MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Информација ми е од архива од страната на бум тв
Јас го гледав доста каналот, на Макс тв имаше српски превод. Се сеќаваш дали си го гледал некогаш со македонски?
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
430
Поени од реакции
181
Јас го гледав доста каналот, на Макс тв имаше српски превод. Се сеќаваш дали си го гледал некогаш со македонски?
Можеби грешка сум ,одамна беше кога имам гледано на каналот после го заменија со ID xtra
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.161
Поени од реакции
7.711
Discovery канали се ништо посебно ниту нешто претерано примамливи за гледање. Пишав и предходно дeка можеби oд сите би гледал Animal planet.

BBC Earth, DaVinci вечерни термини, Viasat History, Viasat Explorer, Viasat Nature, 24Kitchen поинтересни се.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.161
Поени од реакции
7.711
Ги сменијс некој предвидени тв канали за денес во HD и сега на едниот ресивер кој го рестартирав РТС Свет се појави во HD но затемнета тв програма со известување нема авторски права. Додека на другиот ми остана РТС Свет во SD и можев да го гледам без проблеми :eek:
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
939
Поени од реакции
620
Ги сменијс некој предвидени тв канали за денес во HD и сега на едниот ресивер кој го рестартирав РТС Свет се појави во HD но затемнета тв програма со известување нема авторски права. Додека на другиот ми остана РТС Свет во SD и можев да го гледам без проблеми :eek:
Демек хд има други авторски права

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.161
Поени од реакции
7.711
Демек хд има други авторски права

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Поминаа веќе една емисија почна Слагалица квизот еве го пред крај и уште е затемнето.

Тој тв канал најмногу се гледа кај мене дома. Повеќе дури и од македонскиве тв канали.

Како будала се утепав од рестартирање ресиверите :icon_lol:
Screenshot_20220202-135621_Chrome.jpg
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
289
Поени од реакции
126
Поминаа веќе една емисија почна Слагалица квизот еве го пред крај и уште е затемнето.

Тој тв канал најмногу се гледа кај мене дома. Повеќе дури и од македонскиве тв канали.

Како будала се утепав од рестартирање ресиверите :icon_lol:
Прегледај го приврзокот 321035
ako dojde vreme Slagalica da e zatemneto nesto ne e vo red so mentalniot sklop na poedinci
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.161
Поени од реакции
7.711
ako dojde vreme Slagalica da e zatemneto nesto ne e vo red so mentalniot sklop na poedinci
Го средија веќе откако заврши репризата на Слагалица. РТС Свет е наменет за дијаспората и се што е нивна продукција и имаат дозвола за емитување без проблем надвор од границите на Србија преку сателит го емитуваат на тој канал. Колку веќе години го имаме тој канал во понудата до сега ниеднаш не бил затемнет. Денес е негово прво затемнување ама тоа сигурно беше грешка од Телеком.


Од денес Fox каналите се во HD и уште некој филмски канали. Јас приметувам дека малку споро ги уклучува некој канали кога вртиш по каналите.
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2015
Мислења
2.691
Поени од реакции
1.600
Уште не се AXN каналите во ХД, ниту пак повеќето музички канали, за CNN не сум сигурен.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.161
Поени од реакции
7.711
Уште не се AXN каналите во ХД, ниту пак повеќето музички канали, за CNN не сум сигурен.
Не знам дали тие беа најавени за додавање во HD.

DaVinci исто најавен беше но не го ставија во HD.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
73
Поени од реакции
85
Ги пуштија ID, Science и останатите. Кај овие две има албански превод, ама нема македонски :mad:
 
Член од
28 октомври 2018
Мислења
4
Поени од реакции
0
Da Animal planet seuste ne e pusten a Discovery ID Discovery Science i DTX nemaat makedonski prevod nitu na satelitska ima srpski hrvatski i albanski prevod no ne i makedonski a telekom zakonski moze da pusta samo prevodi na makedonski i albanski. Dajte nekoj predlog do Telekom da gi pushtat Cinestar filmskite kanali gi ima na poveketo kabelski operatori vo zemjava.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.691
Поени од реакции
1.600
Колку пари е Дискавери пакетот, сега видов ја тргнале Фоод Нетворк од М и ја префрлиле во новиот пакет со Анимал Планет, не се нормални овие од Телеком.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom