MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Неограничен е, од коа ќе ги надминеш тие 150, нема лимит :)


Брзината е дупло побрза од dial up :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Македонски телеком нуди интерактивна телевизија


Македонски телеком од 12 ноември воведува телевизија преку интернет протокол - IPTV, услуга која ќе биде позната под брендот МаxTV. Оваа услуга ќе се нуди и во пакет заедно со интернет и фиксна телефонија како 3 Маx.

Корисниците на Т-home основните телекомуникациски услуги (говор и интернет) како и телевизија ќе ги добијат на едно место, на иста сметка. Основниот пакет на услугата МаxTV ќе чини 999 денари, а за 3 МаxTV ќе има два пакета со еднократна претплата од 1.200 денари, и цена на пакетот од 1999 денари со вклучени 25 гигабајти интернет сообраќај, 500 вклучени минути во мрежата на телеком и преку 70 ТВ канали, односно 2.499 денари со неограничен интернет сообраќај, неограничени разговори во мрежата на Македонски телеком и исто така преку 70 ТВ канали.

“Една од карактеристиките на оваа услуга е што на пример програмите во живо можат да се паузираат и да се гледаат во било кое време, можат да се изнајмат филмови од големата видеотека на барање без да го напуштите вашиот дом“, рече Николај Бекерс, главен извршен директор на Македонски телеком, на денешната презентација.

Меѓу другите карактеристики кои ги вклучува услугата се електроснки програмски водич што ја покажува целокупната програма за 14 дена, слика во слика на ТВ екраните, како и можност за контрола од страна на родителите врз програмата со вклучување забрана на одредени содржини.

Оваа услуга за прв пат е воведена во Франција пред 5 години. Во Германија пак на пример, основниот пакет на ваква услуга чини над 50 евра.


Автор на веста: Нетпрес
Објавена на 07.11.2008 13:21:18
Поо крадење на големо пример во Софиа
Неограничен Upload и Download, брзината не се намалува никогаш значи баш неограничен, брзина на интернетот е 80 Mbps dl од домашни сервери и или 20 Mbps од странски сервери , и бесплатно ти даваат IPTV со 30 tv канали за 750 денари.

E па сега споредете.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.469
E па сега споредете.
Ај да не дојде Мацедалиен па да напише за неговиот пакет што го има, па и ти да се фатиш за глава.

Јас сакав да прашам, дали на некој му се јавиле од МТ.нет во врска со ова. На сајтот има едно аплицирај, или како и да беше, го поплнив, ама ги нема да ми кажат дали кај мене може да се стави такво нешто.
Кај мене во село нема кабловска, а и плус иаме роднини у странство на кои татко ми би сакал да им се јавува, така да сето тоа за 3000 денари, спремен сум да го плаќам. И онака плаќам околу 3000 денари за телефон и интернет башка.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Ај да не дојде Мацедалиен па да напише за неговиот пакет што го има, па и ти да се фатиш за глава.

Јас сакав да прашам, дали на некој му се јавиле од МТ.нет во врска со ова. На сајтот има едно аплицирај, или како и да беше, го поплнив, ама ги нема да ми кажат дали кај мене може да се стави такво нешто.
Кај мене во село нема кабловска, а и плус иаме роднини у странство на кои татко ми би сакал да им се јавува, така да сето тоа за 3000 денари, спремен сум да го плаќам. И онака плаќам околу 3000 денари за телефон и интернет башка.

Добро тој е џенем зборам за балкански стандард :)
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
ama 3000 со бесплатни разговори на телефон :) јес:nesvest:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
ama 3000 со бесплатни разговори на телефон :) јес:nesvest:
Поточно 100 бесплатни часа (aко некој надмине се наплаќаат по редовни цени) локален и национален сообраќај само во мрежата на T-Home.
 
P

Princ

Гостин
Поточно 100 часа се 4 дена без прекин разговори + 4 часа... За мене веќе е неограничено тоа :icon_lol:
Инаку уште не добив повратна информација дали постои техничка можност кај мене, а верувам и ниеден од вас :mad:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ќе пишат некат кои канали ќе ги има или само тоа сликата ќе си седи ? :)
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Поточно 100 часа се 4 дена без прекин разговори + 4 часа... За мене веќе е неограничено тоа :icon_lol:
Инаку уште не добив повратна информација дали постои техничка можност кај мене, а верувам и ниеден од вас :mad:
Не верувам дека во блиска иднина ќе го добиеме долго очекуваниот одговор. :nesum:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Поточно 100 часа се 4 дена без прекин разговори + 4 часа... За мене веќе е неограничено тоа :icon_lol:
Инаку уште не добив повратна информација дали постои техничка можност кај мене, а верувам и ниеден од вас :mad:

Ги прашав оние од техничка и појма немаат, ми рекоа да се јавам на 171 тие таму знаеле...:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom