McDonald's и случувањата со McDonald's во Македонија

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Абе кај и да е,тука и во САД,Мекдоналдс е шит.Нашата брза храна е трипати поубава,ако не друго,барем еднаш дневно го менуваат зејтинот.:pos2:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Ако сакаш да се најадеш боље не иди у McDonald's. Ако сакаш да се зезаш со друштво и btw да си грицкаш помфрит, или да пиеш милкшејк, добро е ко место.
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
106
Поени од реакции
1
Мене ми се одвратни сендвичите од McDonalds. Сите имаат некаков слаткаст вкус, бљак...а тоа реата што се шири кога поминаувам покрај McDonalds ме одвраќа од помислата да влезам внатре. Единствено сладоледот им е ОК
 
Член од
30 декември 2005
Мислења
114
Поени од реакции
0
Ako zborime za Mcdonalds vo Makedonija bi rekol deka e luksuz da jades a kamoli da se najades bidejki eden big mac obrok e 200 - a za tie pari mozes mnogu poveke da se najades vo bilo koja sendvicara ili pa kafana -
No sepak sum za Mcdonalds - bidejki kolku tolku siguren sum vo toa sto go jadam - koga sum vo stranstvo Mcdonalds e najdobriot izbor pa i najevtiniot
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
mmmmm moeto omileno mesto... :) samo ne vo makedonija...
zaso stvarno ne se isplaka epten e skapo za kaj nas
dodeka stranstvo e eftino mislam normalno kako da recam...
a inace lele lele ko ke sednam amin izleguvanje :)
 

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
Како ми се јаде сега од Мекдоналдс мммммммм
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Треба да изедеш 3758 хамбургери за да се најадеш како човек.Нишо не му фали на McDonalds,важно да јадам:vozbud:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Мекдоналдс е ОК...Не викам не .. Али за да се најдадеш асално треба да бапнеш некојси добри 200 денари што не е баш ефтино
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
ако сакате да бидете дебели, холестеролни, и да умрете побрзо, јадете во мекдоналдсссс!!!!!!!!!!!!!
замислете... вашата дебелина овде се крие, злобно повикува здебелете се вие....вештачко, во мекдоналдс е најмрсно, зошто мекдоналдс знае ова е најодвратно ваше место, во мекдоналдс дебелејте сеееееееееее....вака идеше песната?:pos2:
:pos2::pos2:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Кога бев мала ги сакав само ради играчките. Сега ги сакам само ради сладоледот. :pipi:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Мекдоналдс-блјак.
Од коа гледав на телевизија за чистоќата не ми текнуна веќе таму да погледнам а камоли да јадам!
Барем тука во Германија се под голем притисок,минимално платени работниците,плукат во сендвичите,наплатува и мора да оди WC да чисти без ракавици и пак се враќа да направи сендвич.
Подобро гладна ќе бидам отколку таму да јадам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom