Mетал

Метал

  • Обожавам

    Гласови: 621 54,5%
  • Слушам чат-пат

    Гласови: 285 25,0%
  • Не ми прави толку мерак

    Гласови: 102 8,9%
  • Неможам органски да го поднесам

    Гласови: 132 11,6%

  • Вкупно гласачи
    1.140
F

FallenHypaspist

Гостин
Последниве денови наступов посебно ме пали....

 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
последно сум на ова:

Hour of Penance - Misconception

баткиве се слични на Fleshgod Apocalypse, исто така и овие се од Италија
одлични се, слушнете па да видам мислења
 

DeathControlmk

Will are?
Член од
7 февруари 2009
Мислења
124
Поени од реакции
9
Па пред некое време јас ги постирав овие.Нели ми се смееше аладин колку сум неурамнотежен во врска со бруталот
Еџ, па не сум видел јбг :smir:

МЕТАЛЦИ, како беше мајов? Јас се дружев со многу пиво и тодоровски :vozbud:?
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Еџ, па не сум видел јбг :smir:

МЕТАЛЦИ, како беше мајов? Јас се дружев со многу пиво и тодоровски :vozbud:?

иуууууууууу јако беше......само едно ми остана во ум...

Од нашата десна страна гледаме еден џбун, што е многу ретка појава....многу ретка појава

малку оф тема забегавме али нека си тера за метал.....
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Ej ама закон мај брат тоолку ми беа водени чизмите што меѓу прстите жаби скокаа.
А инаку закон јас се дружев исто со мн пиво и мн жолта(рикиа)
 
Член од
10 март 2009
Мислења
25
Поени од реакции
3
Први Мај е ден за протести и за кревање на гласот против сите работи кои ни сметаат а не за локање алкохол и гнетење скара. Барем тие што слушаат метал треба да го знаат тоа. Арно ама, кај нас апатијата проголтува све, дури и вас...
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Зошто пак да го креваме гласот...?? Ти комуњар да не си случајно??
 

DeathControlmk

Will are?
Член од
7 февруари 2009
Мислења
124
Поени од реакции
9
Зошто пак да го креваме гласот...?? Ти комуњар да не си случајно??
Кој знае, али дај не е тоа темата, ја прашувам металци како им поминал мајот (нели на металски начин, метал, пиво, гане тодоровски (некои :)) колку лудувале, зш метал металски начин на славење празници, па мислев може да го спомнам у темава али ете, да не бегаме од темата :)
 
Член од
10 март 2009
Мислења
25
Поени од реакции
3
Зошто пак да го креваме гласот...?? Ти комуњар да не си случајно??
Ах, да, заборавив колку е прекрасно во државава и на планетава воопшто... против што воопшто би можел да се крене гласот? :)

Жално е кога некој металот го сведува само на она клишето „глеј ме колку сум заебан и колку брутална музика слушам“ што на темава е манифестирано во „глеј ме колку youtube спотови ќе ти пастирам сега“.

Инаку комуњар сум колку што Kreator или било кој бенд со издржана идеологија се комуњари. Навистина е жално кога ќе видиш дека 1ви Мај се поврзува со комунизмот а всушност се работи за празник кој произлегува од капиталистичко општество и тоа од држава која врска нема со комунизам (САД за неупатените).

И воопшто не сум надвор од темата, металот е бунт, протест, инает, непокор, среден прст... без разлика како вие сте го сфатиле.
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Во денешнината нема којзнае против што да се буни освен против државата...а во овој момент само комунистите се бунат против неа...а таа последнава реченица повеќе се лепи на панкот отколку металот.....и повлечи си ги зборовите во врска со она...колку брутална музика слушам...:smir:
 
Член од
10 март 2009
Мислења
25
Поени од реакции
3
Во денешнината нема којзнае против што да се буни освен против државата...а во овој момент само комунистите се бунат против неа...а таа последнава реченица повеќе се лепи на панкот отколку металот.....и повлечи си ги зборовите во врска со она...колку брутална музика слушам...:smir:
FallenHypaspist, кога тврдиш нешто треба да го поткрепиш со барем еден аргумент. Дека немало „којзнае против што да се буни“ и дека „сите што се бунеле против државата биле комунисти“ не само што не држат вода туку звучат ко да се кажани у скеч на К-15. :)

А за тоа со бруталната музика, јбг, претпоставува дека некој ќе ме сфати буквално, реченицата важи за било каква музика која не е мејнстрим и која се разликува од она што е широко прифатено.
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Абре човек...стварно не ти оди логиката некако...или пак само сакаш да ме испровоцираш..?? Сакав да кажам дека нема никаква потреба од бунење бидејќи моментално ја имаме најдобрата влада во последните 20 години..

Револтот е многу поголема карактеристика на панкот отколку на металот...така да сам се посече човек...а тоа што не размислуваш ни малку пред да пишеш нешто си е др работа...
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Абре човек...стварно не ти оди логиката некако...или пак само сакаш да ме испровоцираш..?? Сакав да кажам дека нема никаква потреба од бунење бидејќи моментално ја имаме најдобрата влада во последните 20 години..

Револтот е многу поголема карактеристика на панкот отколку на металот...така да сам се посече човек...а тоа што не размислуваш ни малку пред да пишеш нешто си е др работа...
Остај...
 
Член од
10 март 2009
Мислења
25
Поени од реакции
3
Абре човек...стварно не ти оди логиката некако...или пак само сакаш да ме испровоцираш..?? Сакав да кажам дека нема никаква потреба од бунење бидејќи моментално ја имаме најдобрата влада во последните 20 години..
Се надевам дека не си сериозен. :)

Револтот е многу поголема карактеристика на панкот отколку на металот...така да сам се посече човек...а тоа што не размислуваш ни малку пред да пишеш нешто си е др работа...
Не само јас, „се посекле“ 90% од метал бендовите. Треба да им објасниш на сите дека го утнале жанрот и дека треба да ја прифатат твојата класификација. :)

"Lost forever
A whole generation of pathetic lost souls
With no meaning no depth
They're already dead, before it gets old
Anonymous, blank
No individuality, uniformed
A wholesale
Blanket identity, from the day that they're born
- Another generation to mourn

What choice for a new generation?
Another generation under sedation"

Ова е од Carcass и убаво ја опишува состојбата во која се наоѓаат луѓето кои (едвај) размислуваат ко тебе.

"Gather the faithful and propose a toast
to the epoch of indifferance "

Ова пак е од бендот кој го имаш у потпис и на аватар, исто така бенд кој ете не е свесен дека шири панк идеологија.

"All addicted to the dark side of life
Cast out but not alone
We're the ones that will not compromise
Antidote to lies both new and old

Now the time has come for us
Unite to fight
Unite to fight
Unite to fight
Unite to fight
Radical resistance now!"

Тек Kreator колку не се свесни дека се у погрешен жанр, аууу...

"Cling to wasted beliefs and visions and bathe in apathy again
No solution, the retributions of spiritual sickness begins

Born we are the same, within the silence, indifference be thy name
Torn we walk alone, we sleep in silent shades
The grandeur fades, the meaning never known "

Nevermore, убаво срочено и кажано преку стихови она што сакав да го кажам погоре.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.442
Поени од реакции
7.829
Ксетров, многу идеолошки ја насочи темава. Се надевам дека постарите металци на форумов ќе те прочиваат и ќе ти реплицираат :) Добредојде на форумов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom