mIRC (oфицијална тема)

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
ех, беа времиња тие, по цел ден на мирц, со овај-онај..... се откажав од пред 1 и пол година, ми скурчи а и сфатив дека било само ГУБЕЊЕ ВРЕМЕ. :)
 
Член од
19 јануари 2006
Мислења
127
Поени од реакции
1
ZIKS , бате тука си грешка . Има и нешто во мирцот што никогаш нема да умре ..дружењето ,та нели за тоа и е измислен ,за Virtual Chat :P
 

IsusHristos

Bojan CPU
Член од
1 март 2007
Мислења
256
Поени од реакции
1
Mirc сум бталил одамна бидејќи е губење време.Се знае си пуштиш мсн или skype и Бараш пипл по цел свет.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
јас сум олд скул ис си користам редовно имам другари кои имаат свои канали и си кулирам таму, итн итн......
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
zavisi kolku go smetas zaostanat zosto site irc serverite gi sporeduvate so mirc da koristam irc server no najcesto go izbegnuvam stariot mirc kako klient bidejki se pojavija mnogu podobri clienti za irc serverite
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Сигурно добри 2 години неам влезено на ирц!
Со тие што ги запознав на ирц продолжив да контактирам на мсн!
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Многуууууу ретко користам, еднаш годишно
 

Стеф:]

стифлер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.938
Поени од реакции
3
ја го користам 1 или 2 пати месечно
 
Г

Грејвдигер

Гостин
G e G o напиша:
Кога ми е досадно одам на мирц со ник osamena_18 и во рок од 15 секунди имам 15 души за заебавање
одиш одиш... ама ако ти се погоди некој ного поискусен од тебе на ирц ке те направи сам да се аресаш :) :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Одев порано кога ми беше досадно ама сеа не.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
porano dremev na mirc,sea nema so da se prai na Mirc idam koga mi e dosadno i toa retko
 
Г

Грејвдигер

Гостин
во последно време пак одам на мирц, пошто треба да регистрираме еден канал па да му помогнам на дечкото :) #NetCable :salut:
 
Член од
7 мај 2007
Мислења
32
Поени од реакции
0
Vekje 3 godini na irc sum :) ama da vi kazham lammeri ima kolku sakash :) poarno ne se fakajte za mirc zhiva zaraza e :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom