Moviespotting 2020

Колку филмови сметате дека може да изгледате во 2020?


  • Вкупно гласачи
    69

Viollet

М
Член од
9 декември 2019
Мислења
267
Поени од реакции
1.747
Здраво на сите, нова сум на форумот се надевам не сметам.
Избрав 150 филма за оваа година, порано гледав многу повеќе, последниве години поради обврски намалив+се навлеков и на серии, се надевам годинава ќе надокнадам. А и еден филм за два/три дена ми изгледа сосема возможна цел.

Не сум сигурна дали се бројат филмови кои веќе сум ги гледала, бидејќи имам навика да си пуштам реприза од постаро филмче кое одамна не сум го гледала (можеби да ставам едно R за реприза), доколку не најдам нешто што се свиѓа од поновите.

Сега за сега изгледано:
1. Klaus (2019) 7/10
2. Vertigo (1958) 10/10 R
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
8.393
Поени од реакции
18.377
Не сум сигурна дали се бројат филмови кои веќе сум ги гледала, бидејќи имам навика да си пуштам реприза од постаро филмче кое одамна не сум го гледала (можеби да ставам едно R за реприза)
Се бројат, да. R можеш да ставаш, ако сакаш, ама не мора.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
13.438
Поени од реакции
20.965
Целта на темава е едноставна: набројување на сите филмови кои ќе ги изгледаме во 2014, секако, со оценување на истите со оценки од 1 до 10.
Многумина од вас не го почитуваат правилово!^
Со болд е!
Не го направив јас, така си беше, некој друг го направил со болд!
 

батеМаче

Човек
Член од
3 декември 2008
Мислења
285
Поени од реакции
231
Многумина од вас не го почитуваат правилово!^
Со болд е!
Не го направив јас, така си беше, некој друг го направил со болд!
Прости ми ама не сум го прочитал постот од 2014та и немам намера да го менувам мојот систем од 1 до 5 (оценките првично ги ставам на letterboxd затоа и избрав од 1 до 5). Ако е неопростливо одстранете ме од Movies potting 2020 ќе преживеам.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
13.438
Поени од реакции
20.965
Прости ми ама не сум го прочитал постот од 2014та и немам намера да го менувам мојот систем од 1 до 5 (оценките првично ги ставам на letterboxd затоа и избрав од 1 до 5). Ако е неопростливо одстранете ме од Movies potting 2020 ќе преживеам.
Види, со вакви полу дрскости и интелектуално ограничен ник (ааа сине „на време“ ти текнало, добро е), ја би те банирал од цел интернет, ама не е до мене, ќе ти простат, не е проблем.
Од 2014 не го прочитал, па затоа го има во воведниот пост секоја година, ама тебе и тоа ти е многу за читање.

Океј, јес да сум малку хипокрит, реално и јас не знаев дека е како еден вид на правило и долги години не се почитува, па тек сега приметив :D
Тука погоди кај се раздвојуваат зборовите, добро е.
 
Последно уредено:

батеМаче

Човек
Член од
3 декември 2008
Мислења
285
Поени од реакции
231
Тука погоди кај се раздвојуваат зборовите, добро е.
Тука ме ебал auto correct а моја грешка е што не сум приметил.

А за читањето си во право, не ги прочитав правилата пред да се приклучам овој пат.
Сметам дека е во ред тоа што си ги спомнал правилата ама е не дека е нешто што е толку страшно ако останам на моето.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
5.040
Многумина од вас не го почитуваат правилово!^
Со болд е!
Не го направив јас, така си беше, некој друг го направил со болд!
Јас не го прочитав во воведот и ова од 1-5 ми изгледа каде-каде полесно за оценување па затоа и го користев.
Али ете, ако е 1-10, од следен пост продолжуваме така.

И еве, да се поправиме за претходниот.


2) Brawl In Cell Block 99 - 6.5/10 - Pretera bacevo so kjotekot.
3) Midnight Run 8/10
4) Charlie Wilson's War 7.5/10 - mozebi treba i 8/10 ama mnogu mi go ubrzaa filmot na kraj samo kolku da zavrsi cela taa pricha. Mozhebi trebalo nekoja mini serija za se ova.
 
На врв Bottom