MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
15.133
Поени од реакции
7.702
Уште не ги ставија овие останативе од Discovery.

120. Animal Planet HD
121. Discovery ID HD
122. Food Network HD
123. Discovery Science HD
124. DTX HD

Кој од овие освен Animal planet има македонски превод?

Food Network знам дека нема македонски превод.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
430
Поени од реакции
181
Уште не ги ставија овие останативе од Discovery.

120. Animal Planet HD
121. Discovery ID HD
122. Food Network HD
123. Discovery Science HD
124. DTX HD

Кој од овие освен Animal planet има македонски превод?

Food Network знам дека нема македонски превод.
Discovery ID се сеќавам дека имаше македонски превод
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.133
Поени од реакции
7.702
И стварно веќе кога ќе ги пуштат останативе Discovery канали?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.133
Поени од реакции
7.702
Neznam denes povtorno istiot odgovor se soocuvame so mala precka ocekuvame do utre da se aktivni
Ајде се надеваме утре со промената на регионалнитe, филмските детските и останатите од SD во HD.

Aко и утре не биде веќе нешто имаат проблем поголем.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
714
Само Канал 5 пишува. Ти пишувам не се замарај со тоа. Каналот си е во HD ако сликата е испелано чисто видлива за око.

Телеком се безвезе кога е во прашање имињата на тв каналите. Јас мислам дека не ни треба на секој канал да пишуваат Телеком HD затоа што веќе тоа е стандард за слика во ова модерно време.

Веќе секој оператор треба сите канали да ги имаат исклучиво во HD. E сега не сме спремни за тоа ама мора да се прилагодуваме на ова модерно време и со новиве технологии.
Претходно на кајронот си пишуваше Канал 5 ХД еве денес приметив дека МРТ3 ХД каналот го нема во листата
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.061
Поени од реакции
14.961
Кај мене Канал 5 беше ставен на позиција 2, и вчера одеднаш го изгубив. Го побарав обичниот канал и го ставив на двојка. Но порано кога шалтав меѓу канали, кога одев на обичен канал излегуваше опцијата ,,гледај во Хд,,. Сега тоа го нема за Канал 5

Патем, снимањето е испомешано....една иста емисија ја снима на две места...дупло, и на Дискавери менито со редоследн на емисии има грешки. Се најавува една емисија, а се пушта друга
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.133
Поени од реакции
7.702
Кај мене Канал 5 беше ставен на позиција 2, и вчера одеднаш го изгубив. Го побарав обичниот канал и го ставив на двојка. Но порано кога шалтав меѓу канали, кога одев на обичен канал излегуваше опцијата ,,гледај во Хд,,. Сега тоа го нема за Канал 5

Патем, снимањето е испомешано....една иста емисија ја снима на две места...дупло, и на Дискавери менито со редоследн на емисии има грешки. Се најавува една емисија, а се пушта друга
Порано си го имал наместено Канал 5 SD на позиција број 2 и сега бидејќи го избришаа и го ставија во HD тој ќе ти биде на крај во листата.

Така и пишува на Инфо каналот дека HD каналите ќе се појават на крај од листата кај корисниците кој ја имаат уредено по свое листата канали.

Повеќе нема да има опција гледај во HD за кога ќе кликнеш ОК да те префрли на HD каналот затоа што таа опција беше на SD каналите кој имаат и HD верзија канал. Телеком ги брише некој SD канали од понудата и истите тие некој канали ги додава во HD.

За снимањето не знам што точно е проблемот а за грешна програмска шема на одреден канал би требало Телеком тоа да пробаат да го средат.
Автоматски споено мислење:

Утре доста SD канали ќе ги менуваат со HD па така да бидете спремни периодот кога ќе се случува тоа да ви снема некој канал. Нека не ве фати паника :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
1 јануари 2010
Мислења
183
Поени од реакции
289
За преостаните Discovery се јавив денес, ми рекоа дека ќе се појават деновиве, додека траат овие префрлања во HD. Според листатата на канали на нивната страна, овие канали ќе бидат достапни само во L пакетот
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.133
Поени од реакции
7.702
За преостаните Discovery се јавив денес, ми рекоа дека ќе се појават деновиве, додека траат овие префрлања во HD. Според листатата на канали на нивната страна, овие канали ќе бидат достапни само во L пакетот
Mене ми пишаа вака
Во основната понуда во тарифите L и дополнителниот „Discovery“ пакет во тарифите М:
120. Animal Planet HD
121. Discovery ID HD
122. Food Network HD
123. Discovery Science HD
124. DTX HD

Каналиве нешто претерано да вредат да не се лажеме не вредат. Можеби нешто би гледал на Animal planet другиве Discovery документарни канал да пополнат место.

Али ме радува Eurosport ги вратија.
 
Последно уредено:
Член од
31 декември 2017
Мислења
289
Поени од реакции
126
Mене ми пишаа вака
Во основната понуда во тарифите L и дополнителниот „Discovery“ пакет во тарифите М:
120. Animal Planet HD
121. Discovery ID HD
122. Food Network HD
123. Discovery Science HD
124. DTX HD

Каналиве нешто претерано да вредат да не се лажеме не вредат. Можеби нешто би гледал на Animal planet другиве Discovery документарни канал да пополнат место.

Али ме радува Eurosport ги вратија.
pisi im marcello i za hrt1..onaka uz pat
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Discovery ID се сеќавам дека имаше македонски превод
Колку што памтам јас имаше српски превод, освен Анимал Планет, на авму пишува за Disc. Science дека има мк превод, претходно немаше. Но информациите таму ги земам со резерва, затоа што за Nat Geo Wild пишува дека има мк превод, а нема никаков.

Не се сериозни, програмската шема на многу канали е на српски, на некои е на македонски, не знам зошто никој не се замара со тие работи...
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
430
Поени од реакции
181
Колку што памтам јас имаше српски превод, освен Анимал Планет, на авму пишува за Disc. Science дека има мк превод, претходно немаше. Но информациите таму ги земам со резерва, затоа што за Nat Geo Wild пишува дека има мк превод, а нема никаков.

Не се сериозни, програмската шема на многу канали е на српски, на некои е на македонски, не знам зошто никој не се замара со тие работи...
Информација ми е од архива од страната на бум тв
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom