MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
27 јуни 2009
Мислења
194
Поени од реакции
89
Да од дополнителните информации за интернет и тв пакетиве е ова, и колку можам да разберам 2 бесплатни приемници има за сите пакети?
Се плаќа само третиот,четвртиот ресивер,месечно околу 120 ден.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
917
Поени од реакции
596
Ни снименото не можем да го гледам.
Овие телеком требаше книги со кодови да ни даваат и типс енд трикс за справување со овие играчкиве


Sent from my phone using Tapatalk
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.152
Поени од реакции
568
Требаше уште некој месец да ја истестираат платформава пред да ја пуштат јавно...
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
108
Поени од реакции
101
Дали претходно снимените материјали од Макс тв остануваат или се бришат ако се префрлиш на Магента тв?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.921
Поени од реакции
7.584
Дали претходно снимените материјали од Макс тв остануваат или се бришат ако се префрлиш на Магента тв?
Се бришат т.е MaxTV ресиверот кога ќе ти го земат со све снименото иде кај нив и ги заболе нив дали тебе ти се потребни снимките. На новиот MagentaTV колку што разбрав нема опција да подесиш снимките да ти останат додека сам не решиш да ги избришеш.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.530
Поени од реакции
11.603
Требаше уште некој месец да ја истестираат платформава пред да ја пуштат јавно...
Море требаше да ја остават за есента 2024, ама кога имаш идиоти директори и раководители кои појма немаат од техника и технологија, а веруваат дека го фатиле Бога за тестиси со понова технологија, ќе си имаш идиотски резултати.

Па и 3D телевизијата беше новитет пред 15 години, а денес ретко кој произведува 3D телевизори. Најновото не е секогаш најдобро и најквалитетно.

Мајкрософт доживеа циркус со Windows Vista, па се спасуваа со Windows 7. Потоа избрзано го пуштија во продажба Windows 8 за да се закачат на пазарот за мобилни телефони, ама не им успеа и повторно доживеаа циркус, па се спасуваа со Windows 10.

Најновото не е секогаш најдобро и најквалитетно.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
710
Поени од реакции
729
Magenta TV moze da im e nesto ubavo samo na tie sto ne probale Move TV / ArenaCloud na Mtel, e toa e platforma. Plus kanali nema sporedba.
Move TV е доста поефтино за разлика од Magenta tv која е поскапа, само ти треба стабилен и брз неограничен интернет и то е то.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.921
Поени од реакции
7.584
Magenta TV moze da im e nesto ubavo samo na tie sto ne probale Move TV / ArenaCloud na Mtel, e toa e platforma. Plus kanali nema sporedba.
EON TV во дизајн и опции подобар од сите овие. Штета што нема таму Arena Sport и некој други тв канали и не го нудат во Македонија само EON Smart боксот.

Колку што имам видено на Јутјуб , видеотека топ средена за секој неук да може да се снајде лесно, креирање детски профил на кој имаш само детски содржини, опција за спортска статистика..
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
825
Поени од реакции
485
EON TV во дизајн и опции подобар од сите овие. Штета што нема таму Arena Sport и некој други тв канали и не го нудат во Македонија само EON Smart боксот.

Колку што имам видено на Јутјуб , видеотека топ средена за секој неук да може да се снајде лесно, креирање детски профил на кој имаш само детски содржини, опција за спортска статистика..
Move e bolje od Eon, ogromna videoteka, vrakanje na site kanali
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.921
Поени од реакции
7.584
Move e bolje od Eon, ogromna videoteka, vrakanje na site kanali
ЕON боксот колку што видов не е до толку ограничен што значи практично има AndroidTV како што има и на повеќето модели на телевизори.
1713776870084.png
Автоматски споено мислење:

И ова има на EON. Sport mode

1713777833077.png
1713777970724.png
 
Последно уредено:
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.003
Поени од реакции
424
ЕON боксот колку што видов не е до толку ограничен што значи практично има AndroidTV како што има и на повеќето модели на телевизори.
Move ne e voopsto ogranicen i ima totalno sertificiran android tv os, eon e ogranicen so povekje aplikacii, edna od niv e netflix, tolku godini se na pazarot seuste ne se verificirani za netflix
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.921
Поени од реакции
7.584
Move ne e voopsto ogranicen i ima totalno sertificiran android tv os, eon e ogranicen so povekje aplikacii, edna od niv e netflix, tolku godini se na pazarot seuste ne se verificirani za netflix
Тоа да ама добро е што ја имаат и EON апликацијата достапна нa Play store исто и Move ја има па ќе си купиш кој сакаш AndroidTV бокс или телевизор и ќе си инсталираш.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.003
Поени од реакции
424
Тоа да ама добро е што ја имаат и EON апликацијата достапна нa Play store исто и Move ја има па ќе си купиш кој сакаш AndroidTV бокс или телевизор и ќе си инсталираш.
Isto taka mnogu bitno na toj sto ke instaliras move ili eon aplikacija treba da ima sertificiran android tv os kako xiaomi box ili stick a ne onie kineskite ili kako fuego android tv ili fuego google tv od poevtinite a ne ST smart tv so fake android od tablet sto simnuva mobilna verzija i ne raboti
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.921
Поени од реакции
7.584
Isto taka mnogu bitno na toj sto ke instaliras move ili eon aplikacija treba da ima sertificiran android tv os kako xiaomi box ili stick a ne onie kineskite ili kako fuego android tv ili fuego google tv od poevtinite a ne ST smart tv so fake android od tablet sto simnuva mobilna verzija i ne raboti
Да де нормално.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom