Mетал

Метал

  • Обожавам

    Гласови: 621 54,5%
  • Слушам чат-пат

    Гласови: 285 25,0%
  • Не ми прави толку мерак

    Гласови: 102 8,9%
  • Неможам органски да го поднесам

    Гласови: 132 11,6%

  • Вкупно гласачи
    1.140

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
дфл вода можат да и носат на верка
растурија вчера верка ѕверови само криво ми е што не ја правија jaggah
Верка си се легенди , на сите им се допаѓаат.
Ама кај ДФЛ ми се допаѓа што немале настап каде што не свиреле стегнато, односно немаат никаква грешка направено на настапот , и многу професионално се однесуваат.
 

antitalent

idiotizam i renesansa....
Член од
22 јануари 2009
Мислења
182
Поени од реакции
6
Верка си се легенди , на сите им се допаѓаат.
Ама кај ДФЛ ми се допаѓа што немале настап каде што не свиреле стегнато, односно немаат никаква грешка направено на настапот , и многу професионално се однесуваат.
tuka ke te popravam vo neso na poslednava svirka na no faith se izdrkaa ama ne se glea toa na bend dali gresel ili ne ako znae da napravi dobra muzika i atnosvera u zivo togas e dobro a za greski site praat greski i najtehnickite bendovi se zdrkuvaat pa nikomu niso...
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
tuka ke te popravam vo neso na poslednava svirka na no faith se izdrkaa ama ne se glea toa na bend dali gresel ili ne ako znae da napravi dobra muzika i atnosvera u zivo togas e dobro a za greski site praat greski i najtehnickite bendovi se zdrkuvaat pa nikomu niso...
Се согласувaм дека сите прават грешки , ама поентата ми беше што дека немаат дојдено неспремни. Не зборев за банални грешки како утнал риф гитаристот или на бубњарот му клизнала дупла папуча, туку има бендови кој се качуваат на сцената тотално неспремни , свират како Jam Session да прават во гаража .
Е сеа ДФЛ што се многу пцуени на форуми и тоа највеќе од луѓе кој ги немаат ни чуено... Тоа си е прича за себе:).
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
Верка растурија , ѕверови се. а ДФЛ , беа онака.. ок. али дека сум ги чул ногу пати па не ми беше ногу занимлив нивнио настап.
 

DeathControlmk

Will are?
Член од
7 февруари 2009
Мислења
124
Поени од реакции
9
Abe koj znae koi bea 5 albumi neso so se pustaa 5te naednas is iskaca nekoi psihodelii? kako se vikaa, i dali moze so Qbase da se pustat 5te naednas?:smir::vozbud::toe:
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
На Buckethead албум е тоа. Уствари на Death Cube K. Monolith се вика и е 5 цда, на секое цд има по една трака, а кога сите ќе се пуштат наеднаш се добива целосната песна. Ама амбиентално е делото немој да очекуваш нешто...многу се разочарале од таквите албуми на Buckethead па после почнуваат да брмчат ствари што не треба да ги спомнуваат.
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Abe koj znae koi bea 5 albumi neso so se pustaa 5te naednas is iskaca nekoi psihodelii? kako se vikaa, i dali moze so Qbase da se pustat 5te naednas?:smir::vozbud::toe:
Ќе може со Cubase да ги пуштиш и би то ги препорачал тој албум, пошто знам ист вкус за музика имаме. :helou:
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Дајте нешто квалитетно ама да оди накај брутал.Ми се слуша тоа сега во последно време
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Дајте нешто квалитетно ама да оди накај брутал.Ми се слуша тоа сега во последно време
Еве ти брутал:

Еве ти многу квалитетен deathgrind бенд:

Mалку Dying Fetus:

Еве ти и нешто grindcore :):

Доволни ти се овие засега, преслушај ги и кажи како ќе ти се допаднат.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Еве ти брутал:

Еве ти многу квалитетен deathgrind бенд:

Mалку Dying Fetus:

Еве ти и нешто grindcore :):

Доволни ти се овие засега, преслушај ги и кажи како ќе ти се допаднат.
Последните два незнам зашо ама не ми го дрват.Додека предходните до Anal Cunt морам да ги преслушам.Симињам одма
 

DeathControlmk

Will are?
Член од
7 февруари 2009
Мислења
124
Поени од реакции
9
Последните два незнам зашо ама не ми го дрват.Додека предходните до Anal Cunt морам да ги преслушам.Симињам одма
Еве ти мн закон нигери :helou:
Само шо се многу неуки у гитара, само техника имаат али пак, креативноста е битна :)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361

Случајно налетав , интересен звук. Вреди да се чуе у секој случај.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.126
Поени од реакции
5.901
Ај кажете некои Black Metal бендови инспирирани од Толкин. Најдов еден, Summoning и моментално симнувам све од нив.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Еве ти мн закон нигери :helou:
Само шо се многу неуки у гитара, само техника имаат али пак, креативноста е битна :)
Па пред некое време јас ги постирав овие.Нели ми се смееше аладин колку сум неурамнотежен во врска со бруталот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom