2004) 6/10
2) Dead Rising: Endgame (2016) 4/10
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
35
Поени од реакции
39
Здраво, за прв пат еве и јас да учествувам во Moviespottig. Одбрав за ваа година Very Easy Level, или само 50 филма. Претходната 2019 повеќе бев по сериите, но тие што беа по квалитетни ги изгледав, па си реков ајде малце на филмови. Во месец Јануари успеав да изгледам 13 филмови.

Troy - 10/10
Kingdom of Heaven - 10/10
The Patriot - 10/10
Braveheart - 10/10
Joker - 9/10
Police Academy 1 - 8/10
Police Academy 2 - 6/10
Exorcist: The Beginning - 9/10
Gran Torino - 8/10
South Park: Longer, bigger and uncut - 7/10
Ford v Ferrari - 7/10
The Terminator 1984 - 5/10
Notorious 10/10
 

Ровад

Анксиозен пациент и филозоф
Член од
28 август 2017
Мислења
15
Поени од реакции
44
Јас го следам подфорумот одамна и оваа година добив инспирација да бројам и јас,чисто како евиденција ме интересира колку филмови гледам годишно.
До сега во јануари изгледани ми се

1.This Means War (2012) 6
2.Rambo: Last Blood (2019) 8
3.The Lighthouse (2019) 1
4. Frances Ha (2012) 6
5.Traffic (2000) 8
6.The Whiskey Bandit (2017) 8
7. Snowden (2016) 10

8. True Lies (1994) 6
9.The Walk (2015) 8
10.Joker (2019) (R) 9
11. Terminator: Dark Fate (2019) 7
12. They Call Me Jeeg (2015) 6
13. Midway (2019) 7
14. Booksmart (2019) 7
15. The Aeronauts (2019) 7
16. 1917 (2019) 8
17. The Wave (2015) 7
18. Jojo Rabbit (2019) 8
19. The Raid: Redemption (2011) 7
20. The Master (2012) 7
21. Dark Waters (2019) 10
22. Django Unchained (2012) (R) 10
23. Wanted (2008) 7
24. War Horse (2011) 9
25. Slumdog Millionaire (2008) 8
26. Erin Brockovich (2000) 9
27. Gosford Park (2001) 3
28. Up in the Air (I) (2009) 8
29. The Aviator (2004) 8
30. Valkyrie (2008) 9
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.018
Поени од реакции
3.936
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.066
Поени од реакции
11.029
3. Broken flowers 5/5
4. Sideways (2004) 5/5 (R)
5. The new world (2005) 3.5/5
6. Reality bites (1994) 5/5 R
7. The intern (2015) 4/5 R
8. Wild (2014) 5/5 R
9. Zombieland doubletap 3.5/5
10. The good liar (2019) 4.5/5

II
11. Last christmas (2019) 3/5
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.565
Поени од реакции
1.059
Aj i jas da se priklucam ako ne e problem... ne gleam mn filmovi na godisno nivo maks do 50 idat... najveke vo 2013ta imav 96 filma izgledano. Ovaa godina ke si stavam predizvik do 80 da stignam. Obicno sum pribirliv za filmovi ne gledam se sto stignam.
Godinava pocnav so:
hacksaw ridge(2016) 9/10
Room(2015) 8/10
Joker(2019, R) 10/10

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
4.Ad Astra(2019) 6.5/10
5.Doctor Sleep(2019) 8/10
6.Grave of the Fireflies(1988, R) 10/10
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.277
Поени од реакции
3.920
Да го завршиме Јануари.

18) The Molly's Game (2017) - 9/10 - Заедно со Snatch најзанимливи овој месец. Сепак, Snatch е едно ниво над.
19) Shazam (2019) - 6.5/10 - Почетокот некако занимлив, крајот скоро ужасен.
20) 6 Days (2017) - 7/10
21) Mean Streets (1973) 7/10 - Хммм, 7цава за Де Ниро и Харви Кеител. Скорсезе 5/10
I da go pochneme Februari

22) Uncut Gems (2020) - 5/10 - Adam Sandler da se vrati na komedii a Netflix neka ne gi archat parite na vakvi gluposti.
23) Seven Psychopaths (2012) - 8/10 - Dosta potcenet film. Top ekipa akteri i poveke humor od site komedii koi gi gledav dosega vo ovoj challenge.
24) The Pineapple Express - (2008) - 7/10
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
92
Поени од реакции
99
Јануари

1. Our Godfather (2019) - 5/10
2. The King (2019) - 7/10
3. The Lighthouse (2019) - 8/10
4. In The Mouth of Madness (1994) - 8/10
5. Big Trouble In Little China (1986) - 7.5/10
6. They Live (1988) - 9/10
7. Pain and Glory (2019) - 8/10
8. The Host (2006) - 7.5/10
9. The Irishman (2019) - 10/10 R
10. Snowpricer (2013) - 8/10
11. The Two Popes (2019) - 7/10
12. Donnie Brasco (1997) - 9/10 R
13. Motherless Brooklyn (2019) - 7.5/10

Февруари

14. Constantine (2005) - 8/10 R
15. Uncut Gems (2019) - 9/10
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.443
Поени од реакции
2.137
Јануари :

1. Lupin III : Prison of the past (2019) - 2.5/5
2. Weathering with you (2019) - 2/5
...кое разочарување ми беше новиов од М.Шинкаи (Your Name)...најслаб негов филм...чудна приказна, ликовите неинтересни... анимацијата стандард тоБ али содржински 0 (со букви : нула)...го заборавив одма
3. Bad boys 3 : 4 life (2020) - 2.5/5
"Diz some telenovela sh*t!"...да не е хемијата помеѓу Вил Смит и дебелион, ќе оЈШе оцената подоле...a i jaki pi4ki imase

...толку за јан. :kluc:
Февруари :

4. Taylor Swift : Miss americana (2020) (док.) :love::love::love::love::love::love:
5. The gentlemen (2019) - 3/5
...прв пат Хју Грант :ROFLMAO: и Колин Фарел :ROFLMAO: да ми бидат кул :cool:... али Гај РиЧи по мене може и подобро од ова...не дека не беше fun како и останатите кримиЧи шомусе

...толку за фев. :kluc:
 
На врв Bottom