mIRC (oфицијална тема)

Член од
13 март 2007
Мислења
350
Поени од реакции
1
G e G o напиша:
Кога ми е досадно одам на мирц со ник osamena_18 и во рок од 15 секунди имам 15 души за заебавање
Pa ne si zdrav(a):pos2: :pos2: :pos2:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
од мирц се откажав пред 3-4 месеци, а и јас незнам зошо:toe: ама уште си правам некој скрипти , снипети и ништо во врска со мирцот
 

Kir4e

OdPrilep Ebago
Член од
1 февруари 2007
Мислења
269
Поени од реакции
5
G e G o напиша:
Кога ми е досадно одам на мирц со ник osamena_18 и во рок од 15 секунди имам 15 души за заебавање
Znaci ti kolem zaebant si bil :) ke se zezas so nekoj sto e NooB na mirc ne mozis site da gi zezas. :baeh:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
21
Поени од реакции
0
doti4nata напиша:
доообро, не мора сите сеа да го пцуете мирцот кога порано сите сме чмаеле таму, едноставно сега има подобри и поинтересни средства за комуникација како форуми, мсн и тако даље...
Pooootpolno se soglasuvam so tebe....pred da dojdat msn,skype,pa forumi ova ona...site kade..na mirc...aj pa sea mircot vakov takov...sekoj so iskustvoto...ama znaes kako vikaat..ne gi rusi mostovite zad tebe....huhu:kajg:
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Еј mIRC :pos2: -ми помина таа фаза! Порано дремев, сеа....... се немам уклучено којзнае од кога.
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Оооо, го закопав мирцот мнооогу одамна, пред некои 2 години ... По шута работа неам видено ... :tapp:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Не. Многу глупо ми е да прам муабет со кузнај кој... Само мсн користам.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Не, никогаш не сум ни одела на мирц. Во животот вкупно 5 пати дали се имам приклучено. Не ни имам инсталирано мирц на компјутеров. Се сеќавам на времето кога беше у мода ептен, таму негде 5то, 6то одделение, се пикавме со другарки по нет-кафиња, тогаш ни беше интересно.:)
Сега при златен мсн, не ни мислам да се приклучам. :)
 

[MkD]eXtreme

Proud To Be Macedonian
Член од
30 март 2007
Мислења
49
Поени од реакции
1
koristammmm....iam 1 shell i 10 bnc 5 iam prodaeno edno koristam...:):):) sea ke kupam root 290 dolari i ke otvaram biznis na mIRC:)
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
мирц влегувам чат пат чисто да се потцетам на старите добри времиња
 

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
7
Не користам одамна. Поатрактивни се Messenger-и, форумов - Еволуција.
 

Gorco

WEHADAHFUKDOWAHNODAT
Член од
29 април 2005
Мислења
556
Поени од реакции
35
Користам.... за конференции со пријатели и одредени канали кои спаѓаат во илегала. Се друго е :tapp: -- :tv: -- :ban?: -- :drk:.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
до пред недела дена да ..ама и тоа е пројдовна ствар и све избришав =))) доста е и од тоа страње:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom