Maкедонија - Словенија, 10.09, 17:00

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.215
Поени од реакции
41.319
Не е само статистиката во прашање, неговото искуство и интелигенција и во одбраната и во нападот ги губат, има работи кои статистиката не ги покажува а на терен се круцијални за нашиот тим, вака статистика кога ќе му видиш ќе речеш, хе, може да се покрие ... маломорген тоа, не можеш да покриеш некој кој е мањак у ротација од 8 играчи со дел од тие двајца високи што се дел од истата, ако зборите за замена на Гечо тоа треба да е некој плус од клупа ( покрај Чековски и Самарџиски ) а таков Марин нема, Самарџиски со таа висина ја уште го немам видено да закуца на ова ЕП ( нека ме потсети некој дали забил до сега ).

p.s. Моите ставови се базираат на инфото дека Гечевски веќе нема да може да настапува за нас, сеуште не сум начекал инфо кое ова и официјално го потврдува.

p.p.s. Сега и Србија во една ваква ситуација со играчите кои ги имаат под кошеви, пред Се алудирам на Крстич, е тим кој нема да ни одговара, пак стојам на ставот дека Литванија е '' најидеален '' противник за нас.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Со победата денес, дефинитивно нема да играме со Шпанија или Франција, што е добро за нас.
Добро е, што прво играат од другата група, па ќе може да се калкулира со Русија.
 
В

Вори

Гостин
Не е само статистиката во прашање, неговото искуство и интелигенција и во одбраната и во нападот ги губат, има работи кои статистиката не ги покажува а на терен се круцијални за нашиот тим, вака статистика кога ќе му видиш ќе речеш, хе, може да се покрие ... маломорген тоа, не можеш да покриеш некој кој е мањак у ротација од 8 играчи со дел од тие двајца високи што се дел од истата, ако зборите за замена на Гечо тоа треба да е некој плус од клупа ( покрај Чековски и Самарџиски ) а таков Марин нема, Самарџиски со таа висина ја уште го немам видено да закуца на ова ЕП ( нека ме потсети некој дали забил до сега ).

p.s. Моите ставови се базираат на инфото дека Гечевски веќе нема да може да настапува за нас, сеуште не сум начекал инфо кое ова и официјално го потврдува.

p.p.s. Сега и Србија во една ваква ситуација со играчите кои ги имаат под кошеви, пред Се алудирам на Крстич, е тим кој нема да ни одговара, пак стојам на ставот дека Литванија е '' најидеален '' противник за нас.
Да се играше првенствово во Шпанија на пример,тогаш да.Литванија ќе беше условно кажано најлесниот противник.Но првенствово се игра токму кај нив,имаат огромна поддршка од публиката,играат на веќе добро познат и пред се нивни терен.
Тоа е зафркнато.
А од друга страна ги сакам Србија,затоа што сме многу слични како народ пред се.Сличен менталитет и карактер,инает и уште многу други работи.
Со јака одбрана и да не ги оставаме на три тогаш можеме да се носиме и со нив.На пријателскиот турнир и сам виде дека изгубиме само со 5 поени разлика,ако не се лажам.
Така да во секој случај јас би ги одбрал Србија пред Литванија.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.130
Поени од реакции
18.127
Дечки префрлајте се во темата Македонија - Русија.
Словенија е завршена приказна :D.
 
Член од
26 октомври 2010
Мислења
29
Поени од реакции
11
od intervjuto vo dnevnik.....zbori zena mu na Antic

Тие живееја за овој натпревар. На Мекејлеб не му било јасно зошто толку сакаме да ги победиме Грците. Тие само му рекле: „Направи с` за да победиме и ќе видиш кога ќе се вратиме во Македонија на аеродром ќе те пречекаат илјадници обожаватели“. Сега на шега им велел на кошаркарите дека ги држи за збор и очекува тоа ветување да се исполни.

pa....vredi li da go ispolnime toa sto mu go vetile nasive na BO???????? heheh

---neeeeeee LOL
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Океј, тенки ќе бидеме ради тоа што Марин игра само 8 играчи, а отсуството на Гечевски ќе се осети најмногу во одбраната, но не е ништо изгубено нормално, мене многу ме радува фактот што Самарџиски во последниве две утакмици значително се подобри, па така тој со неговата висина може да биде од големо значење за тимот. За скок тука е и Антиќ, а и Војдан во неколку наврати покажа дека знае да скока...
Не заборавајте на нашето најсилно оружје, човекот кој има решение за се - големиот Марин !!!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Не заборавајте на нашето најсилно оружје, човекот кој има решение за се - големиот Марин !!!
Интересна работа ама многу малку луѓе кај нас, дури по медиумите, новинарите кои го следат првенството итн... многу малку пишуваат за тренерот и многу малку кредит му даваат. Од друга страна, кога кај нас тренер ќе оплеска, и мајки и шајки се спомнуваат. Сега испаѓа, ко да можат они и без тренер, Бо ќе ја земе топката и ќе им кажеме...

Честитки за Марин од мене, ги заслужува сите пофалби што успеа да организира една ваква екипа.
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Огромна штета за нас,ни беше потребен Гечевски во тоа четвртфинале без разлика со кого ќе играме..да ме прашувате мене подобро да загубевме од Словенија одколко да го загубевме него..зошто ? Играше Гечевски на ова европско добро во одбрана,али во нападот не беше баш сјајен (знае тој многу подобро од ова што го изигра до сега) иако повреден сепак гинеше секоја чест !! слабо му идеа тројките,не само нему туку на цела репрезентација,очекував дека ќе распали баш во тоа четвртфинале..играме на ова европско најдобра одбрана,но за да победиме некоја репрезентација од другите групи потрбена ни е јака реализација било шут за 2 или 3..како и да е нема откажување идеме до крај,да се надеваме дека Чековски ќе се повампири како со грција !!
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
najmnogu sanis bi imale protiv germanija ako tamu igranovitski jas ja posakuvam tokmu germanija za cetvrt finaleto
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Колку ми е само криво ради Тоше Гечевски, срцето го остави на теренот :cuc: Морам да се сложам со констатацијата на српските коментатори Македонија не е само еден играч. Македонија е целата екипа. Па еве видете каков луксуз си дозволивме вчера, еден од нашите најдобри кошаркари - капитенот Перо Антиќ не постигна ниеден поен а сепак газевме. Оптимизам малку дечки оптимизам.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
МИслам дека грешка направија нашиве кога го изоставија Николовски и го зедоа Димчевски. Николовски секако до овој дел ќе ја опоравеше повредата на забот а и безтоа ништо немаше да изгубат Димчевски 1 секунда нема изиграно...:tapp:...Ама тоа е секогаш не бијат нас малери :tapp: Ама ние имаме големо срце и ќе се бориме до крај!
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Мене не ми се отвара линкот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom