m:SAT TV Mакедонија Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Ова е на Max пакетот. Цела понуда канали

Само плус на ова има и FTA (Free to Air) канали. Тоа се оние канали што може да се фаќаат на сателит и гледаат слободно а не се дел од официјалната понуда канали.
 
Последно уредено:
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
„Krećemo sa satelitskom televizijom, a u martu ili aprilu krećemo i sa mobilnom telefononijom u Severnoj Makedoniji”, rekao je Lučić gostujući na TV Prva.
 
Член од
12 јуни 2013
Мислења
99
Поени од реакции
49
Ова е на Max пакетот. Цела понуда канали

Само плус на ова има и FTA (Free to Air) канали. Тоа се оние канали што може да се фаќаат на сателит и гледаат слободно а не се дел од официјалната понуда канали.
Нема многу FTA канали на Астра 23,5 така да тоа е...
А и не ми се јасни со еднократнава такса за приклучок + додатен ресивер ? Прескапо!!! Освен ако ги монтираат гратис инаку пропала инвестиција...Според мене..Сепак со договор на 24 месеци инсталацијата е гратис...
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Нема многу FTA канали на Астра 23,5 така да тоа е...
А и не ми се јасни со еднократнава такса за приклучок + додатен ресивер ? Прескапо!!! Освен ако ги монтираат гратис инаку пропала инвестиција...Според мене..Сепак со договор на 24 месеци инсталацијата е гратис...
Не знам најверојатно ќе треба тие FTA канали да бараш и на друг сателит како што е Eutelsat ако е возможно.
 
Последно уредено:

Leopeo

SpaceTe
Член од
12 септември 2021
Мислења
87
Поени од реакции
21
Nekoj bese denes vo prodavnicata

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Нек избацат небитни канали ко Курир, Коперникуси, Пинкове ѕвездице и нек намалат претлатата. Жива глупост е да плаќаш за такви небитни канали.

И Еуроспорт каналите што со обична претплата ги имаше мислам со А1, овие ги ставиле во најскапата претплата? Сериозно? Небитниов ТВ1000 во средната претплата? :pos:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.211
Поени од реакции
3.594
Nisto posebno..... A i +199mkd za 2ri resiver...koga kaj site e 99 vamu 199 bez internet i mobilna tesko mn.tesko.....
Da pocekame mart/april....
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Sve je isto samo njega nema..nisto posebno e se ovie..plakjam 2096 denari na Telekom ...site kanali (osven albanski) 2 televizora..1 fiksen prema site free i 1 mob.prema site free..i optika internet. Cao mtel...u drugiot zivot maybe...
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.941
Видот на мрежа (сопствена вс виртуелна) нема врска во статусот на оператор. Оперстор е оператор, давател на услуга.
Ako eden operator e Virtuelen togas toj operator nema sopstvena Telekomunikaciska mreza i nema da moze da ima dobra cena na uslugite koj gi nudi bidejki e virtuelen i zavisen od toj operator koj sto ja koristi mrezata na koristenje

Dodeka ako ne e virtuelen operator togas ke ima svoj Telekomunikaciska mreza i ke moze da ponudi poniska cena na svoite uslugi i konkurencijata ke raste

Inaku operator si e operator no toa dali ke bide virtuelen ili nevirtuelen najveke se odrazuva na cenata na uslugite od Telekomunikaciskiot operator.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
На сајтот на Aвму, Мтел е ставен во Скопје

Знам еден салон засега имаат во Скопје но дали засега само сателитска нудат во Скопје?
 

Leopeo

SpaceTe
Член од
12 септември 2021
Мислења
87
Поени од реакции
21
На сајтот на Aвму, Мтел е ставен во Скопје

Знам еден салон засега имаат во Скопје но дали засега само сателитска нудат во Скопје?
Ne raboti satelitska taka satelitska raboti taka sto pokriva cela makedonija

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom