m:SAT TV Mакедонија Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
23 јануари 2020
Мислења
11
Поени од реакции
4
Neznam koja budala bi otisol kaj ovie da gleda sport vo sd..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Кај мене требаше да инсталираат. Одиме во салонот, таму тие немаат поима што зборат за 2-3 дена ќе ни се јавеле. За 10 дена ни се јавува Србинка за кога да дојдат монтериве ок се договараме. Тие па друга прича се, не усеа да ја инсталираат зошто "сме немале услови", живеам во куќа, и имавме антена поставено пред тоа. Чим така рекоа ништо не бидна со работава.
Отидоа кај комши да им инсталираат, откако си отидоа настанаа проблеми. Со немање сигнал, лоша резолуција, фалење канали се одлучија да го прекинат договорот. Не плаќаа пенали зошто го прекинале во првите 14 дена.
Според ова видете си дали би сакале да станете корисник на овој оператор. Бар сега за сега со сателитскава катастрофа се, за понатаму ќе видиме.
 
Член од
16 ноември 2021
Мислења
14
Поени од реакции
15
монтажата и монтажерите им се многу лош дел на МТЕЛ непрофесионалци приучени монтажери со основни непознавања на работата што ја работат..кога монтираа кај мене на моите забелешки за јачината на сигналот викаа дека е добар а изнесуваше едвај 82% со варирање до 77% за квалитет на сигналот...на моите реакции и брање за раскинување на договорот дојдоа и веднаш реакција друго квалитетно ЛНБ дотеруввње на квалитет на сигнал од 100% со пад до 98 % на врнежливо време...затоа барајте си го тоа што ви следува и што го плаќате
 

enko2974

Premier Сasual Dating - Authentic Maidens
Член од
13 декември 2011
Мислења
52
Поени од реакции
14
Тоа сте се во право,јас се јавив во салон,ми рекоа не треба никакви услови за поставување,но јас имав сателитска антена и знаев дека имам лош агол на зградата но оставив да видам што ќе речат монтажерите.Дојдоа гледаа меркаа,мереа,неможе ,може ,да си ставиш држач па ќе пробаме ми рекоа,но јас сепак мислам дека они треба да го решаваат тоа за да имаат претплатници,вака незнам до кај ќе тераат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Редовен програмски надзор врз операторот МТЕЛ


Скопје, 20 декември 2021 – Редовен програмски надзор за обврските коишто се однесуваат на регистрација на програмски сервиси во Агенцијата и титлување на програмите коишто ги реемитуваат операторите и обврската во програмскиот пакет кој го нудат операторите задолжително и бесплатно да се содржани програмските сервиси на јавниот радиодифузен сервис е извршен врз операторот Мтел од Скопје.



При надзорите констатирано е дека кабелскиот оператор за своите корисници ги реемитува програмските сервиси “Kitchen TV”, “Dexy TV” и “CBS Reality” кои не се опфатени со потврда на регистрација на програмски сервиси издадена од Агенцијата.

Извештаите од извршените надзори се достапни на линковите:

Мтел – (член 143 став 3 од ЗААВМУ) – 17.12.2021

Мтел – (член 64 став 2 и член 141 од ЗААВМУ) – 17.12.2021
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Добро бре, не може ли да најдат некоја манекенка од Македонија (а сигурно ќе најдеа некоја барем што се презива на -ИЌ) па мора некој си таму на друг јазик да дава награди? Има ли некој Македонец што работи во оваа фирма? Тие на шалтерот од каде се? На кој јазик зборат? Бил ли некој таму?

 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Ја ги чекав од 8-30 ко што рекоа, дојдоа у 12 за да ми кажат собата не ти е на север и ќе мора многу бушење од терасата до кај тебе у соба.... и ништо на крај.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
1000 претплатници, некако брзински растат овие
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
147
1000 претплатници, некако брзински растат овие
Примамлива е понудата,плус и со половина претплата добиваш поквалитетни канали за скоро иста цена на кабелски оператор...да видиме дали и кога ќе почнат да нудат и други услуги како Мобилна ,фиксна и нет...
Мене ме интересира дали има и други слободни канали плус од овие балканскиве....?!?
 

Leopeo

SpaceTe
Член од
12 септември 2021
Мислења
87
Поени од реакции
21
Они кажаа дека у новата година ќе имале интернет и мобилна телефонија

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
149
Поени од реакции
96
Ima li nesto najava od mtel kao za nova godina nekoj kanal plus ili bar nekoi sd da gi ufrlat vo hd , kako da receme arena premium na primer
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Примамлива е понудата,плус и со половина претплата добиваш поквалитетни канали за скоро иста цена на кабелски оператор...да видиме дали и кога ќе почнат да нудат и други услуги како Мобилна ,фиксна и нет...
Мене ме интересира дали има и други слободни канали плус од овие балканскиве....?!?
Јас ако добро разбрав во Април-Мај ќе почнат со мобилната и фиксен нет. Малку чудно ама иптв не спомнаа но гледајќи ја понудата во Австрија, ќе биде ваљда со апликација на тв достапна наAndroid TV, Apple TV, Fire stick, Samsung, Lgтв. Неверувам дека би оделе со ресивер иако тоа би било добро. Ако има некој инсајдер тука нека каже хинт.
 
Член од
12 јуни 2013
Мислења
99
Поени од реакции
49
Има некој на форумот да пише информации од искуство за МСат ?
Каква е сликата, каков е ресиверот, менито ?
Дали се гледаат само каналите што ги имате на МСат или има и канали од соседен сателит ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom