McDonald's и случувањата со McDonald's во Македонија

Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Се' ми е убаво од тоа место, иако недоволно најадува=). Ама помфритот е моментот.:smir:
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
Се' ми е убаво од тоа место, иако недоволно најадува=). Ама помфритот е моментот.:smir:
Ич не најадува, али помфритот... Мммм, некогаш има и компирчиња по 1 метар, ко шпагети да јадеш :pos2:
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Мекдоналдс (овој во Македонија) е за нигде. Ти дава мали лепчиња како колачи, кои е напунети со ќофтенце и нешто краставица и домат, за 60 денари. Мислам тоа е претеризам , со тие пари можам да направам 3 пати поголем сендвич од оној што ми го дава:tapp:. И исто така во ниеден Мекдоналдс во светот не се служи пиво, туку само во Македонија...
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
vo mekdonalds neznam kolku pari ke mi trebat da potrosam za da se najadam
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Сум јадел порано кога сум бил во Скопје и можам да кажам дека сендвичите се премали.Можеби нешто е сменето,но прескапи беа тогаш а за толко пари низ тие трафиките може да се прејадеш. Ке ти требаат едно 1000 денари за да се најадеш асално. :toe:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Пред некој ден кога бев за Скопје јадев во McDonalds. Дадов 120 денари и што да кажам, се "прејадов". Уште 120 најмалку ќе требаше да дадам за да се најадам, ама викам си, ај подобро ќе гладувам некое време. :)
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Знам дека брзата храна е смрт за држење добра линија,но што се може..Во месецот одам 4-5 пати и ги обожавам хамбургер оброците. Еден оброк ме најадува дури и премногу. Се-се, ама тоа лепчето колку е вкусно, има некој специфичен неодолив вкус, мх мх...I can taste it now :)
 
П

Паган-др

Гостин
МекДоналдс имаат убави работи ама мали се бе. Со тие 70 денари што ќе ги дадам за хамбургер (што во заб ќе го ставам), ќе отидам 10 метри подоле и ќе се најадам ко човек у Лесковачка. :)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Шознам , мене ме најадува од Мек еден Хамбургер оброк. Сосема доволно ми е . Од други места хамбургери ме прејадуваат и лошо ми доаѓа , вака , таман ми е.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Eдинствена добра ствар у мек е помфритот, се друго е тиње. Избегавам јадење у мек, дали 1 у година дена јадам у мек..
Мрзам амерички срања као мек..
 

peppeGT

BMW piacere di Guidare...
Член од
10 април 2009
Мислења
363
Поени од реакции
12
Мекдоналдс (овој во Македонија) е за нигде. Ти дава мали лепчиња како колачи, кои е напунети со ќофтенце и нешто краставица и домат, за 60 денари. Мислам тоа е претеризам , со тие пари можам да направам 3 пати поголем сендвич од оној што ми го дава:tapp:. И исто така во ниеден Мекдоналдс во светот не се служи пиво, туку само во Македонија...
pivo:tapp: u sekoj Mc Donalds ima barem u site so sum gi posetil u evropa..............:pos2::pos2:"nema pivo":pos2:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
ajde uste malce i vo Tetovo gotov ke bide McDonald's
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Од последниот пат кога бев таму,откога ми дадоа компирчиња од пред којзнае колку дена,препржувани којзнае колку пати во истото масло и откога кока-колата ми замириса на бензин си реков:“ Више ја овде Јок ! „
Си го одржав кажаното не сум јадела од таму којзнае од кога,а сеа гледам пак ги напумпале цениве па можда и некој ќе им купува.:toe:
За тие пари што ќе ги фрлиш таму додаваш уште 50 и одиш во аматти,се најадуваш како човек,без да ти пиштат дечишта на глава и без да те станува некој во сред јадење зошто сакал да се поздрави со тебе.:nesvest::uvo:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Не дека не е вкусно лепчето или пофритот ама за тие пари јас во 7мица или лесковачка кога ќе земам ќе се прејадам начисто, а и поефтино ќе поминам и повкусни ми се нашите хамбургери.
Кај нас јадам просечно еднаш годишно во Mc donalds :)
Последен пат лани и компирите не беа оние стари компирчиња него оладени и невкусни :lut:
И во странство не јадам, него одам во Бургер.
Единствено добро сеќавање ми е пред 5-6 години кога бев прегладнета на екскурзија и во Софија изедов 2 биг мека и 2 големи помфрита и голема кока кола и ќе пукнев :icon_lol:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
ми се лоши од мкдоналдс.Освен помфрит друго ништо не јадам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom